Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Trofeul Festivalului de la Amara a ajuns în Maramureș

Trofeul Festivalului de la Amara a ajuns în Maramureș

Cea de-a 51-a ediție a Festivalului «Trofeul Tinereții» și-a desemnat duminică, 5 august 2018, câștigătorii. Trofeul celui mai longeviv concurs muzical a fost acordat interpretului Andrei Petruș, din localitatea Vălenii Șomcutei, județul Maramureș.

Gala laureaților
În aplauzele publicului, concurenții care au participat la cea de-a 51-a ediție a Festivalului «Trofeul Tinereții» au urcat încă o dată pe scenă, pentru a fi recompensați pentru prestația lor. Astfel, premiul 3 a fost obținut de Claudia Dumitriu. Premiul 2 i-a revenit Biancăi Luminița Mihai, iar premiul 1 a fost câștigat de Elena Cristina Petre. Marele premiu, trofeul Festivalului de interpretare a muzicii ușoare românești, a ajuns anul acesta în județul Maramureș. Distincția a fost acordată concurentului Andrei Petruș, originar din localitatea maramureșeană Vălenii Șomcutei. Concurentele care au reprezentat județul Ialomița la ediția de acest an a «Trofeului Tinereții», Daniela Bazac și Raluca Moldoveanu, au obținut mențiunea a 2-a și, respectiv, premiul de popularitate.

5 August 2018, 21:30 (4279 vizualizări - 8 comentarii)

Citiți și:
TVR a «confiscat» Festivalul Amara
Festivalul «Trofeul Tinereții» Amara a devenit o piatră de moară

Comentariile cititorilor:


jos palaria Celia:
(10 August 2018, 16:40)
Stimata doamna Celia ai exemplificat cum nu se putea mai bine Trofeul Amara realizat de tzarani cooperatori.
Celia:
(10 August 2018, 15:11)
Am fost prezenta in ambele seri ale Trofeului Amara editia 2018. Intreg formatul si organizarea au fost precum Cantarea Romaniei de altadata. Televiziunea era cea care dicta pauzele, cand intra ineva in scena si cand ncepe orice cantec. Prezentatorii precum Adrian Paunescu la Antena va apartine !  Nu sunt critica ci doar nemultumita ca nu se mai schima odata mentalitatea si maniera de a realiza un astfel de show, ca in fapt trebuie sa fie un show de succes atat financiar cat si de televiziune. Totul sa invarte in jurul banilor, numai ca banii ajung in buzunarele altora mai ales in ale celor cu gratare si bauturi care nu dadeau bonuri si aveau preturi prohibite !  Poate la anu'sau la anu; si tot asa pana in anul Douazeci- Cincizeci !
in trening :))):
(9 August 2018, 22:22)
Smiley a fost o dezamagire totala. A venit imbracat in trening, slinos si neingrijit. A cantat fara chef si si-a persiflat fanii si publicul. Sonorizarea a fost proasta. Formatia lui Smiley a cantat in toate tonurile si cu multe solo-uri ca sa acopere lipsa de chef de spectacol a lui Smiley. In concluzie domnule Smiley ai fost o speranta si ai murit gloaba. Ai venit degeaba la Amara (adica nu degeaba ai fost platit bine, bine). Au existat unii concurenti care au avut prestatie si prezenta scenica mult mai buna ca a acestui Smiley. Pacat ca mie imi placea si aveam asteptari mari de la el, a fost si sper sa nu mai vina ca eu oricum nu voi mai da bani pe bilet la concerte unde e Smiley pe afis.
Bere gratis:
(8 August 2018, 20:18)
Bravo Mita! 10 clase peste Smiley!
Mircea:
(7 August 2018, 08:16)
"duamna"cleme,va făceti naibi de ras,luati un dex si vedeti diferenta dintre"fun"si"fan",apropos de Smiley si postarea dvs de pe fb,in care sigur micul Stefan este fanul solistului la festival si nu"funul".E simplu,nu de alta dar mamica baietelului e"pziholoaga"si are in lista prieteni ce isi dau coate acum,dupa postare.Editare duamna cleme,este a doua tasta dupa copy-paste,ca p'aia ati prins-o,la concurs,n-am uitat.Lasati,duamna cleme,nu e rusinos acum,in 2018 sa fiti director,fara capacitati,abilitati si educatie scolara.La radio era usor,doar hodorogeati,ascultatorii neatenti,uitau,azi e mai greu cu retelele de socializare,e si"uamenii"mai rai,mai atenti,oricum va incadrati perfect pe pozitie,montata de psd.Fudula,nepregatita,cu dorinta de afirmare,asa cum a scris si comm Adina.P.Festivalul nitelus mai reusit,insa nu atribuim merite pe aproape.Nu.
Editia 52:
(6 August 2018, 15:35)
Poate devenim mai civilizati si asteptam sa termine prezentatorii ce au de spus si apoi sa ne ridicam si sa inaintam spre iesire. Aportul TVR a fost semnificativ si binevenit. Bine ca nu a fost nea Ionescu! Pentru organizatori: faceti ceva cu iesirea din gradina de vara si mariti poarta de acces.
Mary:
(6 August 2018, 10:21)
 "Veni, vidi, vici" Felicitări TVR 2! Îndrăznesc să spun că visele din trecut vis-a-vis de viitor s-au concretizat. Înghit cu greu broasca politică ce se implică de fiecare dată, dar asta este altă mâncare de broaște. Frumos și cu gust, fetivalul și-a făcut treaba. Păcat că organizatorii nu au înțeles, sau nu vor să înțeleagă, că trei zile sunt pentru un festival și nu două. Pe repede 'nainte nu se potrivește, nu poate fi înghesuit. Să nu uităm de sponsori, care au fost în număr destul de mare și care au înțeles aportul lor benefic. Felicitări concurenților! Felicitări câștigătorului!.Un gând bun pentru cei care în trecut și-au pus amprenta pe acest festival. Un pios omagiu pentru cei care nu mai sunt printre noi. Viața merge înainte. Pa,pa! Ne vedem la anu'!
 
Adina Pana:
(6 August 2018, 08:29)
Normalitate la festival,ca la psd,ale noastre,pentru efortul organizatoric trebuiau sa primeasca ceva.In care an,concurentii ialomiteni au plecat cu deștu'n c@r?Asta e sistemul.Un pupic in funduleț,sa nu se supere victor,hai sa le dam si fetelor astora ceva,ca p'orma taie nebunu fondurile si adio cel msi longeviv festival.E ceva gen parada 23 august,ca trebuia sa ramana si comunismul cu ceva prost si obligatoriu.Ambitiile organizatorice,cu aplauze.Poate doar Valentina Dragut,a fost revelatia zonei,Dumnezeu s-o odihneasca,in rest,greu.A incercat tot cu partidu'Parmac(nah,ta-su in primarie),a mai avut o inchipuire geamana aia a lu'Mirrcea,(bataicioasa),mai dadea Puiu Cretu cate un premiu"special",deci șușe.Zi tu duamna cleme,ca nu e asa de cand erai tu mare reporterita,fara studii superioare si incercai afirmarea prin culise.Sigur ca e greu sa iti amintesti,tu,catai directuarea.Obrejan care e doctor in domeniu,va ajunge economist sau sudor,ca asta i Romania.Tu,calificata tehnician agronom,specializata in radio,(te a lansat ionascu-"duamna cleme")-esti catai directoarea,co organizatoare a festivalului. Că de n o fi chiar asa...e chiar asa!