Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Urmașii lui Mao Zedong

Urmașii lui Mao Zedong

Săptămâna trecută, cutiile poștale ale ­slo­­bozenilor au fost violate de o fițuică imundă comandată de Organizația Municipală PSD Slobozia. Spunem imundă nu pentru că e plină ochi de erori de exprimare și fracturi logice, ci pentru că prin ea groparul Stoica, cu voia membrilor PSD președinte al Organizației și cu voia noastră, a tuturor, primar al Sloboziei în pe­rioada 2012-2016, manipulează ordinar electoratul. Iată un exemplu din multele: «Domnul Adrian Mocioniu (...) a adus grave prejudicii de imagine PSD afirmând că Primăria este plină de incompetenți lăsați de administrațiile anterioare». Nu-l plângem pe primar, că doar știm toți că cine se-aseamănă, se-adună... Dar ni se pare anormal să legitimăm acest demers abject de înfierare proletară a unui primar care, până mai ieri, era exponentul PSD în Slobozia. Sigur, nu e prima oară când Alexandru Stoica și Organizația pe care o conduce și o exhibă în paginile fițuicii o face. Stă mărturie ex-primarul Gabi Ionașcu, pe care iarăși nu-l plângem, dar care a fost executat de aceeași manieră reprobabilă și nesancționată suficient la vremea respectivă în spațiul public. Iar dacă, prin absurd, credeți că exagerăm, vă atragem atenția că pe frontispiciul fițuicii intitulată «Slobozia social-democrată» se lăfăie următorul citat: «Politica înseamnă război fără vărsare de sânge, în timp ce războiul este o po­litică cu vărsare de sânge». Citatul îi aparține lui Mao Zedung, dictatorul chinez căruia i se atribuie moartea a 30 până la 50 milioane de chinezi în timpul «marelui salt». Noi, la Slobozia, am rămas mai puțin de 40000 din cei 52000 raportați oficial. Așa că, dacă rezistați până în 20-20, ne vedem la urne...

15 Aprilie 2019, 12:20 (2941 vizualizări - 13 comentarii)

Citiți și:
A început bătălia pentru Slobozia
Președinte peste 1306 de pesediști slobozeni
Stoica, candidat unic la șefia PSD Slobozia

Comentariile cititorilor:


@un cetățean curios:
(17 Aprilie 2019, 08:27)
La cum scrii sigur esti mare in partid de ai luat foc asa analfabetule,la cum gandesti nu meriți sa fii nici aplaudac pe 100 de roni ,in cazul in care esti pus prin vreo funcție buna de ciuma roșie sper sa auzi cat de curand zornaitul catuselor împreuna cu toți ai tai,ti-au aruncat niste firimituri pentru ca ii ridici in slavi cu alea sa rămâi.Noi astia de mai scriem aici nu suntem nici asistații de va votează,nici nu imi crapă capu de invidie ca pupi tu in dos pe cei ce ii admiri chiar daca au distrus o tara dar putem fi cei care va calcam pe gat daca ne ajunge cutitu la os.Sper ca ai scris beat si nu esti chiar atat de prost.apropo,votantii va multumesc ca le-ati furnizat material de sters la fund,data viitoare te poti duce personal,pentru binele partidului.
@CETATEAN CURIOS:
(16 Aprilie 2019, 20:59)
Un sfat: nu posta in timp ce bei.
CETATEAN CURIOS:
(16 Aprilie 2019, 20:32)
     BA PROSTILOR P S D ul NU INSEAMNA STOICA SAU NUSTIU CARE PE CARE NUL SUFERITI VOI  , P S D  UL SUNTEM NOI CEI MULTI CARE DE NU INCETATI SA NE CRITICATI SI INJURATI VA VOM  IGNORA SI DISPRETUI , UNI DINTRE VOI UNDE NU AJUNGETI VA PUTE OPORTUNISTI INVIDIOSI , JIGODIII  IIIII .
Puie MSD:
(16 Aprilie 2019, 13:13)
Iesiti fratilor la vot, scapati judetul de hoti
MIKA:
(16 Aprilie 2019, 08:49)
majoritatea celor din poza sunt bugetari  , pusi in functii  ca sa fure pentru partid.....sa va fie rusine!!!!!!! ingropati tara si judetul pentru foloasele voastre personale !!!! RUSINE !!!
Un cetățean:
(16 Aprilie 2019, 08:31)
Politia locala doarme pe salarii grase,mizeria colcaie,caini fara stăpân pe străzi si plin de căruțele ce umplu strada de balega si drept bonus si niste vaci ce sunt duse la păscut de un nene pe bicicleta care fac foarte multa mizerie pe asfalt,dar na doar e Reședința de județ Orășelul nostru prafuit,si mai apar si infectii astia pe care ii resusciteaza ciuma roșie si ne miram cu nu avem parte de normalitate.
#pasajladrajna:
(16 Aprilie 2019, 08:15)
Asa vor spune si despre Dragnea!
Proeducatie:
(15 Aprilie 2019, 22:09)
Trebuie luate neaparat masuri in privinta proprietarilor de caini care nu aduna c**** propriilor animale! Nu suntem datori sa suportam mizeria lor! Redactia Independent,poate ne ajutati si abordati subiectul intr-un articol,astfel poate ajunge si la institutiile abilitate!
Vlad Tepes:
(15 Aprilie 2019, 18:32)
Pentru Politia Locala Slobozia: va rugam sanctionati toti proprietarii de caini de apartament care ies dimineata cu animalele la defecat pentru ca nu am vazut niciunul care sa ia baliga si sa o depuna la gunoi. Peste tot calci in ,, noroc ". Astfel veti castiga respectul comunitatii.
Slobozia:
(15 Aprilie 2019, 18:21)
Cel mai indicat la sefia PSD e domnul Știucă Alexandru un adevărat pesedist un om cu o adevarata valoare de conducător. Domnul Stiuca Alexandru un adevarat profesionist.
tot poza:
(15 Aprilie 2019, 17:44)
Asa cum s-a spus mai sus, dati o poza mai clara.
poza:
(15 Aprilie 2019, 12:40)
vrem si noi poza mai clara sa stim pe cine scuipam in direct
nefericitul Stoica: