Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Premiată de președintele Moraru, s-a împiedicat pe scări și a leșinat

Incident la Gala «10 pentru Ialomița»

Premiată de președintele Moraru, s-a împiedicat pe scări și a leșinat

Gala «10 pentru Ialomița» nu a fost ocolită de momente stânjenitoare. Una dintre persoanele chemate pe scenă să-și ridice distincția s-a împiedicat de scări și a leșinat, copleșită de emoții. Din fericire, nu a fost nevoie de intervenția medicilor. Evenimentul a fost organziat Consiliul Județean Ialomița și a constat în premierea a 100 de ialomițeni, considerați personalități ale județului.

Manifestare pentru oamenii președintelui Moraru
Gala «10 pentru Ialomița» s-a dorit a fi un eveniment prin care să se aducă o formă de recunoștință oamenilor valoroși pe care județul îi are. În realitate, manifestarea a reprezentat un prilej prin care președintele Victor Moraru a înmânat plachete și buchete de flori membrilor de partid și simpatizanților PSD, precum și unor persoane care au suferit condamnări penale. Evenimentul nu a fost ocolit de incidente. Una dintre persoanele care urma să urce pe scenă pentru a-și ridica distincția s-a împiedicat de scări și a căzut, copleșită de emoții. Este vorba despre Fănica Gherghe, angajată a Muzeului Național al Agriculturii din Slobozia, care a primit tilul de personalitate a județului Ialomița la secțiunea «Cultură». Evenimentul s-a încheiat cu acordarea titului de «Personalitatea Județului Ialomița», oferit Preasfințitului Vincențiu, espicopul Sloboziei și Călărașilor. De menționat este faptul că organizarea acestei manifestări a costat peste 50 mii de lei, fondurile provenind din bugetul Consiliului Județean Ialomița.

28 Martie 2019, 20:20 (4999 vizualizări - 11 comentarii)

Citiți și:
Președintele Moraru a identificat «sistemul mafiot mizerabil»
Președintele Consiliului Județean își consolidează imaginea publică
Avancentenarul administrației ialomițene

Comentariile cititorilor:


cetatean:
(1 Aprilie 2019, 13:32)
Sarac judet avem! Si de sub diplome, ne rad in fata personalitatile!
Sala#faraaier :
(31 Martie 2019, 12:41)
Nenea martin,ce te uitai bre așa uimit? La leșin,trebuie eliberat spatiul de langa victima pentru aer proaspat,nu aer viciat de politica si politicieni.Nu stiai? Nici matale si nici alde gura-casca nu aveti minime cunostinte medicale?Aaaaah dar aveti diplome... Bun,ne am obisnuit cu voi,oricum. Aveti peretii si birourile pline de diplome si atat,stiinta aveti de bahaie in voi, de aceea lesina tara:de incompetenta voastra,nerusinatilor!Erati 6-7 curiosi plus unul ce acorda ajutor fara ca un medic prezent sa strige la voi sa va departati,ca simte lesinata politica voastra rasuflata si nu isi mai revine!Incompetentilor!
ELENA:
(30 Martie 2019, 23:10)
Mitica,la cine te referi?
Mary:
(30 Martie 2019, 10:59)
  "Zece întâmplări ciudate și-o minune ...!" Ne vedem pe 26 Mai!!!
@geo:
(30 Martie 2019, 10:57)
Bă geo!L-au uitat pe Gagariță! A gresit secretara buzunaru'! Asta e manifestare ce nu putea fi ocolita??Esti bun de pacient la veselie,baiatule.Personalitati"premiate.E greu,nene, e greu.La anul vor premia castigatorii la bingo,loto si pariuri! Personalitati, taticule,cu aport judetean!De fapt,o propun pe Dana,blonda,de pe centura.O stie lumea,o respecta,unii chiar o si iubesc la propriu,face si ea ce poate pentru judet si oras!Isi cheltuie banii aici,nu are offShore,e dân popor,femeie simpla! Personalitate orașeneasca si chiar nationala,ca o lauda camionagii pe statii pentru prestatii!
dottore:
(29 Martie 2019, 16:05)
@Geo....cred ca nu ti-ai luat pastilele de dimineata, daca tu ai impresia ca aceasta manifestare e una care merita laudata. Pacat de unii dintre cei care au acceptat aceste premii și nu-i inteleg de ce au facut-o. In rest, Moraru ramane o nulitate absoluta !
Gvm:
(29 Martie 2019, 11:59)
Noua ne ne dati niciun premiu manatias?pe domeniu bancar ,pe grija da copii cu probleme,pa arhitectura? Ca de cotizat cotizam si noi ce nabii!
Geo:
(29 Martie 2019, 10:47)
Un ziar local din pacate subiectiv.Ar trebui sa aplaudati aceasta manifestare.Este bine ca se face ceva in judet chiar si acest lucru.Bravo moraru fa si alte lucruri BUNE oameni inteligenți pot distinge lucru spus de frustati si de cei obiectivi si corecți.
Leșinaţii #puiemsd:
(29 Martie 2019, 06:57)
Usurel tanti Fanica,usurel,ca trecut perioada"Nu vrem lei,nu vrem valuta,vrem pă petre să ne #€tă!"A trecut,nu mai esti tinerica,atunci duceai toate nebuniile,da'deh!Te-a terminat democratia!Le-ai trait pă toate!Sa te fi premiat asta in urma cu 25 dă ani,azi erai cu 12 ani vechime in Spania!Ai invatat=tot ce cunosti=votati rosu! Ti-ai dracu de lesinati! #puiemsd
efectul:
(28 Martie 2019, 22:53)
De vina este efectul Moraru asupra doamnelor trecute de o varsta! Cum il vad, lesina!
mitica:
(28 Martie 2019, 22:27)
La sectiunea medicina ati cam dat-o in bara. Cel putin 3 nominalizati sunt niste lepadaturi.