Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Ăla mic și negru, de respira greu...

Ăla mic și negru, de respira greu...

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu are mania fotografiatului. De la Tudorel Toader și până la Ahmed Abdulla Al Matrooshi, ambasadorul Emiratelor Arabe Unite, toată lumea e prezentă pe pagina sa de Facebook. Nouă ne-a atras însă atenția această fotografie, în care domnia sa apare alături de renegatul Gabi Ionașcu, ajuns între timp senator, că fierul rău nu piere. Ne-a atras atenția pentru că ne-am amintit de o de­clarație dintr-un interviu pe care Ștefăniță l-a acordat ziarului nostru în 30 septembrie 2009, când nici în vise nu credea că va ajunge în Parlament: «Sunt crescut de Stoica și Ionașcu și șlefuit de Ciupercă!» spunea el atunci. Iar acum, la aproape 10 ani distanță, descoperim, în sfârșit, ce se ascunde în spatele acestei de­clarații. Care va să zică, Ionașcu este tatăl politic, Stoica a fost mama, iar Silvian Ciupercă a fost doica domnului deputat. În aceste condiții, apreciem noi, deputatul Ștefan Mușoiu trebuie ca a votat «NU» la Referendumul din 6-7 oc­tom­brie 2018. Că doar nu va fi fost așa de ipocrit încât, zămislit politic de trei bărbați, să continue să susțină cu homosexualii ne fură copiii și îi învață lucruri de rușine creștin-ortodoxă? Și că tot veni vorba de rușine... Cum se numesc cei cărora nu le e niciodată rușine de alegători, dom­nule deputat? Întrebăm și noi pentru un prieten...

7 Noiembrie 2018, 13:40 (2950 vizualizări - 5 comentarii)

Citiți și:
Biroul Electoral Județean Ialomița a înmînat mandatele de parlamentar

Comentariile cititorilor:


Mary:
(14 Noiembrie 2018, 10:29)
 Și cei care au votat, nu le vine a crede!!! ...!
cetatean:
(8 Noiembrie 2018, 08:22)
Cel mai profesionist este D-ul Ionascu /responsabil, stie administratie ....era disciplina si respect pt. cetatean in primarie ?!
@Haiduc:
(7 Noiembrie 2018, 15:18)
Din cauza celor ca ei nu s-a făcut nimic in orasul asta. Ucenicul a luat toate metehnele profesorilor si in plus s-a mai si îmbogățit un pic.
Silviu:
(7 Noiembrie 2018, 15:12)
Pe asta il ajuta doar numele , realizari fix...p.... Ce frumos suna Stefan Musoiu, iauzi parca are asa..o alura de ...deputat, senator.. Totusi parca suna mai degraba a tradator, traseist politic, turnator ca tot se da el pe langa fostii psdei . Cat de curand , veti afla cat de mici sunteti , ca alegatorii , nu va vor mai vota. Chiar nu inteleg , ce realizari a avut omul asta , ce a facut el pentru acest oras, acest judet, ca se uita zeflemist, plin de aere.
Maria Günther:
(7 Noiembrie 2018, 14:52)
Dacă v-aș putea-nțelege...!
 
Nici neghina n-o alegeți, numai stați și tot moșiți
Ce?
Mă-ntreb… Că nu mi-e clar pentru ce v-AȘA zborșiți
 
Și dați titlurile alea, ce doar știți cum le primiră
Politrucii-ajunși cu hoții să se dea-n stambă de-AZI se-admiră
Că, de trezit nu vă treziți 
&
CâÂT de ascuțit gândiți!
 
... Chiar vreți să vă-nsănătoșiți!
 
Știți?

La iesle, mâncând, vita între coarne strânge pleava
Și ce-i place ca s-o scarpini ca să mai scuture cu glava!
 
Când le dați pantalonii-n jos ăstora rămăși în tufe
Să vedeți cât de deschis e drumul curățat de fufe?
... Prostituatele ca mufe!?!