Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

POLITICĂ

Mica «epurare» de la Miloșești

Deputatul PNL Gheorghe Tinel recidivează

Mica «epurare» de la Miloșești

Primarul și viceprimarul din Miloșești ar putea rămâne fără sprijinul politic al PNL. Vineri, 1 februarie 2019, în cadrul unei ședințe a Biroului Politic, deputatul PNL Gheorghe Tinel le-a dat celor doi un ultimatum. Anterior acestui ultimatum, primarul Nelu Chițoiu și viceprimarul Titi Mangiurea au decis să candideze unul împotriva altuia la alegerile locale din 2020...

Un scandal de culise Sătul să plătească oalele administrative sparte de primarul Nelu Chițoiu, viceprimarul Titi Mangiurea l-a anunțat pe acesta că va candida împotriva lui la alegerile locale din 2020. Speriat de perspectiva de a fi anchetat, Nelu Chițoiu a folosit câteva manevre de evitare. Adică, întâi l-a mângâiat pe cucuie pe viceprimarul din dotare, spunându-i că e gata sa facă schimb de locuri. Pentru că Titi nu e chiar asa de prost și a refuzat să cedeze, Nelu Chițoiu l-a chemat în ajutor pe deputatul PNL Gheorghe Tinel. Acesta a participat vineri, 1 februarie 2019, la o ședință de Birou Politic local, desfășurată cu ușile închise. Și a țipat de s-a auzit până în stradă că vin alegerile și nu are timp de ciocoismele lor rurale... Iar la sfârșit le-a dat termen o săptămână celor doi «ca să-și bage mințile în cap», fapt confirmat oficial și pentru cititorii ziarului nostru. «Am mai făcut o ultimă încercare! Le-am dat o săptămâna la dispoziție să își rezolve problemele... Eu am nevoie de amândoi! Dar vin alegerile și, după cum am decis, vom analiza situația din toate administrațiile conduse de primari PNL. Lupta cu PSD va fi grea și avem nevoie de oameni pregătiți și responsabili!» a declarat deputatul PNL Gheorghe Tinel. Ultimatumul fixat de deputatul ialomițean e abia la jumătate, însă gurile rele spun că Titi Mangiurea deja a luat o decizie. El caută deja «un partid, din astea noi...» cu care să-și petreacă alegerile europarlamentare și cele prezidențiale. «Iar la alegeri merg cu ei, nu mai muncesc ca prostul pentru Nelu Chițoiu!» ar fi fost auzit acesta spunând pe holurile Primăriei Miloșești.

5 Februarie 2019, 09:35 (2655 vizualizări - 2 comentarii)

Citiți și:
«Incompetența primarului Sloboziei ne costă 8 milioane de euro!»
Gheorghe Tinel promite retrocedarea terenurilor exploatate de Consiliul Județean
«Administrația PSD din Ialomița va fi înlăturată în 2020!»

Comentariile cititorilor:


bingo:
(12 Februarie 2019, 13:10)
Domnilor primar si viceprimar,cand aveti da gand sa asfaltati soseaua principala in Milosesti ??? La Reviga si Cocora s-a putut,la voi nu se poat??? Rusinica domnilor !!! Nea Tinele,pune biciul pe ei,ca nu se mai poate.Nu veniti cu explicatii ca e drumul Consiliului Judetean,ca are cine sa-l injure si pe Moraru !!! 
Soc:
(7 Februarie 2019, 14:41)
Tinele,da le termen sa rezolve. problemele comunitatii nu pe ale lor .Ale lor sunt ,,rezolvate ,, de mult! Sa le fie rusine si lor si celor mai de sus ca ei pt. ca isi aduc aminte de noi numai din4 in 4 ani !Saveniti dupa voturi!!!!!!!!