Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Asfaltare în apă, marca DADP Slobozia

Asfaltare în apă, marca DADP Slobozia

DADP Slobozia copiază tehnologia patentată la nivel național și asfaltează în apă. După ploaia torențială de joi, 5 iulie 2018, angajații DADP au asfaltat strada Aleea Tipografiei, decopertată cu o zi înainte. Valeriu Roșca, directorul DADP a refuzat să comenteze situația.

În sfârșit și la Slobozia
De ani de zile privim cu invidie către orașele care asfaltează apa din gropile de pe carosabil. Spunem invidie, pentru că, evident, edilii locali din orașele respective au avut bani pentru asfaltări și nu se lasă opriți de vremea nefavorabilă atunci când vine vorba despre «binele public» și «munca în slujba cetățenilor». Ei, bine, a venit și rândul Sloboziei să se alăture acestui efort național. Joi, 5 iulie a.c., după o ploaie torențială, angajații DADP au asfaltat strada Aleea Tipografiei fără să țină cont de carosabilul ud și apa acumulată în gropile care urmau să fie asfaltate. Fotografiile sunt grăitoare și nu mai au nevoie de comentarii. Reamintim că DADP execută «lucrări de asfaltare și întreținere străzi» în regie proprie. Potrivit informațiilor oficiale, DADP Slobozia a achiziționat până acum 4274 tone de asfalt, 2002 tone de mixtură asfaltică și 20 tone de emulsie. Valoarea acestei achiziții este de 1,68 milioane de lei. Achizițiile au fost făcute în urma unei licitații desfășurate pe 11 iunie 2018. Firma care a câștigat licitația este Drumuri și Poduri SA, firmă subordonată Consiliului Județean Ialomița.

5 Iulie 2018, 15:30 (3969 vizualizări - 16 comentarii)

Citiți și:
DADP este singurul angajator din Slobozia!
Slobozia: A început marea asfaltare DADP
Copacii Sloboziei sînt tăiați ilegal
«Vom asfalta străzile Sloboziei cu DADP-ul!»

Comentariile cititorilor:


Moschino:
(13 Iulie 2018, 18:47)
Cea mai mare descoperire DADP este ca țânțarii sunt nemuritori!
Adi:
(13 Iulie 2018, 12:31)
O turmă de oi condusă de un incompetent!
#RICA:
(13 Iulie 2018, 08:48)
E vina lui Dumnezeu ca a dat ploaie, nicicum a desteptului care a luat decizia! VA MERITATI SOARTA!!!! IN MOCIRLA TRĂIȚI, IN MOCIRLA VETI MURI!
Pfffff:
(13 Iulie 2018, 08:44)
Incompetența la cote maxime!
Marian:
(12 Iulie 2018, 14:06)
Balaurul fara cap!
vorba aia:
(11 Iulie 2018, 18:17)
Asfaltarea merge ca pe apa!
Ursul merge:
(11 Iulie 2018, 17:15)
Stie ce face băiatu' lui tata!
Vecinu' vecinului:
(11 Iulie 2018, 02:21)
Sa nu te ia dctorasu la rost! Ai tras ceva, sau nu ai habar de treburi? În ce s-a implicat???? În ce a fost băgat! Ai idee de costurile acestor reparații nereparate??? Sau de uciderea tântarilor nemuritori? Stai in banca ta.....rămâi așa....AVE PROSTIA!
Vecinu`:
(10 Iulie 2018, 13:09)
Nu sunt FAN PSD absolut deloc, dar Vali Rosca este singurul care s-a implicat pt orasul asta. Ce mai conteaza daca a fost cu spaga,fara spaga.
Vali:
(8 Iulie 2018, 16:23)
Normal ca tot pe pile și normal ca tot pe linie de partid! Sa rămână parandărătul in ogradă! Dacă va pierde PSD-ul primăria, va fi dat afară si el!
Vermanis :
(7 Iulie 2018, 14:58)
Vai de mama voastră și de cei care v-au pus în funcții... Tot pe pile, tot pe pile?
Mihai:
(6 Iulie 2018, 19:07)
Roșca e mai activ pe Facebook , acolo da explicații si amănunte vav de asfaltare..... se si mândrește cu isprava.....profesioniștii amatorismului!!!! Țineți-o tot așa!
RICA:
(5 Iulie 2018, 23:40)
Nu este vina d-lui Rosca. Materialul a fost pregatit inainte de inceperea ploii si trebuia sa fie utilizat.
Mmc:
(5 Iulie 2018, 21:59)
Votati PSD in continuare! Asa meritati!
contribuabil:
(5 Iulie 2018, 19:01)
Rosca este cu ochi numai dupa bani stringe si doneaza bani la partid si se vede viitorul primar al orasului daca nu se incadreaza in pla Trifan il sanctioneaza