Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

POLITICĂ

Gheorghe Tinel susține că PSD va defila cu Alexandru Stoica la alegerile din 2020

Din ciclul «Mi-a zis cineva că i-a spus lui cineva...»

Gheorghe Tinel susține că PSD va defila cu Alexandru Stoica la alegerile din 2020

Deputatul PNL Gheorghe Tinel a organizat joi, 14 februarie 2019, o conferință de presă în care a făcut o serie de declarații surprinzătoare. El susține că va face public numele candidatului PNL Ialomița pentru funcția de primar al Sloboziei imediat după Paște, că Alexandru Stoica va fi candidatul PSD la alegerile locale din 2020 și că Ialomița va avea un candidat la alegerile europarlamentare din luna mai.

Uite candidații, nu sunt candidații Deputatul Gheorghe Tinel susține că PNL Ialomița are 5 potențiali candidați pentru funcția de primar al municipiului Slobozia pentru alegerile locale din 2020. Deși a refuzat să facă nominalizări, el a precizat public că numele acestuia va fi divulgat imediat după Paște. «Numele candidatului va fi cunoscut cu un an înainte de alegerile locale... Nu ne grăbim și nu ne temem! Mai ales că noul președinte al PSD Ialomița, Marian Pavel, mi-a spus că în locul lui Mocioniu îl vor aduce iar pe Alexandru Stoica... Aceasta este soluția lor în acest moment!» a declarat Gheorghe Tinel. În pofida declarațiilor, nici PNL și nici vreun alt partid politic nu au prezentat până acum potențialii contracandidați ai primarului Adrian Mocioniu. Reamintim că surse interne din PSD confirmă faptul Adrian Mocioniu îl va urma pe Marian Neacșu la Pro România, alături de deputatul PSD Andrei Pop...

Dragoș Soare, nominalizat la europarlamentare În următoarea perioadă, acti­vitatea politică a PNL Ialomița se va concentra asupra campa­niei pentru alegerile europarlamentare din luna mai 2019. Gheor­ghe Tinel a declarat că Organizația PNL își propune să valideze un candidat ialomițean. «Refuz să cred că alegătorii PSD vor continua să susțină aceiași candidați! Ar fi o dovadă că oamenii, într-adevăr, sunt spălați pe creier... O spun cu toată responsabilitatea. Există alternativă! Numai când nu vrei sau când ești complice la actuala guvernare poți continua să îi votezi pe ei. Iar prima noastră propunere este ca un ialomi­țean să se afle pe lista PNL pentru alegerile europarlamentare!». Candidatul promis de Gheorghe Tinel ar putea fi consilierul jude­țean Dragoș Soare. Prezent la conferința de presă, acesta a refuzat să comenteze. «Este prematur să fac declarații pe această temă... În cazul în care nominalizarea mea va deveni o certitudine, voi răspunde cu plăcere oricărei întrebări!» a declarat Soare.

21 Februarie 2019, 17:10 (3138 vizualizări - 4 comentarii)

Citiți și:
Ialomița îl susține pe Gheorghe Tinel
Electoratul rural decide președintele județului
«Ne batem exclusiv cu PSD!»

Comentariile cititorilor:


Laurentiu:
(22 Februarie 2019, 08:26)
Oare sa vina iar pe  capul nostru primarul "Hai sictir" ?
Ogica:
(22 Februarie 2019, 07:40)
@Hotvat , Morarul asta al tau, poate si tu sinteti simpli aparatori ai coruptiei si coruptilor. Moraru asta dei bagi tu godosi in el ca sa-l maresti este chiar el un infractor si am notiunea cuvintelor. Daca ar fii aplicat codul penal strict pe lege, Moaru ar sta numai inntrun caz de la 6 luni la 3 ani! Dar cum voi sunteti aproape toti corupti incepand cu politia si procuratura nu se intampla nimic. Pacat ca cetatenii nu se trezesc sa va lase morti pe marginea drumului
Horvat:
(21 Februarie 2019, 22:57)
@ Laurențiu,Ce probleme existențiale aveti! Moraru nu este incompatibil decat in capul unuia ca dumneata !Chiar crezi ca singurul neuron pe care îl ai înțelege ce înseamnă incompatibilitate? Daca esti convins de incompatibilitatea lui Moraru, de ce nu-l reclami la ANI? Romana de tot rahatul care esti !
Laurentiu:
(21 Februarie 2019, 18:41)
Nimic despre incompatibilitatea lui Moraru la CJ ? Sa speram ca d-nul Soare nu va fi pe locul 40 pe lusta PNL !