Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia-FCSB II 5-2

Slalom printre puștii Stelei

Meciul dintre Unirea Slobozia și FCSB II a început furtunos, cu Toma scoțând și transformând o lovitură de pedeapsă în minutul 7. Avantajul Unirii s-a păstrat pentru doar 4 minute, mai exact până când Laurențiu Ardeleanu a expediat la vinclu o minge de la 25 metri, fapt ce l-a făcut pe un spectator să exclame: «Dacă îl vedea Becali, îl vindea și pe ăsta cu 10 milioane!». Mai mult, oaspeții trec în avantaj după ce Pacionel trimite mingea în poartă cu largul concurs al lui Leo Dobre. Slobozia egalează la rându-i prin același Toma, care transformă în gol o lovitură liberă din marginea careului mare. La pauză a fost 2-2, mai fiind de notat cursa de 20 metri a lui Gherasim care, după ce a înșirat mai mulți adversari, a tras în portar. Desprinderea a venit în minutul 52, când Bucă l-a servit excelent pe Năstase, iar acesta nu a ratat a 11-a reușită stagională. Oaspeții au în două rânduri șansa de a egala, dar Dobre se opune cu succes șuturilor acestora. Ulterior, Unirea mai beneficiază de o lovitură de pedeapsă în urma unui fault în careu asupra lui Năstase. Transformă Răduca și limpezește complet situația celor 3 puncte. Bonus, abia intrat, Marian Șerban punctează pentru 5-2 după o pasă excelentă a lui Bucă. Succes confortabil pentru Unirea în fața porții FCSB, într-un meci în care Enache Costea a folosit următorii jucători: Dobre-Ene, Ibrian, Suciu, Toma-Răduca, Teodorescu (Adăscăliței ’61), Milotin (Bălan ’58), Gherasim (Lemnaru ’82)-Bucă, Năstase (Șerban ’90).

9 Aprilie 2019, 15:35 (1639 vizualizări - 2 comentarii)

Citiți și:
Unirea și Recolta și-au aflat adversarele
«Grupa 2005», triumf la Memorialul «George Isac»
Atacanții au ieșit la rampă

Comentariile cititorilor:


Pentru suporter:
(16 Aprilie 2019, 23:04)
Iti ofer gratuit tie , tuturor fotbalistilor si conducerii meditatii la limba si literatura romana , in special lectii de gramatica si ortografie. Hagi spunea un adevar la un moment dat : " dragi copii mai frecventati si scoala ca este si ea buna la ceva " si este imperios necesar pentru voi asa ceva....mai lasati cateva ore de antrenamnet la fotbal si duceti-va la o sedinta de meditatie...repet...am vorbit eu pentru voi sa fie gratis ca sunteti amarati ca nu aveti salarii mari...comparativ cu creierul detinut.
Suporter :
(15 Aprilie 2019, 20:57)
Cel mai frumos sport din Slobozia este fotbalul și va bateți joc de munca la acei băieți nu le oferiti nimic fata de ce oferiti la handbal vaide capul vostru de oameni va plac femeile alea care le întind bagabonti din orasi și președintele clubului de handbal vaide capul vostru