Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Interlop omorât în bătaie

Crimă în Cartierul Bora

Interlop omorât în bătaie

Bărbatul a avut parte de o moarte violentă

Procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița au deschis o anchetă în urma unui incident petrecut în dimineața zilei de miercuri,  22 august 2018, orele 3,00, în Cartierul Bora, Slobozia. Un membru al unui cunoscut clan interlop a fost ucis în bătaie de rivalii săi. Trupul victimei se află la Serviciul de Medicină Legală Ialomița pentru efectuarea necropsiei.

Anchetă în curs
Din primele informații se pare că victima, identificată în persoana lui M.T., care făcea parte dintr-un binecunoscut clan interlop care își avea cartierul general în Bora-Slobozia, a fost atacată de rivalii săi. Surse judiciare spun că bărbatul a fost bătut până și-a pierdut viața. La fața locului a fost solicitată intervenția medicilor Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița care i-au aplicat victimei manevrele de resuscitare timp de 50 minute, însă eforturile lor au fost zadarnice. La momentul de față, în urma incidentului, procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița au deschis o anchetă, în urma căreia se va stabili cu exactitate întreaga situație de fapt. Se pare că, în urmă cu câteva ore, mai multe persoane ar fi fost audiate de procurorii de caz.

UPDATE În timp ce procurorii încearcă să facă lumină în acest caz, tot mai multe informații apărute în spațiul public explică faptul că bărbatul ucis în Cartierul Bora a avut parte de o moarte violentă. Acesta de fapt ar fi fost călcat cu mașina de către cel care i-a luat viața...

22 August 2018, 10:15 (36604 vizualizări - 63 comentarii)

Comentariile cititorilor:


ABC :
(23 August 2018, 07:19)
Mi -as dorii atat de tare sa iasă adevarul la iveală ...e ușor sa aruncați cu pietre și atat neștiind și necunoscând nimic !! Multe dintre comentariile acestea... dacă erați atat de responsabili ar fi trebuit sa apăra numele vostru aici ...Eu cred in Dumnezeu și in dreptate ,nu poți acuza un om din trei vorbe ca a făcut crima și asta cu siguranța se va afla !! Exista atâtea metode prin care se poate ancheta cazul pentru a arăta adevarul .....deci,comentariile voastre înseamnă nimic le scrieți degeaba ,degeaba nu erau atunci când va dădeați și numele !!
vasile:
(23 August 2018, 07:07)
cati ani avea toma marian?

A:
(22 August 2018, 23:38)
Eu as arunca o bomba in Bora, sa dispara natia asta de tigani....nu au o ora pe cartea de munca, dar au X6 si vile.... toti se ocupa de jocuri de noroc, proxenetism, video chat, droguri, etc...si puscarie e usoara pentru ei, impuscati ar trebui...
X:
(22 August 2018, 23:20)
Păcat de Marian.D-zeu sa îl ierte și sa dea putere familiei.Nu era interlop doar pentru ca era ruda cu persoane catalogate,interlopi.Un interlop nu muncește la abator in Germania.Cat despre șmecherași ăștia tatuați care au apărut peste noapte in acest oraș,sa li se dea pușcărie pe viata și torturați.Asa cum suferă copiii și familia lui sa sufere și ei.Nimicuri de oameni pe care judecătorii ii lasă in libertate după n fapte.Altii stau in pușcării condamnați degeaba și alții liberi ca așa e România.
Ionela:
(22 August 2018, 23:20)
Așa mai interlopilor,va rog eu calmativa ca va vine moarte,Terminați cu imbarligaturile ca muriți.
Ionela:
(22 August 2018, 23:17)
Păcat ca acel baiat era o finețe,Dumnezeu să-l ierte,a-mi pare rău, mai bine 15 ani la pușcărie de cât mort
Nimeni:
(22 August 2018, 20:19)
De fapt lucrurile nu au stat asa. Am informatia ca la ora 3:00 acești indivizi au intrat peste decedat si iau scos pe toți afara cu foarța cu gândul sa ii calce cu masina pe toți. În momentul cand sa urcat in masina decedatul sar fi băgat în fața masini sa nu ii calce pe restul familiei. După acest moment ar fi dat cu masina peste decedat urmând apoi o lovitură la cap cu un obiect contondent si dupa acces ar fi trecut cu masina peste el de 2-3 ori. Aceste informatii le stiu din discuțiile cu apropiații lor.
Alin:
(22 August 2018, 20:15)
Sa mai spunem ca nicu stanciu este condamnat definitiv cu executare de cateva luni bune si politia la lăsat bine mersi să-și facă viața unde vrea el?treceau mașinile de poliție prin oras pe lângă el și nu ai ziceau nimik.daca își făceau treaba și îl arestau acum poate era evitată o crimă.. poate acum lor prinde până nu o face pe a doua...
Eu:
(22 August 2018, 17:12)
Terminati dracu si nu mai faceti atatea acuzații aiurea ....oamenii aia sunt nevinovati...sa il ancheteze pe fisu ca el si a omorât tatăl...si gunoiul ala sa isi recunoasca fapta sa nu bage lume nevinovată la puscărie...ca oricum amprentele si Adn-ul din mașină o sa demonstreze cine e gunoiul
Cristian:
(22 August 2018, 16:20)
Marian Toma este cel care a Murit
eu:
(22 August 2018, 15:52)
Fratilor Stanciu nu l.i s.au pus limite la vremea la care trebuia. Diferite infracțiuni...viol, prostituție etc...acum OMOR. Un omor facut din prostie....ei ca oamenii nu valorează nimic.... au ani de zile de pușcărie in care au fost FETITELE PUȘCĂRIEI. Acum speram sa stea ani întregi acolo ca prea mergeau pe tocuri prin oras. Pacat de Băiatul ăla care a fost o săgeată a familiei Toma. Răfuieli intre ei.... Cand erau sportivii pe strada nimeni nu mai ieșea linia întâi....
Nevinovatu:
(22 August 2018, 15:42)
Domnilor de la ziar și dumneavoastră cititorii., acel om mort nu era 'interlop', dacă locuia în acel cartier numit Bora nu înseamnă că era INTERLOP.
Eu:
(22 August 2018, 15:10)
A, deci politia trebuie sa păzească non stop cartierul Bora, nu? Ca dacă intr'o zi din cele 365 de zile ale anului țiganii se gândesc sa se bata,politia sa fie acolo. Și dacă se întâmpla un accident la Bucu de exemplu, ați fi spus :"pai da, politia sta de paza la Bora în loc sa dirijeze circulația". Urata și pr*a*tă nație de oameni.
O lume mai linistita:
(22 August 2018, 13:42)
Daca jumatate dintre interlopii localitatii ar fi linsati de catre cealalta jumatate,care ulterior si.ar trai viata in puscarii, va asigur ca nu ar plange nimeni dupa ei. Ba dimpotriva...
Rubinu:
(22 August 2018, 13:12)
Nu intră polițaii pe unde e nevoie de ei! Le e frică, e normal, dar au și dotări de la stat. Politaii protejează interlopii. Primesc bani pt asta!