Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Cu Neptun Constanța și în Cupa României

Handbal, HCM Slobozia

Cu Neptun Constanța și în Cupa României

Marți, 8 ianuarie 2019, la sediul Federației Române de Handbal s-au tras la sorți Șaisprezecimile Cupei României la handbal feminin. Împerecherea echipelor este cel puțin ciudată, multe dintre confruntări punând față în față echipe din Liga Națională, în vreme ce în altele se vor bate pe un loc în Optimi echipe din divizia secundă. În ultima categorie se înscrie și HCM Slobozia care se va duela chiar cu partenera de serie, Neptun Constanța. Trupa dobrogeană e principala adversară a Sloboziei în Seria A și, totodată, singura echipă care a izbutit să le învingă pe elevele lui Gheorghe Covaciu. «Principala mea dorință la acestă tragere la sorți a fost aceea de a evita o deplasare lungă. Vom juca pe teren propriu și, prin urmare, dorința ni s-a împlinit. Mi-ar plăcea sa ne confruntăm cu o echipă din Liga Florilor, într-o fază cât mai avansată a acestei competiții...» ne-a declarat președintele HCM Slobozia, Nicolae Goidea. Meciul dintre HCM Slobozia și Neptun Constanța se va juca pe 17 februarie 2019. Ialomițencele reintră în focul partidelor oficiale duminică, 13 ianuarie a.c., când se deplasează la Iași pentru a 11-a etapă a Campionatului. În altă ordine de idei, la finele lui 2018, HCM Slobozia a pierdut cu 24-26 o partidă amicală contra Rapidului. Acest aspect este de natură să îngrijoreze puțin având în vedere că ne vom confrunta aproape sigur cu echipa feroviară în fazele avansate ale Campionatului Diviziei A.

9 Ianuarie 2019, 13:50 (2738 vizualizări - 3 comentarii)

Citiți și:
Ana Ciolan și Alexandra Banciu vin la HCM Slobozia
Ștefania Bălăceanu, prima noutate
Festival de minihandbal masculin la Slobozia

Comentariile cititorilor:


Sponsor pe banii nostri:
(12 Ianuarie 2019, 08:55)
Nu murim Ba de grija voastră, murim din cauza voastră ca noi ne plătim birurile la stat iar voi ne ciorditti banii făcând umbra degeaba pământului, haimanalelor! O clica de neisprăviți, needucați, necivilizați dar foarte aroganți, asta sunteți! Ne trece viata așteptând sa ne faceți drumuri, parcuri, curățenie prin oraș, parcări, sistematizare etc...iar voi ciorditi banii frecand menta, mai Nicule si nea Costică si care o mai ascuțiți prin vagaunile de la stadion!
SPONSOR:
(11 Ianuarie 2019, 14:08)
In tara romaneasca se moare de grija altuia.In primul rand prezintate nu te ascunde dupa diverse nume anonime,iar apoi, daca te pricepi atat de bine de ce nu preiei fraiele sportului ,mai SAYED>
Sayed:
(9 Ianuarie 2019, 18:12)
Bravo, Nicule! Nu uita sa treci pe la casierie chiar daca e vacanța! Ia-l si pe dl Prepelita ca nici el nu-si mai vede capul de treaba si mică uita sa ridice corocleii!