Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

«100 pentru Ialomița» sau oamenii președintelui Moraru

«100 pentru Ialomița» sau oamenii președintelui Moraru

Președintele Consiliului Județean Ialomița, Victor Moraru, a anunțat  în cadrul unei conferințe de presă, lista finală a celor 100 de personalități ialomițene care vor fi premiate  de instituție. Evenimentul va avea loc la Sala «Europa» joi, 28 martie 2019.

Listă finală după 4 luni Vineri, 15 martie, Victor Moraru a citit public lista celor 100 de personalități care vor fi premiate în cadrul unei gale care se va desfășura joi, 28 martie 2019. El a declarat că acesta este prima ediție a unei gale care se dorește a fi anuală și că numărul celor premiați va fi redus în anii următori. «Nu știm dacă lista este completă... Suntem convinși că mai există și alte personalități care nu au fost identificate! Dar din comisia anului viitor vor face parte personalități nominalizate anul acesta. Va fi decizia lor...» a declarat el. Cele 10 categorii luate în calcul de către comisia condusă de către vicepreședintele Cătălin Grigore sunt: «administrație publică», «agricultură», «cultură», «devotament pentru comunitate», «educație», «mediu de afaceri», «promovarea tradițiilor», «sănătate», «societate civilă», «sport». Printre cei nominalizați se numără prefectul Gigi Petre, latifundiarul Ștefan Poienaru, ex-directorul Muzeului Agriculturii, Răzvan Ciucă,scriitorul Mihai Vișoiu, profesorul Alecsandru Știucă, omul de afaceri Alexandru Țintă, rapsodul popular Nicolae Rotaru, doctorul Tudor Panțuru, președintele Asociației Naționale pentru copii și Adulți cu Autism, filiala Fetești, George Răican, sau antrenorul Ion Neacșu. De asemenea, comisia a stabilit și cine va fi «ialomițeanul anului», respectiv Preasfințitul Vincențiu, episcopul Sloboziei si Clărașilor. În cadrul conferinței nu au fost precizate clar criteriile de selecție, însă Cătălin Grigore a declarat că acestea au fost «cât se poate de obiective...».

15 Martie 2019, 17:20 (4987 vizualizări - 17 comentarii)

Citiți și:
Președintele Moraru promite asfalt de 160 milioane de euro
autodenunț
Academia de Fotbal «Moraru»

Comentariile cititorilor:


GEORGE:
(20 Martie 2019, 08:20)
Mai Morarule, vezi ca strica poza zuza aia din dreapta ta. Ce incerci tu e golanie pe fata, Vorba Luminitei, ne meritam soarta ca tare fraieri mai suntem.
Umil cetatean:
(19 Martie 2019, 22:11)
Heiii , cetatean , se vede ca nu cunosti oamenii... nu Larisa este cea mai devotata ci baiatul din stanga ( iliuta-scuipatorul ) , el este cel mai devotat om. Acum depinde pe cine a tradat si cui a cersit , scuze , jurat credinta ? El stie mai bine ca este mare om ...ma refer la inaltime !
CETATEAN:
(19 Martie 2019, 18:04)
Singura meritorie de pe lista este Larisa devotata 24 de ore din 24 de ore.
Intrigat:
(18 Martie 2019, 21:16)
Am vazut lista completa data de un alt ziar. La domeniul educatie sunt nominalizati profesorii de mate,fizica,romana,care si-au burdusit buzunarele cu banii din meditatii,ca de ,parintii -si dau copiii de nevoie la meditatii particulare,ca la scoala mai...catinel ,sa vina acasa. Profesori sunt numai la licee??? Nu stiu,ma intreb: Oare din cate sate are judetul acesta, n-au gasit domnii de sus un amarat de dascal care si-a dedicat activitatea copiilor din mediul rural?? Sunt convins ca sunt scoli de la sat unde se face carte si sunt profesori devotati care -si exercita profesia cu pasiune.Poate va mai ganditi si mai cautati! Mi-ar fi rusine sa accept ,cand stiu ca sunt poate alte zeci care merita cu adevarat!
Cetatean:
(18 Martie 2019, 17:47)
Nu a facut nimic preasfintitul pt enoriasi,,, doar lumanari mov de 3 lei,,, si taxe la preoti iar preotii pun taxe pe noi,,,, sa le fie rusine! LNPJTC
cetatean:
(18 Martie 2019, 09:56)
La biserici s-a pus taxa pe coliva............asa a comandat d-ul Preasfintitul ?! Nu va este rusine?! pentru ce luati salariu ? Nu aveti o fisa de post ?! Cersetorilor...
Citrat:
(18 Martie 2019, 05:58)
Se premiaza in mare hotii, spagarii, penalii, securisti , etc !
nenominalizat:
(17 Martie 2019, 19:28)
SALA EUROPA ARE AVIZ ISU ? CEL MAI BINE E SĂ DECERNAȚI PREMIILE ÎN SUBTERANUL PARCĂRII. POATE ÎL PREMIAȚI PE VICENȚIU ȘI PENTRU FAPTUL CĂ NU VĂ DĂ VOIE SĂ FACEȚI INTRARE ÎN SUBTERAN.MOCIONIU NU E INVITAT CĂ A PLECAT LA PRO ...GAGICI: 
da doamne:
(17 Martie 2019, 18:53)
sa fie primite si aceste ultime premii oferite de AROGANT. e primul dupa veterinar?
Nu conteaza !:
(17 Martie 2019, 07:52)
Vincentiu ialomiteanul anului ? Doamne fereste ! Esti dus cu capul domn`pres! Nu ai gasit un un pompier sau un jandarm, sau un OM .... care a facut ceva 1 an ? Asta ce a facut decat sa cerseasca ???? Dar de, te invita la mese cu icre negre probabil ! Ce a facut in plus fata de cei din top 100 ?
Unu' care știe!:
(16 Martie 2019, 23:09)
Propunea mea, un cetățean plătitor de taxe .. Haideți și noi la așa zisă gală, să îi întâmpinăm cum se cuvinte! Oameni buni .. Trezirea!
Ion:
(16 Martie 2019, 22:02)
Pt. Ana: Sa mergeti pe drumul dintre Cazanesti și Cocora sa vedeti cratere.Este inadmisibil de crezut ca nu sunt bani pentru asa ceva. Episcopul trăiește într-un lux creat din banii județului. Obrejan a fost aruncat din cultura pentru a fi înlocuit de un popa. Nu se poate asa ceva. Nu avem nimic frumos în Slobozia. Nu avem apa potabila în schimb avem parcări cu taxa peste tot. PSD-ul ialomițean a virusat județul. Oameni buni, haideți sa facem ceva.
Ana:
(16 Martie 2019, 20:07)
Ei intre ei: nepoti,cumetri,amante... Ura, PSD! Alecsandru Stiuca n-a mai avut loc la politica si si-a adus aminte ca e profesor? Ce rezultate meritorii a avut in cariera? Sa le faca publice , ca sa aflam si noi ,poate-i urmam exemplul! Stefan Poienaru i-a sponsorizat in campanii... Scriitorul Mihai  Visoiu? Ce a scris? Ode pentru PSD? Gigi Petre, Razvan Ciuca...Singurul care a facut ceva pentru copiii cu probleme de autism este Raican , ca DGSAPC este doar un loc bun la stat  ocupat tot de ai lor.
Cu banii cheltuiti  mai bine raparau soselele.Sa mearga d-nul Moraru pe drumul de le Milosesti spre Reviga! O rusine! Nu poti circula nici cu caruta, vine autobuzul de la Bucuresti pe acolo si face 5 Km intr-o ora. Sa mai umble prin judet si sa vada neajunsurile si jalea , nu sa premieze! Ce? Lenea, prostia , incultura...
 Nu au simtul penibilului, al ridicolului ! S--au aliniat la tribuna sa anunte,CE?!!
Gabi:
(16 Martie 2019, 16:39)
Sper sa cada o bomba pe voi,idiotilor,hoțiilor si scursurilor ordinare,ati nenorocit județul,oamenii si mai rau ati alungat tineretul afara sau in alte zone ale țării.Bai Morarule,tu si toți ai tai si ca tine,sper si astept pentru voi judecată divina,moartea ar fi ușoară,voi trebuie sa suferiți pentru viitoru pe care ni l-ati furat ma netrebnicilor.trebuie sa plătiți pentru tot raul din 90 încoace,pentru orașul asta distrus,pentru toți asistații pe care i-ati pupat in c.r sa va voteze,pentru pasajul pe care nu l-ati facut,pentru cartierul sinistratilor fara canalizare cand tu ai pretenții de european pentru atat de multe rele si furtisaguri încât ii multumesc domnului ca in romania nu avem acces la arme ca in state ca făceam zbarna pentru voi netrebnicilor.
Roscat dar blond:
(16 Martie 2019, 11:54)
Iliuta, ce cauti baiatule curat acolo?Nu mai ai simtul masurii? Nu simti ca esti in"out", in afara gazonului moraresc? Masa e doar pentru"ai lui"! O sa ramai sarac si doar huiduit!Roga pe Carmen sa adauge niste suplimentare si stai baiatule linistit,nu intra in cocina,ca ei si-au impartit galbenii!!Pacat de tine...