Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

POLITICĂ

Primarul Adrian Mocioniu sprijină PRO România

E oficial!

Primarul Adrian Mocioniu sprijină PRO România

Vineri, la orele 11,00, primarul Adrian Mocioniu s-a afișat alături de ex-premierul Mihai Tudose și ex-președintele PSD Ialomița, Marian Neacșu, în cadrul primei conferințe de presă a PRO România în Ialomița. Cei trei au susținut că noua formațiune politică reprezintă o alternativă la dictatura politică impusă de Liviu Dragnea, ex-premierul Mihai Tudose declarând, printre altele: «Dragnea este statul paralel!».

Filiala renegaților Conferința de presă a PRO România a fost condusă de către Marian Neacșu, flancat de Mihai Tudose și Adrian Mocioniu. În cadrul unui discurs de o jumătate de oră, Marian Neacșu a explicat, printre altele, că a fost exclus din PSD «în mod samavolnic», fără acordul colegilor de partid. De asemenea, el a declarat că excluderea lui nu este una întâmplătoare, ea fiind rodul unui complot «eteric», coordonat de «statul paralel». În siajul declarațiilor lui Marian Neacșu s-a înscris și ex-premierul Mihai Tudose. «Dragnea este statul paralel! El și cel din jurul lui!» a declarat acesta. Prezent la conferință, primarul Sloboziei, Adrian Mocioniu a declarat că a decis să sprijine PRO România fără a se înscrie în partid și că decizia lui este justificată de modul în care PSD este condus: «În PSD nu mai e de stat... Nu poți rămâne într-un partid în care ești condamnat pentru delict de opinie, ca domnul Neacșu, și nu ești lăsat să exprimi o liber ceea ce gândești!». Alături de cei trei, la conferință a participat și Radu Paros, proaspăt racolat din PMP. Acesta a declarat că a ales să activeze alături de acest partid pentru că «nu este un yes-man». Potrivit informațiilor avansate în cadrul conferinței, filiala PRO România în Ialomița are 800 de membri și va racola în următoarea perioadă 10 primari din Ialomița...

15 Martie 2019, 16:10 (3925 vizualizări - 8 comentarii)

Citiți și:
Între controlul asupra partidului și revenirea lui Marian Neacșu
Cuplul Neacșu-Moraru, oficializat!
Luceafărul politicii ialomițene, vicepreședinte la ANRE

Comentariile cititorilor:


Relu:
(31 Mai 2019, 09:56)
Mai oameni buni si fara nume.
Va scrie un personaj care nu a facut politica ,nu a ramas indoctrinat de pe timpul lui Ceasca ,etc,etc...Sunt cadru cu studii superioare,am facut o facultate tehnica si vreo 5-6 ani am lucrat in strainataturi,departe de Romanica mea. De acolo am venit si primul gest a fost sa-mi pun tricolorul acasa. Daca doi soti nu se mai suporta dupa 5 ani de casnicie ei trebuie sa se certe pentru asi impune un punct de vedere ? nu cred ca este bine pentru niste oameni cu creier si nici pentru vecinii care pot fi deranjati de cearta lor. Ce sa faca vecinii sa tipe la ei ca sunt tradatori in sentimente,ca s-au mintit ? etc,etc. Tot asa si atunci cand esti intr-un partid si consideri ca ideile tale sau ideile majoritatii nu mai corespund cu ideile tale in "casatoria " cu partidul .Ce face un om cu cap ? - pleaca sau daca este minoritar in ideile sale este explulzat de majoritate. Deci :
Nu credeti ca sunteti superficiali in gandire , nu credeti ca ati ajuns niste babe pe post de camere de luat vederi si ganditi, dupa ce deschideti gura ?
Hai cautati aici subiecte constructive ,nu replici pentru ziaristi. Cautati optimism , nu noroaie  in care sa-i bagati pe altii si sa va amuzati privindu-i cum se chinuie sa iasa,poate ei neavand nicio vina.Nu am sa va raspund la nicio replica.Consider ca punctul dvs de vedere este zero barat pentru mine.
CETATEAN :
(19 Martie 2019, 18:08)
La Slobozia o filiala de drogati ,turnatori si hoti .
marius:
(18 Martie 2019, 09:25)
Mocioniu si Neacsu nu sunt tradatori ci doar naivi, ca sa fiu bland in exprimare.Neacsu a crezut ca Dragnea nu va fi reales si Mocioniu a reactionat nepotrivit la aprecierea lui neacsu.Sunt sigur ca cei doi regreta locul caldut din psd din pricina reactiilor avute.
Apropierea de acest pro romania nu e decat o ipocrizie...Parerea mea..
pro_stie:
(18 Martie 2019, 09:23)
Oamenii sunt fosti pesedisti, dar au acum o problema cu el lidero maximo, ca le-a dat cu flit; dupa ce cade tatucul, se vor intoarce linistiti tot la psd cu procentele de vot cu tot. Lupul isi schimba blana, dar naravul, ba. Altul este un traseist politic de cariera, nu cred ca a ratat prea multe partide, poate doar udmr si partida romilor, dar mai are timp sa candideze si din partea lor; caractere mari, toti unul si unul. Toti au/avut fucnctii de conducere si nu au facut nimic bun pentru judet si oras. Toti tin cu dintii de politica pentru a-si crea avantaje personale, nu ii doare burta de oamenii de rand. Au mintit ca au proiecte bune pentru oras/judet, au mintit ca vor plati din fonduri europene, dar ne-au indatorat pe multi ani. Concluzia: altii curati, independenti, care nu au facut politica pana acum, care nu sunt datori nimanui si nu sunt corupti, santajabili, manipulati. Altfel, ne vom vaita fix ca acum si peste 4,5 ani, dar mai indatorati, mai saraci, bolnavi, umili, resemnati, suparati ca ne vor fi pacalit iar si iar!
Pro:
(18 Martie 2019, 06:06)
Coordonator judetean un fotbalist ratat, semidoct, traseit politic, ca si taticu peiu , cind locul lor , pentru devalizarea Coop Mestesugari Urziceni ar fi la puscarie ! Cretinoidul a afisat un baner cu ponta la balcon !
andrei:
(17 Martie 2019, 18:54)
Lipseste EL PREZIDENTE BRUXELES
#slobozia:
(17 Martie 2019, 09:56)
Psd, alde, ader proromania, pro....., udmr ,etc sunt fete diferite ale Ciumei Rosii ! Ialomitenii trebuie sa voteze Oameni Noi in politica, fara penali , fara incompetenti !
Slobozia:
(17 Martie 2019, 04:18)
Mocioniu e un alt trădător din PSD Slobozia la fel ca Necșu Marian. Nici cu Marian Pavel nu îmi este rusine,și asta e tot din clica trădătorilor. PSD+PNL din Slobozia o clică de hoți.