Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

POLITICĂ

Deputatul liberal Gheorghe Tinel crede în șansa PNL Ialomița la viitoarele alegeri

PNL, pe primul loc într-un sondaj IMAS!

Deputatul liberal Gheorghe Tinel crede în șansa PNL Ialomița la viitoarele alegeri

Un sondaj de opinie realizat recent de către  IMAS arată o scădere a partidelor coaliției de guvernare PSD-ALDE și o creștere a formațiunilor din Opoziție. Conform acestor date, PNL se află pe primul loc în opțiunile de vot ale românilor, cu un procent de 29,2%, cu două procente mai mult decât cercetarea sociologică din decembrie 2017. În schimb, principalul partid de guvernământ, PSD, a scăzut în opțiunile de vot, având 28,4% (față de 32,4%, cât avea acum jumătate de an). Pe locul al treilea în sondajul IMAS a urcat USR, cu 11,3% (o creștere de aproape 3 procente în 6 luni). Al doilea partid de la guvernare, ALDE, a pierdut 2 procente în jumătate de an, fiind cotat cu 8,6% din intențiile de vot. În acest context, deputatul PNL Gheorghe Tinel susține că «Ialomița ar putea fi eliberată de dictatura PSD exercitată în ultimii 20 de ani!». El mai susține că «ialomițenii au obosit să mai creadă în promisiunile liderilor PSD Ialomița...». «Ca urmare a măsurilor disperate ale lui Liviu Dragnea, electoratul taxează PSD. Încă o dată se demonstrează că strategia politică a PNL de a cenzura toate acțiunile hazardate ale PSD sunt apreciate de poporul român!» a mai declarat el. De asemenea, în cadrul unei conferințe de presă susținută săptămâna trecută, Gheorghe Tinel a taxat dur prestația «celor doi M», respectiv Victor Moraru și Adrian Mocioniu. «Toate aceste așa-zise investiții sunt gândite pentru a le aduce lor bani! Este absurd ce ni se întâmplă sub conducerea PSD în Ialomița... Avem o parcare subterană fără intrare, apa moștenită de la Ionașcu nu e potabilă, Parcul Industrial e gol... Și acum o sală pe 3 etaje care nu folosește nimănui! De ce nu folosesc ei banii ăștia pentru investiții care pot aduce economii cetățenilor? Intrastructură rutieră, de exemplu, ca să nu mai omorâm mașinile... De ce nu se mai spune nimic despre pasajul de la Drajna, absolut necesar pentru sute de mii de oameni?» a completat deputatul PNL Gheorghe Tinel.

18 Iulie 2018, 10:10 (2902 vizualizări - 2 comentarii)

Citiți și:
Schimbarea prefectului și subprefectului, prioritate pentru deputatul PNL Gheorghe Tinel
Deputatul PNL Gheorghe Tinel cere public demisia de onoare a prefectului Gigi Petre
«Românii îl vor vota pe președintele Iohannis în procent de 70%!»

Comentariile cititorilor:


gogu:
(21 Iulie 2018, 17:11)
Schimbam pe dracu cu tac-su. PDL-ul domnului Tinel Gheorghe  a fost la guvernare si a curs sange si umilinta. Spitale inchise, salarii si pensii ciuntite , hoti de talie internationala cu milioane si zeci de milioane furate de la popor... Chiar nu mai avem alternativa?????
pnl out:
(20 Iulie 2018, 09:27)
pnl este usl. pnl sa-si vada de treaba. Iar slobozenii sa-si aleaga un primar gospodar la locale, sa nu mai voteze sub nici un chip psd-ul, ca dea un semnal, ca nu trebuie sa votezi partide la locale. Partidele se voteaza la parlamentare. 
Si daca in Slobozia e barca prea mare ca sa poata fi oprita, macar in comunele din Ialomita, nu mai votati frate psd-isti, ca nu va aduc bani. Votati oameni gospodari din comuna voastra; nu va speriati de postul asta; uitati-va la sate care au luat bani de la UE nu de la bugetele locale, sa vedeti ce bine le merge. Luati-va destinele in maini.