Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Povestea porcului (II)

Povestea porcului (II)

Vă povesteam săptămâna trecută cum a transformat primarul Adrian Mocioniu polițiștii locali în vânători de porci pe terenul concesionat de Radu Paros lângă cimitir. Ei bine, povestea continuă, căci edilul local, nemulțumit că agenții din dotare nu au reușit să-l amen­deze pe concesionar, a trimis potera DSV la locul faptei. Profe­sionist până în măduva funcției, inspectorul DSV i-a aplicat lui Paros o amendă ca să înțeleagă o dată pentru totdeauna cine e edilul-șef al ora­șului! Numai că, după cum puteți vedea în facsimil, exploatația nu-i aparține lui Paros, ci unui oarecare Andrei Nuș, angajat de 15 ani la firmă cu carte de muncă și taxele plătite la zi. Cum însă or­dinul nu se discută, inspectorul DSV Gabriel Valer Sârbu i-a aplicat lui Paros o amendă (inițial de 1500 de lei, iar apoi de 720 de lei...) și l-a sfătuit să-și bage mințile în cap și să nu mai poves­tească prin târg cum se vând locurile de veci în cimitir... Iar așa, adăugăm noi, slobozenii de rând vor înțelege mai bine că legea e una pentru toți, dar primarul Mocioniu veghează la aplicarea ei persona­lizat în funcție de interesele domniei sale de ales local care nu gre­șește niciodată și e deasupra oricărei suspiciuni!

18 Decembrie 2018, 12:35 (3354 vizualizări - 16 comentarii)

Citiți și:
Mocioniu e mincinosul mincinoșilor
Lupii-și schimbă mărțișoarele, dar năravul ba!
Administrația Mocioniu promite locuințe sociale în valoare de 9,2 milioane de lei
Povestea Porcului

Comentariile cititorilor:


nutu camataru:
(22 Decembrie 2018, 11:48)
pa..rros....incepusi sa te lauzi singur pa acilea?
cici:
(22 Decembrie 2018, 11:08)
@Eminescu,ai un loc de veci asigurat!Cat despre nivelul lui paros.....este exact cat al gropilor pe care le face!!
Eminescu:
(21 Decembrie 2018, 10:24)
Bine cici! Cu litera mica! Esti un inteligent, sa vede! Nu va veti ridica langa el in veci!
Pentru voi ramane d-nul Radu, vulpi ofticate! Oameni mici, comentarii jignitoare, atat sunteti capabili.
Cici:
(21 Decembrie 2018, 00:20)
Oare de ce primăria nu i reziliază contractul traseistului... conform legii.... întreb și io! mojo jojo se aude?
Eu sunt cine vreti voi sa fiu:
(20 Decembrie 2018, 21:16)
Ma gandeam...ce porcarie!!! Ca sa vezi,... v-a cuprins Compasiunea II ...Pasu, amaratul de el, nu putea avea porc de ,,Craciun - fi mai bun!", decat unul crescut in cimitir,... nu langa,.... pentru ca, concesiunea e in..nu langa....!!! Porcul de ,,cimitir" probabil e mai savuros, si, ....ce va bagati voi in gusturile lui Paros, invidiosilor!!!  Unii chiar stau si infuleca cu extaz la masa lui,... nu v-ati prins??? 
cici:
(20 Decembrie 2018, 18:49)
@Eminescu,esti la fel de analfabet si agramat ca paros!!
Pozaru:
(20 Decembrie 2018, 14:55)
Cioclule, tu ești ma?
Eminescu:
(20 Decembrie 2018, 13:18)
Bine ca la-ti amendat pe d-nul Pasu! Gata, au rezolvat toate problemele si ramasese asta!
Pozarule... i-ati si tu un post de radio... daca poti!
cetatean:
(20 Decembrie 2018, 05:44)
Comunitari nu sint in stare sa dea o amenda, duar daca le da hat ca la cai   Abaza da altfel nu stiu cum sa o aplice...............
nutu camataru:
(19 Decembrie 2018, 23:35)
Cand ai o familie mixta....copilasii rezultati cum se scriu....cu un R...sau cu doi de Rr
POZARU:
(19 Decembrie 2018, 21:05)
Cand nu te mai baga nimeni in seama....iti iei un post de radio...ca poti!Si incepi santaju.Si ai o audienta .....nebunie!
cici:
(19 Decembrie 2018, 21:01)
Stai jos......na i inteles nimic!
Drgo:
(19 Decembrie 2018, 20:08)
Cum însă or­dinul nu se discută, inspectorul DSV Gabriel Valer Sârbu i-a aplicat lui Paros o amendă (inițial de 1500 de lei, iar apoi de 720 de lei...) . \\da sa este prin modificarile la OUG 2/ 2001 amenda poate fi platita in 15 zile la jumate

@cici:
(19 Decembrie 2018, 10:46)
Slobozia are aproape 50 de mii de locuitori, fiecare din ei, daca ii intrebi, ar amenda pe cineva(pe care-l considera vinovat de ceva sau pe care i s-a pus pata). Practic e imposibil sa realizezi asta. Ramane o solutie: incearca sa- i iei locul lui Abaza(fa-te luntre si punte) apoi amendeaza-l in fiecare zi.
cici:
(18 Decembrie 2018, 22:02)
Cioclu...saracu....nevinovat...la bagat pe amaratul ala in fata!Iote nebunie....saracu paros e abuzat!Daaa...pe abaza cine l amendeaza...intreb si io!