Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Accident cu victime multiple, în zona localității Orboiești

A fost activat Planul Roșu de intervenție

Accident cu victime multiple, în zona localității Orboiești

Un bărbat a murit la locul tragediei

Un grav accident rutier s-a petrecut în seara zilei de joi, 4 octombrie 2018, în zona localității ialomițene Orboiești. Opt persoane au fost rănite în urma evenimentului rutier, iar una a murit pe loc. Paramedicii SMURD, dar și un echipaj de Descarcerare, se află la fața locului pentru a oferi sprijin victimelor.

Pompierii intervin la locul tragediei
Din primele informații, în accidentul petrecut pe raza localității Orboiești au fost implicate o platformă auto care transporta un vehicul și un alt autoturism. În urma tragediei, opt persoane au fost rănite, iar una a murit la locul accidentului. Au fost solicitați să acorde primul ajutor răniților paramedicii SMURD, echipajul de Descarcerare al Inspectoratului pentru Situații de Urgență din cadrul Gărzii Slobozia, precum și medicii Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița. Totodată, polițiștii Serviciului Rutier încearcă să stabilească modul în care s-a produs accidentul.

UPDATE Cele șapte persoane care au supraviețuit, două femei și cinci bărbați, au fost transportate la Spitalul Județean de Urgență Slobozia pentru a primi îngrijiri medicale de specialitate. Trei dintre aceste victime au răni grave.

UPDATE Cercetările preliminarii de la fața locului arată faptul că accidentul s-a produs după ce o mașină a acroșat platforma care staționa în zona părții carosabile a DN2A.

UPDATE Nu este primul accident rutier care s-a petrecut în seara zilei de joi, 4 octombrie 2018, pe raza județului Ialomița. Un bărbat a murit după ce s-a izbit cu mașina de un tir. Șoferul tirului primește în momentul de față îngrijiri medicale la Unitatea de Primiri Urgențe a Spitalului Județean de Urgență Slobozia.

4 Octombrie 2018, 23:11 (6711 vizualizări - 9 comentarii)

Citiți și:
Orboiești: Trafic blocat din cauza unui accident rutier

Comentariile cititorilor:


Pacient :
(8 Octombrie 2018, 22:08)
Aveți perfectă dreptate soferii de tir sunt niste oameni ca si dumneavoastra ca orice om fiecare in felul lui dacă dvs mergeți regulamentar si altul in spate înnebunește nu aveți nici o treabă. Multumesc.
@pacient:
(8 Octombrie 2018, 16:21)
subiectul este accident!
am putea discuta despre cauzele care duc la accidente; asta cu spitalele de toata jena in subiectul urmator probabil.
stimate "Pacient", spui ca esti sofer pe TIR, poate nu este cazul tau, insa ne poti spune si noua de ce tiristii se urca efectiv pe turisme pe sosele? in localitati incerc din greu sa merg cu 54, 56 km/h (50 e legal insa nu am curaj) si TIR-urile stau pe bara mea din spate cu flash-urile si goarnele la maxim; de injuraturi nu mai vorbesc! Chiar nu realizati ce grozavii se pot produce daca va iese pe sosea, un copil, om, caruta, animal atunci cand voi carati 40 tone cu 90-100 km/h in localitati?
stiu ce spun!
alin:
(6 Octombrie 2018, 19:39)
alina cred ca tu esti o tufa vorbesti si tu cand trebuia sa taci
Pacient:
(6 Octombrie 2018, 09:02)
Alina nu am nicio treaba cu spitalul eu lucrez șofer pe tir nu era vorba de asistente pentru ca ele fac cei spun doctorii, dar dacă în cazul asta mai era un doctor era ceva poate fi zece asistente degeaba. Dacă vorbim de profesori, să dea afară jigodiile de la primărie și de la Cj ca aia mănâncă bani, pleacă pe unde vrea pe banii fraierilor. Un accident nu vrea nimeni sa se întâmple dar asta e apoi banii de sănătate care ni se opresc nu are nici o treabă cu învățământul
N:
(6 Octombrie 2018, 06:06)
@R. Suflet și stil! Tot o metaforă! Păcat de viețile pierdute!
Alina:
(5 Octombrie 2018, 21:15)
@ pacient. Zece ture simultane dacă ar fi fost, tot ca tutele V ați fi mișcat! Nu mai sunt bani pt așa salarii umflate. Și profesorii vor fi dați afară!
Pacient :
(5 Octombrie 2018, 16:23)
Am avut două linii de gardă analfabetă gunoiera a anulat a doua linie să rămână bani pentru PSD .aseară un singur doctor era in sală pacienții accidentați asteptau cu dureri pe ei dacă lăsa si al doilea doctor oamenii erau preluați mai repede .Dragi cetățeni in situații de urgență ducetiva la Fundata la gunoiera acasă dacă mai votați pe jegurile astea PSD ALDE UDMR A
Titi:
(5 Octombrie 2018, 13:54)
Pe soselele din RO nuui musai sa te grabesti intra altul pe contrasens si te nenoroceste.
R:
(5 Octombrie 2018, 06:30)
Păcat.Viata are un singur sens.Soselele,de obicei,doua sensuri.Care este sensul neglijentei?"Ma grabesc". Corect!Dar catre ce dai zor?Mirosul dulce al mortii,trupurile sfartecate zilnic si amputarile dupa accidente rutiere redau imagini ca de razboi.Familii indurerate,distruse pe timp de pace.Bmw urile nemtilor parca duc mai departe oameni spre groapa,ca in '44.Macabra comparatie.Dar aceste masini frumoase au luat mintile si viata multora,devenind reale masini de lupta.Puternice,placute,pun in pericol vieti,la intamplare.Cu greu se poate reface omul dupa asa nenorociri.Nu are roata de rezerva,distributia e de unica folosinta,carburantul e slab,deci creeaza uzura pe interior,cu greu refaci"caroseria" umana.Psihicul?Foarte greu.