Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

 Ministrul Sănătății, Sorina Pintea:  «La Slobozia, aveți un spital de nota 8!»

Control ministerial la Spitalul Slobozia

Ministrul Sănătății, Sorina Pintea: «La Slobozia, aveți un spital de nota 8!»

Ministrul Sănătății, Sorina Pintea a efectuat un control-fulger la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. La finalul verificărilor, aceasta a precizat faptul că nu a descoperit deficiențe majore în cadrul celui mai mare spital din Ialomița.

De la Constanța, la Slobozia
Ministrul Sănătății, Sorina Pintea a început controlul la Spitalul Județean de Urgență Slobozia după miezul nopții de duminică spre luni, 7/8 aprilie 2019, în jurul orei 1,30. În scurtul timp petrecut în cadrul unității medicale din Slobozia, aceasta a verificat Unitatea de Primiri Urgențe și câteva secții. În urma vizitei pe care a întreprins-o la Spitalul Slobozia, Sorina Pintea a declarat: «La Slobozia, aveți un spital de nota 8!».

Citiți mai multe amănunte în ediția de miercuri, 10 aprilie 2019, a ziarului Independent

8 Aprilie 2019, 11:50 (6617 vizualizări - 35 comentarii)

Citiți și:
Ministerul Sănătății CONFIRMĂ mizeria din Spitalul Județean de Urgență Slobozia
Juristul Vasile Zamfir și-a plătit pregătirea pentru admiterea în magistratură cu bani de la spital!
Plăți ilegale de 1,6 milioane de lei la Spitalul Slobozia!

Comentariile cititorilor:


Claudia:
(23 Aprilie 2019, 08:27)
Ca o completare finala, sasul a aplicat chiar 'solutia finala' in incendiul de la Colectiv. Doar trebuiau sa moara oameni ca sa aiba guvernul lui.
Claudia:
(22 Aprilie 2019, 09:34)
Eu nu am de ce sa plec din tara mea, nu vreau sa plec din tara mea pentru ca iubesc Romania, cu bune si rele. Sa plece Iohannis in tara ale cărei interese le apara si unde si-a dus familia. Nici n-ar fi trebuit sa-ti raspund la o asemenea afirmatie pentru ca acesta e modul falimentar de a gandi al majoritatii romanilor. Romanii ar fi trebuit sa stea si sa-si apere tara in 1990, nu sa plece in Turcia si Bulgaria, incarcati cu marfa autohtona, ca s-o vanda acolo si sa se capatuiasca repede si usor. Ar fi trebuit sa ramana aici si sa apere cu dintii pamantul copiilor lor. Acum am ajuns la mana strainilor.
Claudia:
(22 Aprilie 2019, 09:19)
NAZISM - Doctrină politică a fascismului german fondată de Hitler, profund antiumană, care, susținând superioritatea rasei ariene, al cărei reprezentant „pur” ar fi poporul german, a încercat să justifice violența, rasismul, genocidul, războaiele de cotropire. Iar, pentru Informatia ta, Klaun Jegannis este presedintele FDGR, Forumul Democrat al Germanilor din România, constituit, printr-o sentinta a tribunalului din Sibiu, drept succesor in drepturi al Grupului Etnic German, organizatie criminala nazista, devenita practic elita autohtona SS, infiintata in 1940, la presiunea Germaniei si scoasa in afara legii iar bunurile sale trecute in proprietatea statului Roman in 1948. In urma actiunii in justitie introdusa la tribunalul Sibiu prin care se solicita recunoasterea oficiala a FDRG drept continuator al Grupului Etnic German si retrocedarea tuturor bunurilor confiscate in 1948, petent fiind nazistul Jegannis, presedinte al FDRG, in baza hotararii favorabile obtinute, sasul nazist a semnat, de data asta, in calitate de primar, retrocedarea intregului patrimoniu catre FDRG al cărei sef este tot el. Iar aceasta bestie cu chip de om care dispretuieste, visceral, romanii, e in fruntea tarii cu scopul de a o dezmembra teritorial. La nivel uman, a reusit. Bineinteles, tradatoarele cozi de topor autohtone l-au ajutat din plin si pe toate planurile. Iar romanii n-au fost niciodata mai dezbinati ca acum.
@pacient:
(14 Aprilie 2019, 11:28)
..chiar daca era vechi"!Au trecut 30 de ani de guvernare psdista,in spital trebuia schimbat absolut tot!Prin casare,modernizare si tehnologizare!Alooooo...merge si asa...Scapati de ..era curat!Virusii,bacteriile si toate nenorocirile spitalicesti SUNT INVIZIBILE !!..era curat,ce sa spun !
@Claudia:
(12 Aprilie 2019, 10:01)
Daca Iohannis este "nazist", nimic nu te impiedica sa te muti in Rusia sau Coreea de Nord. N-o sa gasesti picior de nazist si o sa fii fericita. Totusi, inainte de asta, incearca sa intelegi mai bine ce inseamna termenul de nazist.
Claudia:
(11 Aprilie 2019, 12:46)
Chiar daca inspectia a fost anuntata, de asta n-am nicio indoiala, spitalul din Slobozia tot n-ar fi meritat nota 8. Exista o vorba: "Din rahat nu poti face bici". Probabil Sorina Pintea a vizitat spitalul Slobozia dintr-un univers paralel.
Pentru dna. care face comparatie cu India, cred ca in India, spitalele arata mai bine. Desi nu prea merge comparatia. India are o populatie de peste 1 miliard, iar noi suntem pe punctul de a disparea ca natie in maxim 10-15 de ani. 
Si in luna mai, nu va duceti la vot. Dati cu flit si europarlamantarelor, si referendumului nazistului Jegannis. Cine se duce sa voteze la europarlamentare, isi da girul de a fi condus de la Bruxelles. 
Vrem ROEXIT !
Pacient:
(11 Aprilie 2019, 11:28)
Eu a.c. am fost internat la dermatologie am fost placut impresionat de profesionalismul si gentiletea doctorilor precum si de amabilitatea asistentelor. Un comportament exemplar, cum ar trebui sa fie peste tot. Era curatenie chiar daca totul este vechi.
Paula:
(11 Aprilie 2019, 09:51)
Control inopinat! Și iese cu nota 8! Dacă era inopinat pe bune și cu intenție de a îndrepta ceva, Sorina Pintea era eroină națională acum!
Pensionar:
(11 Aprilie 2019, 09:47)
Nu mai ieșim din cct.! E sfoiegit și se pune altul proaspăt deasupra! Românii nu știu, nu vor să fie dreptate și cinste. Dezastru pentru existența acestei nații...Auzi? Spital de 8! Și ministerul sănătății crede? Și din minister cine face parte? Și ministerul sănătății cui îi este subordonat?! Jaleeee! Să fiți sănătoși, iar dacă nu, faceți ce a făcut Dragnea, Ponta....!
@adina:
(11 Aprilie 2019, 08:37)
Bravo, @adina! Ai dreptate!
angajat:
(11 Aprilie 2019, 08:27)
Asa deci, si noua ne spune la sedinte sa nu mai mergem cu cafeaua in mana pe scari la ora 7 si sa ne grabim la lucru.
celentano:
(11 Aprilie 2019, 08:17)
Pai o fi anuntat-o catelusul moldovean pe care il are doamna. Isi schimba cateii. Ii plac astia din nationalitati conlocuitoare. Oare ii plateste si lu asta naveta? Sau pardon, trebuie sa plateasca doua masini, ca sotia vine de la Fetesti mai tarziu si pleaca mai devreme, are program preferential . E doamna pentru unii muma, pentru altii ciuma!
Adina:
(11 Aprilie 2019, 06:55)
Intre spitale se efectueaza transfer de pacienti/varii motive,medicii sau asistentele sefe tin legatura.Era greu de intuit ca oricum aflata in CT,ministresa avea sa ajunga in alt spital din apropiere?TL,BR ori pozitionat pe drumul intoarcerii la B, Slobozia.Clar vizita nocturna nu mai era inopinanta.Daca ajungea aici prima data,azi Mariana era istorie si nota oferita se invecina cu 5.Norocul angajatilor ialomiteni ca s a ales CT.
Slariata:
(11 Aprilie 2019, 01:44)
Se fura bani din sănătate și nu fura femeia de servici sau portarul !
Medic:
(11 Aprilie 2019, 01:38)
Controlul a fost evident anunțat , ca toate controalele la Sloboz ! Penalul Neacsu are plantat un medic, absolvent la o particulara pe care o faci și la ff care anunța cuplul moralu-menajera cind vine controlul ! Așa ca s-au mișcat cu puțin talent și au ieșit de 5 și au primit 8 ! Iar controlul încrucișat , cele de la Brăila nu numai ca cam instruite sa fie blonde , dar erau și cam habarnista , dar au dat o amendată simbolica unei asistente , ca sa nu zică ca au venit degeaba și au cheltuit banii de deplasare inutil !