Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Alexandra Georgescu rămâne la HCM Slobozia

Handbal

Alexandra Georgescu rămâne la HCM Slobozia

Prima linie a lotului HCM Slobozia pentru sezonul de Ligă secundă prinde tot mai mult contur. La finele săptămânii precedente, Alexandra Georgescu a semnat o nouă înțelegere cu echipa noastră. Originară din Giurgiu, Alexandra a venit la Slobozia în urmă cu 2 ani și a surprins plăcut publicul slobozean prin determinarea arătată în teren. Jucătoarea care poate acoperi atât postul de inter stânga, cât și pe cel de coordonator, a împlinit, pe 31 mai, 23 de ani. Ea a avut sezonul trecut ghinionul unei accidentări la genunchi, tocmai când jocul său atinsese parametri foarte buni. Alexandra Georgescu mărește astfel numărul jucătoarelor care rămân să pună umărul la revenirea echipei în Liga Națională. Conducerea HCM Slobozia a obținut, de asemenea, acordul de principiu pentru legitimarea a trei jucătoare de la CSS Slobozia: Ana Maria Neagu, Cristina Irimescu și Naomi Vasile. S-a dorit și înregimentarea interului dreapta Valentina Soreanu, internațională de cadete, dar aceasta se pare că a ales Corona Brașov.

21 Iunie 2018, 10:45 (2130 vizualizări - 8 comentarii)

Citiți și:
Ca-n vacanță
Victorie de orgoliu
Experiența a făcut diferența

Comentariile cititorilor:


Batrana:
(28 Iunie 2018, 09:55)
Nu am fost niciodata la un meci de handbal.......nu mi place,dupa parerea mea ar trebui desfiintat si dati banii la fotbal........atunci vor aduce si FOTBALISTI! Dar ce faceti voi? ca trei sferturi trebuie sa plecati in frunte cu Soare....la judet.... unde va este locul!P.S.Ati batut numai echipe de judet.....cand ati dat de fotbalisti ati luat juma de punct!
Lingaul:
(27 Iunie 2018, 00:49)
Vezi ca după ce se termina cu handbalul sa nu te întorci la fotbal tu asta cu comenturile(te știi tu)
Batrana:
(26 Iunie 2018, 16:30)
Care handbal?Care adevar?Ca i gloaba?Si ca  s au pierdut jocuri din cauza lui?...e mai lent decit nea Nicu de la abator....nici macar 2 viteze numai are....are numai una.....inapoi pe calcaie!!
Ptr BABA:
(25 Iunie 2018, 08:31)
Va este frica ca pierdeti ciolanelul voi astia de la handbal de va luati de fotbalisti sau va deranjeaza ca baiatul a spus adevarul?
BABA:
(22 Iunie 2018, 13:41)
Fotbalistii, fotbalistii, ba soare...lasa te frate ca nu numai gura a mai ramas de tine....esti cea mai mare gloaba din echipa!!Cat crezi ca mai merge si cu gura....la judet tati....gata!!
Bora:
(22 Iunie 2018, 13:34)
Te dadu afara....a...te oftici??
gigica:
(22 Iunie 2018, 13:24)
Du te ba la puscarie,postacule!
Gigi:
(21 Iunie 2018, 22:35)
...pai și ce facem in situația asta, ca oamenii de la primărie vor sa pună lacătul pana la iarna!!!!???...oare și au dat seama de neregulile de la HCM?