Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Lupii-și schimbă mărțișoarele, dar năravul ba!

Lupii-și schimbă mărțișoarele, dar năravul ba!

Ca în fiecare an, de 1 Martie, PSD și-a trimis aleșii pe străzile Sloboziei pentru a vesti o nouă primăvară proletară. Spre deosebire de legislatura trecută, primarul acestui mandat l-a cooptat în echipă și pe președintele tuturor femeilor din Ialomița. Cei doi s-au imortalizat pe străzile orașului dăruind flori tuturor necăjitelor care, susțin martorii oculari, nu s-au ferit la timp de efuziunile lor sentimentale. Consemnăm și noi regulamentar evenimentul și propunem ca, de 8 Martie, cuplul M&M să ofere în locul garoafelor arbagic. Da, da, ați citit bine! În felul acesta, credem noi, gospodinele nu și-ar mai face griji pentru viitorul social-democrat pe care îl propovă­duiesc aleșii, căci ar avea cu ce să îndulcească ciorbele tot mai subțiri pe care le pun copiilor pe masă.

10 Martie 2019, 10:20 (3136 vizualizări - 11 comentarii)

Citiți și:
Mocioniu e mincinosul mincinoșilor
Administrația Mocioniu promite locuințe sociale în valoare de 9,2 milioane de lei
«Bilanțul după 4 ani de mandat va fi unul pozitiv!»
Cuplul M&M și minciunile lor electorale
Rapoartele M&M

Comentariile cititorilor:


bully man:
(15 Martie 2019, 23:45)
Milogul Mocanescu linge ceva strong, nu mai are nevoie sa faca baie in multime!
Mary:
(12 Martie 2019, 12:26)
Cât tupeu ...!
Satul de caini si zbierete:
(12 Martie 2019, 07:01)
Garofarii psdului sunt rugati sa plece de la casa 6 si mearga in Garii Noi!Sa mobilizeze psdimea din urbanism sa dreneze impreuna apa imposibil de ocolit si mocirla.Ploia,e bucurie pentru viata dar voi ne ati transformat intr un calvar traiul in cartier.Vom incerca sa va boicotam cu mai mare putere la momentul votului"va'n gura de mizerabili in birourile voastre!Oare intrati voi in campanie fara jandarmi,SIAS,"latraii locali"si ce o mai fi,la noi in cartier,psdistilor?Toti am lasat oua la soare sa se imputa,si nu am aruncat zeama de varza.Pai nu va asteptam noi cu pliante si promisiuni?Cu aceeasi ospitalitate va primim,asa cum ne tratati!
@garoafa:
(12 Martie 2019, 00:27)
Pai daca pe ei ii voteaza mortii, s-au dus cu flori pentru morti :-))
Vali:
(11 Martie 2019, 22:03)
Sunteti prosti tare,nici flori nu știți sa oferiti mucegaitilor,daca ati face asta din respect si in spiritul a ceea ce reprezintă 8 Martie poate ar fi ceva frumos,dar va doare doar de nenorocitele de voturi pt a putea sa Furați in continuare,sper sa Ajungeți sa Bateți in vizeta împreuna cu livache ca tot v-a vizitat in prafu asta de oras.
garoafa:
(11 Martie 2019, 10:59)
cum sa oferi garoafe, mai nene????bunele maniere!! garoafe se duc la inmormantari-orice barbat nitelus educat evita chestia asta...dar de ce consiliere beneficiaza, daca pe ei atat i-a dus....nevoia de voturi, ca nu pot sa scriu-capul
TUMOAREA - PSD:
(11 Martie 2019, 07:34)
Ar fi interesant ca cineva să ceară factura fiscala pentru florile împărțite de aleși județului.
Cine a plătit factura?
S-a dat factură ?(de regula nu se dă și ANAF Ialomița nu vede)
S-a platit din bani publici,a fost sponsorizare,a platit PSD(mă îndoiesc)
gadea:
(10 Martie 2019, 17:16)
buna ziua,

milogul mocanescu giorgian , mare sef la somaj nu e prezent sa linga dosul?
Maria:
(10 Martie 2019, 14:05)
Stimabililor,cu o floare nu se face primăvară! Așteptăm să lucrați pentru comunitatea care va suportă toate fantasmagoriile. Faceți ceva pentru ca apa să devină potabilă, mă plantați copaci sa putem respira, asfaltați zonele in care orășenii se chinuie,mai ceva că la Cuca măcăi.
Alinutza:
(10 Martie 2019, 11:02)
Suntem un grup de femei tinere,unele mamici,altele nu,ce v-am asteptat,sa primim martisoare si flori in cart Garii Noi.Da,da,zona de case din Nordul municipiului cu impozite pe masura anului 2019 si a modernismului ce ne inconjoara.Aaaaah,nu ati mai avut material electoral sa ajunga pana in fund..? Ori va prafuiati pantofii aia scumpi?? Nu,nu tenisii cu care umblai in campania electorala...Va asteptam cu pietris,asfalt,cu alte semne ale primaverii amabililor.Hai,nu dati o tura si p-aici?Martisoare ne trebuie noua aici,sau cisme de cauciuc...Nesimtitilor!
Feminist:
(10 Martie 2019, 10:35)
Trebuie refuzate florile de la golani ! Precis le-au furat de undeva sau le-au comparat cu bani de furat !