Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Comisarul șef Cristian Ivan a câștigat concursul pentru șefia Poliției ialomițene!

Comisarul șef Cristian Ivan a câștigat concursul pentru șefia Poliției ialomițene!

Joi, 15 noiembrie 2018, la sediul Inspectoratului General al Poliției Române a fost susținut concursul organizat pentru ocuparea funcției vacante de inspector șef al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița. Proba a constat într-un interviu susținut de candidați în fața unei comisii din cadrul IGPR. La finalul probei, a fost declarat «admis» comisarul șef Cristian Ivan. Fost șef al Poliției Municipiului Slobozia, acesta a asigurat interimar șefia IPJ Ialomița, până în octombrie 2018.

Cercetat prealabil în scandalul «Sinești»
Inspectoratul General al Poliției Române a scos la concurs în această toamnă funcțiile de inspector șef și inspectori șefi adjuncți ai Poliției ialomițene. Primul concurs organizat a fost cel pentru inspector șef, în urma căruia a fost declarat «admis» comisarul șef Cristian Ivan. Acesta a mai deținut funcția de conducere în cadrul IPJ Ialomița, interimar, după pensionarea comisarului șef Marian Neagu. Surprinzător este faptul că oficialii IGPR l-au declarat «admis» pe Cristian Ivan deși calitățile sale manageriale au fost puse la îndoială chiar de către oficialii instituției. Împreună cu foștii adjuncți Sorin Cricu și Iulian Tudorache, comisarul șef Ivan a fost cercetat prealabil în scandalul furturilor comise în zona Popasului Sinești. Reamintim că situația a ieșit la iveală după ce un bărbat din București a mărturisit pe rețelele de socializare cum era la un pas de a fi jefuit în zona Popasului Sinești, în timp ce se întorcea din mini-vacanța de 1 mai.

15 Noiembrie 2018, 13:10 (10397 vizualizări - 24 comentarii)

Citiți și:
EXCLUSIV: Concurs la București pentru șefia Poliției ialomițene

Comentariile cititorilor:


Axel:
(20 Noiembrie 2018, 12:37)
Cei care îl laudă pe Ivan se pare că îl cunosc bine, dar se pare că au uitat abuzurile si infractiunile comise când era sef la arest. Păi cine lua spagile pt a favoriza anumiți arestați nu Ivan? Cine punea sefi de cameră din rândul recidivistilor deși nu era voie, pt ca fiind sefi de cameră aveau anumite beneficii, nu Ivan? Cine avea legaturi cu clanurile GVM, Manson si Baragoi, nu Ivan?
Un haiduc:
(19 Noiembrie 2018, 19:44)
,, Haiducule,, tu ori esti procurorul pentru ca ai o gandire bolnava ori trebuue sa mergi sa te cauti!? Ai lipsuri mari la ,, mansarda,,. Du-te intr-un codru si ramai acolo pentru ca societatea nu are nevoie de tine.
Realitatea:
(18 Noiembrie 2018, 15:23)
Asta e Romania lui "care pe care" din pacate!
@@Haiduc:
(18 Noiembrie 2018, 13:32)
Stau si ma intreb acest Mocanu chiar asa de incoruptibil e? Chiar nu a "iertat" pe nimeni? Pe el chiar l-a dus capu sa faca sesizare la Inspectia Judiciara? El cand e prins de radar nu se da politist ? El nu greseste pe șosea? Chiar era nevoie de atata tam tam. Procurorul a gresit dar chiar era nevoie sa se suie in capu lui tinand cont ca Raducanu care era in dreapta lu Mocanu a lucrat cu acest procuror? Incoruptibil Mocanu asta !
Uraaaaaaaaaaaa:
(17 Noiembrie 2018, 20:30)
Ma bucur. Indiferent ce vor crede multi postaci care fac partizanat pentru unii sau pentru altii eu pot spune ca a castigat pe merit. Spun asta pentru ca Ivan era cel mai vitregit de pile si aranjamente, contracandidatii lui aveau si au in continuare sustineri "grele". Uite ca a iesit asa si e foarte bine, sper sa ramana asa sa nu se faca cine stie ce "magarii specifice". Felicitarti domnule Ivan si succes !
@Haiduc:
(17 Noiembrie 2018, 16:23)
Felicitări, primul caz in care sa va apărați oamenii : https://m.mediafax.ro/social/caz-uluitor-in-slobozia-un-procuror-a-amendat-politistii-care-l-au-oprit-in-trafic-cu-cate-5-000-de-lei-17665000
@femeia de serviciu:
(16 Noiembrie 2018, 17:23)
Asta cu poarta de la Tandarei e unu ofticat ca nu a prins loc la poarta
femeia de serviciu':
(16 Noiembrie 2018, 16:55)
sa le zica ivan asta al vostru si alora de la politia tandarei sa nu mai stea cu gratiile trase noaptea la usa. pana la urma sunt in slujba cetateanului si nu se vine la munca ca sa dormi si sa pleci mai odihnit decat atunci cand ai intrat in post. poate mai vine un rrom sa faca niste dezvaluiri despre crimele savarsite pe afara si politia nu gaseste carnetelul sa noteze din cauza ca e buimac pt ca l-au trezit brusc.
Cetatean:
(16 Noiembrie 2018, 15:47)
Nu mai umflati atat sacul cu carpe murdare.Nu este omul care sa iasa in evidenta cu ceva fapte pentru cetateanul ialomitean. Toti sefii de inspectorat si subunitati sunt pusi pe functii pe criteri politice, cumetrii, neamuri. Nu va ganditi ca noul sef este un maimutoi vis a vis de puroiul din totalitatea inspectoratului. Ca sa se poata ceva ar fii trebuit ca toti sa plece incepand de la femeia de serviciu pana la comisar sef de politie, toti directionati in agricultura la cules rosii vinete ardei si porumb ca alceva nu stiu sa faca. Cum ma parlitule acoperi tu infractorul cand toate actele din dosar spun altceva. Ma parsivache esti o lepadatura imputita un infractor de drept comun mai hot ca hotii. Mai viermisor crezi ca esti singurul cap din ipj ba dute rostogolind ca ai sa te impiedici. Daca ai ajuns sef de post crezi tu ca nu dai socoteala. Poate vreodata micul sef pus pe scaun mare sa faca ceva cu parazitii din subunitati. Nu poate asa ca spor la salariu gras sefule si fixeaza pinca si uimul la malai cum zicea nenea prefectul. Iei si tu dar dai si la altii de sus ca nu de pomana ai fost pus prin concurs la Slobozi.
Pandele:
(16 Noiembrie 2018, 13:54)
@treceam spre gară! Știi multe! Dă-le pe față că ai un stil de te doare mintea! Tu știi ce este pe-acolo, dar ți-e frică. Spune-le lui IVAN acesta sau chiar și el este complice?
Nicolae:
(16 Noiembrie 2018, 13:48)
Vrednic este? O fi, săracu, dar rahatul e cât casa. Legile trebuie să fie aspre pentru România. Pentru Ialomița, de trei ori mai aspre!!! Aici și in Moldova, corupția a devenit normalitate.
Dan:
(16 Noiembrie 2018, 11:52)
La pomi lăudat...Să-l vedem, la mafia, hoția, șmecheria care ESTE, nu prea cred în minuni.
Daniela:
(16 Noiembrie 2018, 08:29)
Sincere felicitări!!
Cetățeanul :
(16 Noiembrie 2018, 08:27)
De ce să ne bucurăm? De ce să ne insistăm? Să vedem omu'la muncă, să facă ceva ptr comunitate si apăi pe urmă să zicem, de bine, de rău...Universul are plan de acțiune si cu el..
Bunea:
(16 Noiembrie 2018, 07:20)
Sefule umbla la gusterii de la bice ca nu mai facem fata pungasiilor lor. Prapad fac prin actiunile lor de musamalizare. Destructureaza tembelii corupti capii imbracati in comisari sefi din unitatile subordonate ori cheamam dga central si diicotul sa mature ramasitele vechiului clan din sistemul interlop.