Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

POLITICĂ

Marian Neacșu a fost exclus din PSD!

Marian Neacșu a fost exclus din PSD!

Comitetul Executiv al Partidului Social Democrat a votat luni, 5 noiembrie 2018, pentru excluderea din cadrul formațiunii a lui Marian Neacșu, președintele organizației PSD Ialomița. Acesta a explicat faptul că va contesta decizia.

PSD Ialomița își caută un nou președinte
Contestatar al președintelui Liviu Dragnea, Marian Neacșu, președintele PSD Ialomița, a fost exclus luni, 5 noiembrie 2018, din cadrul PSD cu 53 de voturi «pentru» și 9 «împotrivă». Marian Neacșu a precizat că va contesta decizia luată de reprezentanții formațiunii, însă nu va lupta împotriva partidului. Excluderea lui Marian Neacșu din cadrul PSD reprezintă debutul unui război politic fără precedent pentru funcția de președinte al organizației județene. Deși, conform statutului, funcția de președinte va fi preluată în regim de interimat de către deputatul Ștefan Mușoiu, acesta nu pare să fie nici interesat, nici susținut pentru șefia PSD Ialomița. Potrivit unor surse din cadrul PSD Ialomița, funcția de președinte al social-democraților ialomițeni este vizată de cinci membri. Unul dintre ei este Victor Moraru, președinte al Consiliului Județean Ialomița. Șansele acestuia sunt aproape inexistente, din cauza relației glaciale cu cei mai mulți dintre primarii PSD. Cea de-a doua variantă ar fi senatorul PSD Marian Pavel, însă apropierea de celălalt lider «excomunicat», Adrian Țuțuianu, pare să-i diminueze șansele. Latifundiarul Viorel Nica se numără, de asemenea, printre cei care și-ar dori să conducă PSD Ialomița. Acesta a fost curtat zilele trecute de ministrul Petre Daea, trimis de Liviu Dragnea să-l convingă pe Nica să preia frâiele organizației PSD Ialomița. Un alt aspirant este nimeni altul decât Silvian Ciupercă. Recent reabilitat de problemele penale pe care le-a avut din cauza procurorilor DNA-Structura Centrală, acesta se pregătește să revină pe scena politică în calitate de președinte interimar al PSD Ialomița, calitate îndeplinită în trecut la momentul debarcării fostului președinte Gheorghe Savu. Poate cea mai interesantă dintre nominalizările la șefia interimară a PSD Ialomița ar fi însă cea a primarului de la Săveni, Mirela Drăgoi fiind acceptată de majoritatea membrilor PSD Ialomița. La final să adăugăm că alături de Neacșu părăsește partidul și Adrian Țuțuianu, liderul social-democraților din Dâmbovița.

5 Noiembrie 2018, 17:00 (7111 vizualizări - 20 comentarii)

Comentariile cititorilor:


Ciuma Rosie:
(14 Noiembrie 2018, 07:15)
Vorba unui ziar local Ialomita, care desi nu il agreez a dat un titlu bun: Neacsu a fost zvirlit din psd ca o masea stricata ! Si ca sa citez un presedinte , el si moraru sunt accidente ale democratiei !
Marian:
(9 Noiembrie 2018, 07:06)
Partea rea este ca ciuma rosie a castigat % prin implicarea unor asemenea virusi in teritoriu.Au carat pameni spre vot,au influentat,au creat un mecanism ce a costat resurse ce au trebuit platite,apoi.Prin asemenea nemernici cu strungareata au prostit pensionarii si bugetarii.Grav este ca membrii psd au impresia ca dragnea e buboiul.Nu!Tot psd ul e o plaga cancerigena,lasata de nenorocitul de iliescu.Acest gibon-neacsu,a carat mapele,vorbele si excrementele sefilor din partid,sa ajunga un sef mai mic.Gibon sef,anchetat ptr angajarea fetei lui la cabinet,sa mananca si gura ei cu toti dintii.Mergi la munca,cimpanzeule,ia-i si pe musoiu,pop,pavel si fiti corecti,ca prostii ce isi platesc impozitele,taxele,angajatii la timp...Lichelele ca voi vor avea sorta ta!Usca-ne-am chilotii in sufrageriile voastre!Goli-v-am frigiderele si conturile de banuti!Lasa-v-am gagicile gravide,ca in baza voastra...Tot rosie le va fi burta...
Un cetățean:
(8 Noiembrie 2018, 14:31)
Cat de bine e cand javre ca respectivul sunt aduse cu picioarele pe pamant...asteptam karma si in cazul Moraru,mocioniu si alți hoti care au nenorocit județul si au avut un singur gând:sa fure cat mai mult.Daca justiția pare momentan incapabila sa ii pună la locul lor,adică la pușcărie ne bazam pe divinitate ca nu vedem noi cu astia in frunte oras european nici peste 50 de ani.
Antipsdist:
(8 Noiembrie 2018, 06:34)
Lepra neacsu a lasat nudetul la mina altei lepre , victor al lui nicolicea , care a taiat si spizurat in numele lui ! A umilit primarii psd , a numit pupincuristi incompetenti la deconcentrate , a tocat banii publici pentru fantezii administrative ,etc! Acum sunt amindoi doua cadavre politice!
fost PSD-ist:
(7 Noiembrie 2018, 18:19)
Hi Hi hi si ha ha ha Neacsu vroia sa-i ia locul lui Dadi vroia functia de presedinte PSD si Dragnea l-a mirosit si ca un diplomat a gasit scuza tradarea si afara cu el....Ai sperat sa te duci prea depart nu o sa mai ajungi tu Neacsule niciodata unde ai fost ......Ai gresit-o ! Dar exista un Dumnezeu ! Platesti pentru ce ai facut si tu la altii Neacsuleee !
Miu:
(7 Noiembrie 2018, 15:06)
Pesedeii ialomiteni isi apara intersul, atat timp cat e scaunul caldut  si sunt la carma, nu fac mare valva. Vor sa isi pastreze functiile, le cam tremura chilotii unora pentru ca stiu ca vor fi demisi pentru ,nesupunere, pentru insubordonare. Daca s-au nasit si infratit unii cu altii, serpii tot serpi raman,in cele din urma , se distrug unii pe altii pe la spate. 
Mary:
(7 Noiembrie 2018, 13:43)
   Ce făcuși muicăăăă??!! Fluierași în biserica lu' tata popa Dady??!! Ți-a tăiat limba, ăăă??!!  Te-ai săturat să-i tot cari geanta??!! Ai vrut mai mul!! Hai!! Nu te mai văita, ai dus-o bine!!! Vezi, că te așteaptă ăia la PNL. Dacă ești băiat cuminte ieși la pensie d'a colo!!! Fraier ești de nu candidezi la primarie, sau nu mai prezintă interes fără pensie specială!!! Fir-ati ai dracu' dă lepre!!!
gogu:
(7 Noiembrie 2018, 07:01)
Neacsu e penal. Neacsu a fost carpa lui dragnea si la primul colt l-a tradat. Dragnea e un dictator paranoic penal. Cum dracu insa la Dambovita toti pesefistii au facut scut pentru Tutuianu iar la Ialomita se joaca pe sub masa pentru inlocuitor? Ori Neacsu a fost prea jarla ori pesedeii ialomiteni sunt obedienti peste masura.
Nelu:
(6 Noiembrie 2018, 20:03)
Cine duce mapa boierului dragnea?   dragnea cu d mic !!!!!
PSD-ist dat afara de Neacsu:
(6 Noiembrie 2018, 19:50)
SI ASA CUM AM AFLAT  CU TUICA M-AM IMBATAT  NEACSU CEL MARE LA STAT ACUM AFARA E DAT PSD-UI MULTUMIT  C-A SCAPAT DE UN TAMPIT LIVIU ESTE BUCUROS CA PE NEACSU L-A DAT JOS SI UITE-ASA CA DE LA MAPA NEACSU A AJUNS LA SAPA  O SA PLANGA PE LA PONTA SA-L PRIMEASCA IN PARTID CA EL N-A FACUT NIMIC A VRUT EUROPARLAMENTAR DAR LIVIU L-A PUS PE JAR CA LOCUL ERA OCUPAT DE UN ALT MARE MAGNAT ......NEACSULE CUM E SA FI FOLOSIT SI PE URMA SA FI DAT AFARA  CA PE O CARPA ? ROATA MORII SE-NVARTESTE  SI PE TINE TE LOVESTE .....TE-AU  AJUNS BLESTEMELE DUMNEZEU NU DOARME SI DA DUPA INIMA FIECARUIA .....HA HA HA CE BINE-MI PARE CA-N PSD CREDEAI CA AI VALOARE  DAR DRAGNEA CEL MUSTACIOS A MATURAT CU NEACSU PE JOS 
Cetatean:
(6 Noiembrie 2018, 19:39)
Acum sincer...a fost imbarligator pentru toti conducatorii partidului..
Leu:
(6 Noiembrie 2018, 18:12)
Stiti voi cite sute de mi de euro a luat de la patronul cu fabrica de peturi de plastic stie cineva
Anaf:
(6 Noiembrie 2018, 12:15)
Ț.P.  ce te faci fără sprijinul nășicului? Te muți la Fetești?
Bibi:
(6 Noiembrie 2018, 10:17)
Si uite asa cade Psd-ul de Ialomita. Urmatorii pe lista sunt prietenii acestuia, domnul cameraman Mosoiu imbracat bine, Gainusa vesela dar muta si de ce nu poate imbubatul zambaret Marian Pavel. Cei 3 buni de nimic, ce ne-au facut de ras ,si nu au facut nimic bun pentru judet si oamenii ce i-au ales. Mai mult au votat impotriva justiei, sunt de acord cu coruptia ,ba chiar si-o doresc . Cand stateau toti fericitii parca perseflau alegatorii , e uite ca soarta le-a mai jucat o carte. 
Nicolaie.,:
(6 Noiembrie 2018, 10:15)
Sa și ia și tutele cu el.veorica e in toate,merge totul că pe roate.sa se apuce și el de munca,sa și sigure supraviețuirea.