Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

De la Președinția Consiliului UE la carmangeria din colț

De la Președinția Consiliului UE la carmangeria din colț

Începem anul la pas, alăturând două poze aparent fără legătură. Prima a fost făcută miercuri, 9 ianuarie 2019, în fața Prefecturii Ialomița, «boborul» care cască gura în fața instituției fiind anunțat că România a preluat Președinția Consiliului Uniunii Europene. «Proiectul aparține Ministerului de Interne, iar bannerul are rolul de a marca evenimentul...» ne-a declarat ușor iritat prefectul Gigi Petre. Cea de-a doua fotografie a fost realizată de un localnic și surprinde autoturismul președintelui Victor Moraru, președintele ialomițenilor de pretutindeni și filo-european până în vârful pantofilor stiletto cu care face naveta la Bruxelles. Am ales să le publicăm împreună pentru că ni s-a părut grăitor modul în care oficialii își păstrează apucăturile românești în vreme ce promovează o atitudine pro-europeană... (fotografia cu autoturismul Consiliului Județean Ialomița în fața Carmangeriei Melior a fost postată pe pagina de Facebook «Pachez ca un bou-Slobozia»)

11 Ianuarie 2019, 09:25 (3808 vizualizări - 15 comentarii)

Comentariile cititorilor:


Nelu:
(17 Ianuarie 2019, 12:14)
Ce va mai place sa radeti, sa acuzati, sa barfiti, sa jigniți, folosind un limbaj de șatră! Doar atâta puteti? Care dintre voi nu a gresit niciodata la volan? Care dintre voi este perfect in viata de zi cu zi? Stiu, veti spune ca soferul lui Moraru, sau Moraru daca el a fost la volan, nu au voie să greseseasca. Noi putem sa greșim, ei nu! Sunt de acord ca oricine greșește trebuie sa fie sancționat, dar de la mica greseala a unui om, pana la al transforma in pericol public,cum vad ca vreti sa-l prezentati, este distanța mare si chiar deveniți penibili! Eu zic sa-l condamnăm pe viata pt aceasta greseala!
Andrei:
(15 Ianuarie 2019, 08:59)
Nu era la carmangerie ca are frigiderul plin de la populatie. Era la pacanele sa si rotunjeasca veniturile
Normalitate zero:
(15 Ianuarie 2019, 06:59)
Sunt cateva zone unde boii de la volan pentru o cafea de 1, 5 lei opresc pe avarii blocand la ore de trafic intens circulatia.Culmea,pe Lacului,la acel chiosc,este parcare in dreapta la 7 metri.Dar daca nu se iau masuri,de ce sa nu facem cum ne taie capul?La bazar, aceeasi situatie.Dimineata,spre Unirii sunt masini(chiar si o platforma 3,5to)ce blocheaza traficul.Opelul alb,de la piese auto si Loganul YVY parca,cu blonda guraliva,patroanca de covoare, deh!Se cunoastw, bazarul are parcare, la acea ora-goala! Pe Unirii,zona non-stop,pe Cosminului,ar avea "circulatia" si locala ce sa faca.Bine,estecunoacuta si zona macelariei din foto,unde tot din comoditate se stationeaza chiar in usa.Lasati locala la odihna,nu deranjati,ca de cand au auto in dotare,nu gasesti unul pedestru.
Mary:
(14 Ianuarie 2019, 11:18)
   AM CITIT POLIȚIA COMUNITARĂ!!!! PÂI, DACĂ VREȚI SĂ DAȚI PESTE ACESTI INDIVIZI CARE SE NUMESC  P O L I Ț I Ș T I   C O M U N I T A R I   VENIȚI DIMINEAȚA PE STR. LACULUI, MAI BINE SPUS UNDE SE TERMINĂ ACESTĂ STRADĂ ASFALTATĂ DE LA POMPIERI PÂNA DINCOLO DE APIA IALOMIȚA, AICI SE ASCUND POLIȚIȘTII COMUNITARI, POLIȚIȘTII DE LA CONTRO RUTIER ȘI IARNA ȘI VARA, ÎN LOC SĂ VEGHEZE LA BUNUL MERS AL CIRCULAȚIEI, EI STAU ÎN MAȘINI ÎȘI BEAU CAFEAUA DE DIMINEAȚĂ, FĂRĂ STRESUL MATINAL AL STRĂZILOR AGLOMERATE PE UNDE TOȚI PARTICIPANȚII LA TRAFIC SE ÎNGHESUIE DIMINEAȚA SĂ AJUNGĂ LA SERVICIU, ORI SĂ-ȘI DUCĂ COPIII LA ȘCOALĂ. CULMEA, PE STR. LACULUI, DIMINEAȚA CĂND ESTE AGLOMERAȚIA MAI MARE, SE GĂSESC DOI, TREI ȘMECHERI SĂ OPREASCĂ LA CHIOȘCUL AFLAT PE TROTUAR, ÎNAINTEA UNEI TRECERI PIETONALE, UNDE NESIMȚIȚII IȘI LASĂ MAȘINILE PE AVARII PENTRU ASI CUMPĂRA O CAFEA, DE ÎNCURCĂ TOATĂ CIRCULAȚIA. PÂI, CE PRETENȚII MAI AI LA ACEȘTI ȘMECHERI DE DOI BANI CE ÎNCALCĂ LEGEA CIRCULAȚIEI ÎN FIECARE ZI, DACĂ POLIȚIA RUTIERĂ, SAU COMUNITARĂ, LA RÂNDUL LOR FAC PE ȘMECHERII CA NIȘTE BOSCHETARI CE SE FERESC DE OCHII LUMII, DE ȘEFI, DE RESPONSABILITATE, PE BANII CONTRIBUABILILOR. 
Unu' care știe!:
(13 Ianuarie 2019, 10:57)
@sandu poza este făcută în vara-toamna anului 2018! Vrei dovezi, am! Dar na, știm cum functionează sistemul partidului, a trimis, europeanul, postacii la datorie!? Marș la pupat de tălpi și mâinuțe să poți să îți primești salariul .. probabil de bugetar!
AleX:
(13 Ianuarie 2019, 10:56)
Asa e @sandule.Nici nu lansase producatorul german modelul masinii si aparuse poza pe fb,asa cum scrie la sursa foto.Conspiratie curata , vaccinuri,alimente,plante modificate genetic, soros,ai in poza de toate.Daca ai locui in oras ai simti in trafic masina respectiva,cu pachet "T", de la tupeu.Ca asa, poate nici nu a comandat victor mici si slana,a poftit don sofer.
Sandu:
(12 Ianuarie 2019, 17:49)
Ce usor ne manipulează presa!Se vede ca aceasta poza este facuta cu mult timp în urma pt ca nu este iarna!Poate este facuta acum 5 ani cand era alt șofer si alt președinte.Chiar ne luati de prosti? Cum sa va mai credem !
Gelu:
(12 Ianuarie 2019, 11:53)
Este baicoianuala un prostanac, de te scoate din fire.Cat ai fi de calm,animalul de la volanul masinii asteia,parca transporta organe pentru transplant.Un nesimtit!Ca a parcat sfidator acolo,asta e,am vazut si prosti mai mici in grad si functie cu turismul oe acolo dar pentru ca a"pocat la zar", s il facem conoscut pe fostul mecanic de la ulcom, domiciliat in Amara,cu statura de bodigard si privire de prostul clasei!Acum, intreb pentru un prieten:are permis de profesionist?Ori este angajat dactilografa si pentru ca a fost coleg de gradinita cu victoras...Ar fi bine ca oamenii publoci sa ne fie exemple,asa DA,nu golanism si mafioteala de Slobozia.Pardon,Amara.
Vio:
(12 Ianuarie 2019, 08:20)
Mai are cineva curaj sa opreasca masina acolo , chiar si pentru 1 mimut? Apar comunitarii ca prin minune, pe sistem ninja ! Bine , la domnu' comandant suprem al judetului , e altceva , el e special. A luminat atat de tare , cand a coborat din masina, incat nu l-au vazut comunitarii , i-a orbit !
Unu' care știe!:
(11 Ianuarie 2019, 22:33)
La volanul mașinii "publice", cumpărată din banul public și la care este utilizat combustibil cumpărat tot din banul public .. era chiar voievodul de la Traian, pardon, de la Amara .. Așa că nu îl scuzați!
ALBU :
(11 Ianuarie 2019, 19:29)
Doamne fereste de asemenea idioti (soferi) . Sigur este facut la apelul de seara. Ma mira faptul ca presedintele se da pe mana unui asemenea dobitoc. Ori cumva mergeti amandoi la fufe ?
Tyty:
(11 Ianuarie 2019, 13:14)
Cristi despre ce vorbim nene...pai corb la corb isi scoate ochii..
Cristian:
(11 Ianuarie 2019, 11:37)
Politia Locala din Slobozia pentru ce este finantata?Sau legea nu e valabila pentu toata lumea ? Pacat ..asa clar nu o sa ne civilizam .Rusinios pentru pentru politia rutiera , locala si toti din seviciul publiic
Vegetarian:
(11 Ianuarie 2019, 10:21)
Și președinții europeni mănâncă și gura lor ceva! Si Maior face nu numai fripturi, ci și porcărie, adică toba , cârnați, leber, etc ! Dar ieri ùn sofer care transporta o pacientă cu masina aia noua ă spital Slobozia de la Dridu, s-a dat peste cap de două ori ! Bine ma nea Mitică, Sa mărimi masina aia noua ă doamnei Menajeră Maricica ? Una din alea cumpărate aiurea cu banii ialomitenilor, tocat cum vrea mușchii lui Victoras ă lu Nicolicea din Traian, cartier Crivat ! Bine ca bătrânică e bine, ca alcoolemia se rezolva !
MMC:
(11 Ianuarie 2019, 09:57)
Soferul celui mai european presedinte din Amara nu respecta nicio regula de circulatie pe drumurile publice... Ca doar este soferul presedintelui!