Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

ULTIMA ORĂ

Slobozia Nouă: Accident cu doi morți pe DN21

Slobozia Nouă: Accident cu doi morți pe DN21

Miercuri, 13 februarie a.c., în jurul orelor 5,00, pe DN21, s-a produs un accident rutier soldat cu decesul a două persoane. Astfel, în timp ce un bărbat, de 51 de ani, din județul Galați, conducea un autoturism pe DN21 din direcția Slobozia către Brăila, la ieșire din Cartierul Slobozia Nouă ar fi pătruns pe contrasens și a intrat în coliziune cu o autoutilitară condusă de un bărbat, de 38 de ani, din județul Brăila. În urma impactului, autoutilitara a părăsit partea carosabilă în stânga sensului său de mers. Din accident a rezultat decesul șoferului de 51 de ani și a unui pasager aflat în autoturismul condus de acesta, o femeie de 50 de ani, din Galați. Conducătorul auto de 38 de ani a fost testat alcoolscop, rezultatul fiind negativ. Polițiștii continuă cercetările pentru stabilirea cu exactitate a cauzelor și împrejurărilor în care s-a produs accidentul rutier. În acest moment se circulă alternativ pe un singur sens.

13 Februarie 2019, 08:40 (5079 vizualizări - 2 comentarii)

Citiți și:
DN21: Accident rutier soldat cu trei victime
Accident în lanț pe DN21

Comentariile cititorilor:


Andreea:
(16 Februarie 2019, 11:30)
De fapt erau din Galati, dar parintele Filimon slujea in Tulcea, Peceneaga. Dumnezeu sa-i ierte!
Iulian Șt.:
(14 Februarie 2019, 07:29)
Cele două persoane decedate erau din județul Tulcea !!!