Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Patriotismul edilitar se măsoară în bannere!

Patriotismul edilitar se măsoară în bannere!

Cel mai patriot dintre ialomițeni a decis insta­larea unui banner pe clădirea administrativă. Noi credem că, de fapt, a vrut să demonstreze că o are mai mare, pardon, că îl are mai mare decât cel de pe sediul Primăriei Slobozia. Amplasat tot fără autorizație, că doar o dată la 100 de ani e Centenaru’, bannerul Președintelui este, cu siguranță, mai lat. Și amintește ialomițenilor, sub sloganul «Unitate • Respect • Demnitate» că și Președintele tuturor ialomițenilor celebrează cei 100 de ani care se împlinesc de la Marea Unire. Și pentru că o manifestare de patriotism nu vine niciodată singură, Primăria Slobozia dublează eforturile președintelui Moraru salubrizând de câteva zile încoace zona și instalând în agora din Piața Revoluției bradul de plastic al orașului, înalt de 13 metri. Salutăm și noi pe această cale inițiativele edililor noștri și așteptăm cu interes cele 4000 de porții de fasole cu cârnați care urmează să fie distribuite gratuit de primarul Adrian Mocioniu în semn de aleasă prețuire față de eroii neamului și urmașii lor din Slobozia. Pentru că, evident, pomana admi­nistrativă este cel mai bun catalizator al demnității, unității și respectului față de un electorat de asistați social. Nu-i așa, domnule Președinte?

29 Noiembrie 2018, 11:40 (2591 vizualizări - 6 comentarii)

Comentariile cititorilor:


Mary:
(3 Decembrie 2018, 14:20)
  BĂI, IDIOȚILOR!  A VENIT CENTENARUL ȘI VOI NU AȚI FOST IN STARE SĂ TERMINAȚI O PARCARE SUBTERANĂ.  DAȚI-VĂ DEMISIA! JAVRE CE SUNTEȚI!
  
Un cetatean:
(30 Noiembrie 2018, 11:02)
În DEX patriot e definit ;PLIN DE DRAGOSTE ȘI DEVOTAMENT FATA DE PATRIE ȘI POPOR :mai este valabila aceasta definiție ? Oare avem un om politic indiferent de partid sa i se potrivească definiția aceasta ori trebuie schâmbată ? (DEFINIȚIA ORI CLASA POLITICA )Ce credeți , vom trăii sa avem oameni politici conform definiției ? Ce clasa politica avem acum nu avem cuvinte jignitoare inventate sa o definim !
Grup de sloboz eni:
(30 Noiembrie 2018, 09:15)
Respect si demnitate?Pentru cine? De la cine către..?Aaaaaahhh voi,"ciocoii"va bateti joc de justitie, educatie, sanatate iar prostimea,sa va aclame, ca" fasole"?? Popor de cinici si hoti!Care dracu respect,ca ne-am umplut de respect cu psd ul in primarie si la consiliu judetean!Golaniile voastre,ca imbogatiti asfaltatorii si pavelarii din Amara de ne e scarba si sila de voi si ei? Ca aveti salarii si pensii speciale dar voi furati si batjocoriti? Asta e respectul?Care demnitate? Ati promis cartier de case construite de tineri si i-ati abandonat in mocirla?I-ati umplut de rate si necazuri?ANLuri cu chirie mica si azi chiria zici ca a fost calculata in franci elvetieni? Dar igrasia de la parterul blocurilorANL? aaahh.. Ala e respect!Pentru bebelusii nostri!Soselele in oras parca ar fi carusel!Aia e"unitate"!Batjocura sustinuta de "ciuperci", "gaini", "morari", "puiadactări" si tot felul de pupincuristi perindati prin institutii??Caini vagabonzi,locali de 2bani,politia zici ca e coafor,e plin de"agente",scolile cu acelasi aer de anii'85,spitalul judetean parca e din Nairobi(+imprejurimile si haitele de caini si sobolani),asta e"respectul"primit de la nenorocitii de psd.isti!!Va multumim direct in gura!Respectuos si cu demnitate! Aaaahh!! Si cu unitate,ca suntem un grup maricel!Si erect!
Un cetatean:
(30 Noiembrie 2018, 08:30)
Cetățeanul de rand măsoară patriotismul prân stomac , prin buzunare , prin condițiile pe care le are asigurate de alesâi neamului .Aleșii noștri măsoară patriotismul prin banii furați pana acum și ce o sa mai fure pana le sare perna de sub șezut. Vi odihnit ,prfumat,îmbuibat ,disprețuitor și le vorbești maselor înfrigurate ,înfometate, obosite,fără speranțe ,supărate ca vin sărbătorile și nu mai au copii acasă ,nu mai ce sa pună pe masa ca altădată, gânditoare la viitorul sumbru ce se arata ,și cun spuneam le vorbești de patriotism.Patriotismul clasei mafioților ar tenul sa fie altfel de cât vorbe .De exemplu ;sa renunțe în primul rand la privilegii,salariile astronomice și pensii speciale ,la luxul exorbitant de la locul de munca toate astea pe banii noștri .Nu am văzut un ales sa propună așa ceva din contra !
Anonimus:
(30 Noiembrie 2018, 00:08)
Niste penali si pupincuristi. Sclavi ai partidelor.
vax:
(29 Noiembrie 2018, 18:24)
NU POT SA CITESC TOT ARTICOLUL .  CAPISCI ?