Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

25 de localități sunt fără curent electric de mai bine de 12 ore

Cod Galben de polei în Ialomița

25 de localități sunt fără curent electric de mai bine de 12 ore

Vremea nefavorabilă creează mari probleme în județul Ialomița. 25 de localități din zona de vest a județului sunt fără curent electric în acest moment. De asemenea, toate drumurile județene au fost închise. Oficialii Comandamentului Județean pentru Situații de Urgență au precizat faptul că fac eforturi pentru a remedia toate aceste situații.

Urziceniul este în beznă
Printre localitățile rămase fără curent electric se numără și municipiul Urziceni. Potrivit oficialilor Comandamentului Județean pentru Situații de Urgență, din cauza poleiului au fost avariate mai multe linii de înaltă tensiune, iar la această oră se intervine pentru punerea lor în funcțiune. Mai mult, la Urziceni vor fi aduse și 10 generatoare de mare capacitate pentru ca orașul să fie alimentat la rețeaua de curent, până când avariile vor fi remediate. De asemenea, din cauza șoselelor acoperite cu gheață, circulația pe drumurile județene din Ialomița a fost închisă. În schimb, Compania Națională de Administrare a Infrastructurii Rutiere a deschis circulația pe DN2C Slobozia-Buzău, însă aici se circulă cu restricții de tonaj. Veștile despre vreme nu sunt însă bune. Ialomița se află sub Cod Galben de polei până duminică, 27 ianuarie 2019, la orele 6,00.

26 Ianuarie 2019, 12:26 (3962 vizualizări - 9 comentarii)

Comentariile cititorilor:


Electrician:
(6 Februarie 2019, 06:44)
In loc sa supravegheze lucrarile cind era pe post de sef la renel urziceni, incompetentul gigel se ocupa sa joace solitaire, sa vinda piine in piata si sa faca pe penelistul de ziua a saptea ! Si joaca de 20 de ani tot solitair , dar in alt birou si e aldist ,la partidul ala care fiind basina pesedeului sta ghiocel in fata morarului ! De asta s_au rupt firele si au cazut stilpii, ca am avut o hahalera si am pus_o in fruntea judetului !
CETATEAN:
(28 Ianuarie 2019, 18:54)
ATENȚIUNEEEEE!!! 
VOTAȚI PSD -ul, ca tare bie mai e cu ei. Acum e ca cu pesta porcina. 
Cu ei sa mergem la vot...sau mai bine zis la pieire.
urzicenean:
(27 Ianuarie 2019, 18:56)
Auzi ce aberatie mai zice si ministra educatiei. Bai fratilkor astia au inebunit de tot: -  „triaj de sănătate foarte sever in scoli. Alooooo, cine sa l faca? in virtutea a ce. Nebunilor. Asta e tara nebunilor.
Ioana:
(27 Ianuarie 2019, 13:51)
Asa se intampla intr o țară care nu are capi luminați. De atatea zile se anunta ce va fi.nimic sa preintampine si sa rezolve rapid. Cine? Intr o tara in care nu mai ai nici armata, nimic.nimic.Doar lupte ptr.ciolan, care mai de care se arata mai bun si capabil. Suntem condusi de deștepți interlopi. Nici o sansa sa se mai repare tara asta vreodată.
Gica:
(27 Ianuarie 2019, 09:12)
De 30 de ani nu sa investit nimic in aceasta infrastructura,specialiști electrician au plecat în masa datorită restructurarilor masive,profitul merge in buzunarele mafiei,sistemul o sa se prăbușească curând catrastofal....
i2i:
(27 Ianuarie 2019, 03:00)
Old school comunist merge dupa baterii pentru lanterna - nu are nimic de reprosat la ENEL sau Transelectrica unde profiturile sunt mari cu investitii 0! Daca misca ceva acum angajatii ENEL, se vor vaita ca s-au chinuit pe o vreme capricioasa sa rezolve situatia - dar vara sunt la spaga si gratare. Nu mai vorbim de linii secundare si intretinerea lor. Acum vor da vina pe ploaia inghetata - cu toate ca s-au mai lovit de problema asta acum cativa ani dar cine sa ia masuri cand nimeni nu le cere??
Sudic:
(26 Ianuarie 2019, 18:38)
NODIC, ce să facă prostimea?! E proști! Ialomița, județ european!
Nordic:
(26 Ianuarie 2019, 15:52)
Au tecut mai bine de 20 de ore....curent nu este...caldura...de la lumânare...generatoarele...probabil pe la smecherii din PSD. Tara de rahat...salarii de invidiat la angajatii ENEL...prostimea tace. Bravo lor.
Daca tot nu e curent:
(26 Ianuarie 2019, 14:45)
propun un muzeu la Saveni Ialomita