Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

POLITICĂ

«Este incredibil! E incredibil cât tupeu puteți să aveți!»

Deputatul PNL Gheorghe Tinel către liderii PSD Ialomița

«Este incredibil! E incredibil cât tupeu puteți să aveți!»

După câteva luni de «pauză competițională» în politica locală, deputatul PNL Gheorghe Tinel revine cu declarații dure la adresa politicienilor PSD Ialomița. El acuză liderii PSD de «fariseism politic» și «incompetență administrativă». De asemenea, el a taxat dur manipularea electoratului PSD prin intermediul sintagmei «statul paralel»...

2 ani de «vid administrativ» Deputatul PNL Gheorghe Tinel a susținut vineri, 15 iunie a.c., o conferință de presă în care a criticat lipsa de performanță a administrației PSD Ialomița sub conducerea lui Victor Moraru. El a apreciat că această lipsă de performanță va genera pierderea sprijinului electoral la alegerile din 2020. «Cele 3 mari investiții trâmbițate de PSD și Victor Moraru în Ialomița sunt nefinalizate. Ba, unele nu au fost nici măcar începute... Mă refer la podul de la Dridu, pasajul de la Drajna și parcarea subterană din fața Consiliului Județean. (...) Zilele trecute l-am văzut pe Victor Moraru ștergându-și pantofii de praf, semn că se murdărise foarte tare... E greu în Ialomița cu drumurile prăfuite și lipsa de viziune crasă a celui care se declară „numărul 1 al județului“ pe plan administrativ. (...) În afară de declarații, Victor Moraru nu a produs nimic! Și nici nu va produce, fiindcă cu asta a obișnuit PSD Ialomița. În rest, numiri pe criterii politice, încălcări ale legii și abuzuri!».

Marota «statului paralel» O altă temă abordată de către președintele PNL a fost «statul paralel». Gheorghe Tinel a declarat că este scandalizat de modul în care liderii PSD abuzează de această sintagmă inventată pentru manipularea electoratului PSD. «La PSD, „de la ăl cu țâța-n gură, pân’ la ăl cu barba sură“, toți sunt abuzați de „statul paralel“! I-am văzut pe toți pozându-se la miting! Și pe Mușoiu, și pe Găină, și pe Pavel, și pe ăla micu... Cum îi zice? Pe Pop... Îmi închipui cât de abuzați au fost el și tată-său. Este incredibil! E incredibil cât tupeu puteți să aveți! Dar eu cred că, până la urmă, ialomițenii se vor trezi și or să vă trimită și pe voi acolo unde vă e locul. Adică la groapa de gunoi a istoriei, că altceva nu meritați...». În altă ordine de idei, Gheorghe Tinel a anunțat că PNL Ialomița a reușit să strângă peste 10000 de semnături în cadrul campaniei «Oprește furtul lor. Sunt banii tăi de pensie!», cu precădere din mediul urban. Reamintim că scopul campaniei este acela de a bloca intențiile Guvernului de a naționaliza Pilonul II de pensii.

22 Iunie 2018, 07:50 (2736 vizualizări - 7 comentarii)

Citiți și:
Gheorghe Tinel promite retrocedarea terenurilor exploatate de Consiliul Județean
«Administrația PSD din Ialomița va fi înlăturată în 2020!»
Cabinet europarlamentar la Slobozia

Comentariile cititorilor:


@NU SUNT PSD-IST:
(28 Iunie 2018, 13:15)
Nu numai Ialomita e la pamant din cauza PSD-ului ci toata Romania .Eu nu am niciun razboi cu Tinel dar a destramat PNL-ul la nivel local si multi din PNL au plecat la ALDE din cauza lui Tinel o sa vedeti la alegerile viitoare 
Valentina:
(26 Iunie 2018, 06:58)
Tinel are dreptate in ce spune ! E cea mai slaba administratie judeteana din cei 29 de ani de dominatie a Ciumei Rosii ! Dar am fi asteptat o opozitie mai agresiva a lui in Ialomita ! Sta prea mult in silentio stampa,evita sa sesizeze organele de cercetare penala priviind incalcarea legii,etc !
@nu sunt psd-ist:
(25 Iunie 2018, 09:38)
Asta e adevarul tau. Ialomita e la pamant din cauza psd-ului, dar tu ai razboiul tau cu Tinel. Sa fii sanatos cu 'adevarul' tau cu tot!
nu sunt PSD-ist :
(24 Iunie 2018, 22:44)
V-O SPUN VOUA NU LU MUTU ....CREDETI CE VRETI DAR ASTA E ADEVARUL !
gogu:
(23 Iunie 2018, 16:02)
Are dreptate acest individ 100%.Problema e cu cine ii înlocuim pe ăștia?Cu de-alde Tinel ?????Adică scăpăm de draci si dam peste tac-su. Tinel este compromis,aceiași mizerie si coruptie ca si ceilalti. Alta clasă politică!!
@nu sunt PSD-ist:
(23 Iunie 2018, 12:26)
Sa i-o spui lui Mutu!
nu sunt PSD-ist :
(23 Iunie 2018, 08:41)
stimata redactie de ce cenzurati comentariile ? Tineti cu Cretinel ? Tot judetul stie ca a distrus PNL-ul la nivel local ......nu mai are incredere in el .....Apropo Dragnea distruge PSD-ul la nivel national iar Tinel PNL-ul la nivel local....