Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Angajații DADP Slobozia au ajuns spaima pisicilor

Angajații DADP Slobozia au ajuns spaima pisicilor

Iubitorii de pisici din oraș sunt oripilați de războiul declanșat de angajații DADP împotriva pisicilor maidaneze din Slobozia. Martori oculari susțin că hingherii instituției au puști cu lunetă și că trag fără somație. De cealaltă parte a baricadei, oficialii administrației confirmă faptul că numărul de pisici l-a depășit sensibil pe cel al șobolanilor din subsoluri, fapt considerat alarmant. Singura veste bună vine dinspre iubitorii de țânțari din parcurile orașului. Aceștia declară că, în ciuda sălbăticiei cu care au fost vânați de către către noul director al DADP, Valeriu Roșca, țânțarii sunt bine mersi. Ba, chiar ciupesc copiii de obrăjori, mai ales la vreme de seară, mai ceva decât pe vremea când dezinsecția costa te miri ce și se făcea cu apă de ploaie. Despre câinii orașului, exportați recent tocmai în Germania, încă nu știm nimic. Dar promitem să revenim cu amănute, dacă va mai fi cazul!

6 August 2018, 13:40 (7169 vizualizări - 48 comentarii)

Citiți și:
DADP Slobozia extinde dezinsecția în subsolurile blocurilor
Vali Roșca pentru noi a ajuns Videanu 2
DADP se pregătește să asfalteze Slobozia

Comentariile cititorilor:


x:
(16 Decembrie 2018, 23:20)
Asta era important si la ordinea zilei? Sa omorati pisici? Eu stiu ca majoritatea dintre voi nu le suportati, dar asta inseamna ca trebuie sa ajungeti tocmai acolo? Si voi PSD-istii astia frustrati va inmultiti ca ciupercile, pe voi de ce sa nu va impuste cate unul, cate altul? Ca ce-aveti in plus sau in minus fata de restul? A? Pile? Pile de unghii? 
Valentina :
(24 August 2018, 07:12)
Un incompetent pus director de clantele pesediste linse de taica_su si tovarasia de golaneala cu primaru ! Doi incompetent !
Marcel fara iures:
(13 August 2018, 08:38)
Păi da.Dar pisicile?Ce facem cu pisicile? Dorele...Asociatia..? Export China? Duse cel putin prin Doraly,ca acolo pun aia mana pe ele.
#pasajladrajna:
(12 August 2018, 21:06)
Dorele, cred ca ai probleme cu urinatul! Cu vezi o strada, cum îți vine pofta. Mai incearca si prin scara blocului, e mai ferit!Pisicile alea nu deranjează mai mult decât derbedeii care joaca fotbal in curtea scolii pana la 11 noaptea, injura de mama focului si dau disperati cu mingea in gardul din plasa. Asta pentru cei care au postat pe aici si par a fi din apropiere.
Dorel:
(12 August 2018, 11:20)
#pasaj....de-aia scuipi și te piși tu pe stradă, că NU ÎNCALCI NICIO LEGE. Vai de capu tău! Pe mine mă cheamă Dorel și nu am nimic de-a face cu idiotenia din folclorul nou românesc!
@pasajla..:
(12 August 2018, 10:56)
E tara lu'lege'ncalcata.Legea bunului simt,al traiului in comun este prea mult?Daca se confirma ca iubitoarea pisoilor lasa mizerie?Ca doar nu duce resturile in caserole biodegradabile?E vara,resturile se imput,scria cineva,ale naibi pisici,le mai apuca si voma,de iti taie respiratia cand le vezi.Iubesti animalele?Tine le in casa,la curte,nu deranja pe altii,de ce este obligat cineva sa suporte parul,mizeria si chiar prezenta pisicilor?Sigur in articol si comm se prezinta anormalul pisicilor si animalelor abandonate.Cum e si cazul sobolanilor,abandonati strazilor,dealtfel,situatie nediscutata.Normal ca sunt dragalasi,cu cozile tarcate,tarate elegant,ca urechiusele lor mici sunt proportionate cu capusorul,ochisorii ca doua bilute,chiar sunt atragatori.Dar nu in apropierea noastra.Mai nou prin spatiile de gunoaie gen Profi,Lidl...Iubiti sobolanii,sunt hrana preferata a pisicutelor!
#pasajladrajna:
(11 August 2018, 21:47)
@Dorel. Numele se potrivește mănușă sfatului. Ne poti spune si nouă ce lege s-a încălcat?
Asociația 33:
(11 August 2018, 14:53)
LEGEA 196/2018 privind asociațiile de locatari va intra in vigoare pe 28 sept. a.c. Se va termina cu multe hoții, inclusiv afacerea cu bidoane de la fosta GHENĂ DE GUNOI. Aviz “patronului”!
Dorel:
(11 August 2018, 14:46)
ana ipatescu. Poliția locală. Plângere scrisă semnată dacă se poate de mai mulți locatari. Se primește și cu o singură semnătură, dar și cu dovezi, martori, poze, protecția mediului...Până te lași păgubaș!
Ana Ipatescu:
(11 August 2018, 11:24)
Băi,da cine e zăluda de pe str Domnita Balasa,care aduce oale de mancare zecilor de mieunatori din parcare?Femeia e dusa,oameni buni,ca e foarte serioasa prin ceea ce face.Dar cine curata mizeria,rahatii din iarba de acolo?Ca dilia pleaca urland cand ii atragi atentia.Singuratatea duce la scleroze,nu avem spitale d armite ospicii,asa ca suportam bolile si bolnavii neuro.
#pasajladrajna:
(10 August 2018, 15:33)
Decat sa vorbesti în dodii mai bine pune mâna la muncă!
Pisica de la asociație :
(10 August 2018, 13:32)
Legătura este: asociațiile de locatari fată pisoi și pisicuțe care zgârie rău! Lăsați oamenii să comenteze! Răsuflă și ei unde vâd că este citit articolul respectiv. Cu ce incomodează? Adevăruri din realitatea Slobozia! Libertate de exprimare, nu tabula rasa!!
#pasajladrajna:
(10 August 2018, 13:02)
Ce treaba are mă nene, asociatia de propretari cu pisica? Acest articol s-a vrut un preambul al zilei pisicii (8 august, pentru cine nu stie) si a inflamat, inutil, spiritele. Ca la asta suntem buni. Comentam pe subiecte fara impact iar pe cele cu adevărat importante nu le luam in seamă.Tabula rasa!
Pisica hoața:
(10 August 2018, 12:32)
La toate asociațiile de locatari sunt nereguli. Noroc cu legea asta, ultima! Li se cam înfundă adm. dar nu de tot. Te pui cu hoțul? Va găsi portițe sau sare gardul și tot fură...Locatarii nu au control pe tot ce se pune pe listă....
nicu: