Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Țăndărei: Agenți de poliție agresați de romi

Țăndărei: Agenți de poliție agresați de romi

Doi agenți ai Serviciului Poliției Rutiere Ialomița au fost implicați într-o altercație iscată de mai mulți cetățeni de etnie romă din Țăndărei. Oamenii legii se aflau la datorie, moment în care au observat o mașină care circula pe DN2A, dinspre Slobozia către Țăndărei, cu viteză neregulamentară. Deși au făcut toate demersurile în încercarea de a-l opri pe șoferul vitezoman, polițiștii au urmărit respectivul automobil. Persoanele care se aflau în automobil au încercat să se ascundă de polițiști, parcând vehiculul în zona cartierului Strachina din Țăndărei. Oamenii legii au mers către ei și le-au cerut socoteală. În acel moment, între etnicii romi și polițiști s-a iscat un adevărat scandal. Unul dintre agenți a fost grav rănit, după ce o persoană care se afla în mașina urmărită l-a rănit cu un obiect de metal în zona gâtului. Se pare că aceiași romi au fost implicați și în acheta privind deținerea ilegală de arme de foc, deschisă în urmă cu un an de Parchetul de pe lângă Tribunalul Ialomița și despre care nu se mai știe nimic la momentul de față. Surse judiciare susțin faptul că ancheta deschisă în urma altercației era la un pas de a nu fi înregistrată pe rolul Parchetului de pe lângă Judecătoria Fetești, instituție de care este arondat teritorial orașul Țăndărei, întrucât procurorul de caz nu ar fi fost convins de gravitatea faptelor. După mai multe presiuni, în cele din urmă, a fost totuși deschis un dosar penal pentru «ultraj», în cadrul căruia mai multe persoane au fost audiate.

UPDATE Unul dintre agenții agresati la Țăndărei se află în concediu medical. În acest caz, polițiștii au patru suspecți care urmează a fi audiați la Parchetul Fetesti.

UPDATE Doi dintre suspecți sunt de negăsit, polițiștii căutându-i în continuare pentru a-i aduce la audieri.

8 Iunie 2018, 09:15 (14807 vizualizări - 71 comentarii)

Citiți și:
Agresorii polițiștilor bătuți la Țăndărei sunt greu de identificat
Conflict deschis între părinți și profesorul de Informatică
ADI ECOO Țăndărei cere majorarea tarifului!
EXCLUSIV: Polițist din Țăndărei, bătut de un țigan

Comentariile cititorilor:


Iliuta:
(19 Iunie 2018, 13:15)
Portarii afaceristi si botanisti
Doru:
(19 Iunie 2018, 08:54)
Treceam intr-o noapte prin fața Poliției și un țigan urla și făcea scandal în fața portarului că îi tae părul la o polițistă dacă o mai prinde pe la poarta lui...iar portarul care face afaceri cu câini pe euro cu tiganii nu zicea mai nimic ba chiar îl încuraja pe țigan.. jenantă imagine..jenant portar..
Conteaza?: :
(18 Iunie 2018, 17:56)
Multumesc celui ce a postat referitor la cea ce a dispus Judecatoria Fetesti dar un raspuns naste o alta intrebare: oare cioara asta Greuceanu o fi la prima abatere ? Sincer ma indoi de acest fapt si sper sa nu aiba parte de niscaiva circumstante atenuante cum ca s-a simtit amenintat si a lovit de frica. Politistii au patit-o din cauza colegilor corupti (tiganii sunt iertati contracost) si a sistemului care le da prea multe drepturi(etnie defavorizata). Orice om cu bun simt daca greseste isi asuma greseala , ciorile nu au facuto si nici nu o vor face vreodata , de asta nu trebuiesc iertati deloc iar pedepsele sa fie pe masura. ANAF-ul ar trebui sa se autosesizeze si el in privinta banilor pre multi si a lipsei impozitului la ce averi ilicite au (trafic de carne vie , camatarie, furturi ).
Merza:
(15 Iunie 2018, 21:12)
Tatelor mai lăsați polițiștii in pace ca de-ati fi fost in locul lor nu stiu dacă făceați măcar cât fac ei.
Bratian:
(15 Iunie 2018, 07:26)
Ai dreptate zbiara toata ziua, nu face nimic, se vaita si toarna colegii. Acum il sapa si pe noul comandant. Se intoarce roata
Oltu:
(15 Iunie 2018, 05:21)
Mult rau a facut omul asta in jurul sau, toate notele SIPI de la el au plecat si tipa ca le-a dat altu Bubuioc. Noroc cu ziaru ca mai stie lumea cine e.
Amr:
(13 Iunie 2018, 18:58)
AMR 33
@Ulise:
(13 Iunie 2018, 18:15)
Se vede ca vorbesti din experienta dar, nu e clar care: aia cu belitul sau aia cu maimutele?
Ulise :
(13 Iunie 2018, 14:28)
Românasilor fiți uniți că altfel beliti p... singuri nu razbiti în viață...luati exemplu de la maimuțe...oricare-ar fi ele..
Gudron:
(13 Iunie 2018, 12:35)
Antonel lasă scrisul tata ai grijă de familie!
Sofer camion :
(13 Iunie 2018, 11:50)
Lasati politistii sa isi faca treaba !!! Puneti si voi mana la munk si nu va mai balacariti aici unii pe altii !!!
Merza:
(12 Iunie 2018, 22:07)
Taras nu isi face decat meseria dar nu vreti sa recunoașteți
Cornel:
(12 Iunie 2018, 21:15)
Cred k v a urzicat rau Taras de tot vă luati de el
Cetatean:
(12 Iunie 2018, 20:51)
Acum e unu taras.bai usor cu tigani ca si asa ai sa devi sclavu lor.in schimb respect ptr JANDARMERIE.
Costi:
(12 Iunie 2018, 18:59)
Și cum zici măi Godzilla când bagi marfă la magazin pe furiș ,,primeste-o Doamne și p-asta, cu acte sau fără de acteee, promit că e ultima dată și nu îmi mai fortez norocul, amin"