Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

«ia uite ale dracu’ c.rve!»

La Spitalul Slobozia, ca la ușa cortului!

«ia uite ale dracu’ c.rve!»

O petiție înaintată de salariații Spitalului Județean de Urgență Slobozia către Ministerul Sănătății scoate la iveală comportamentul abuziv pe care Mariana Iancu, managerul celui mai mare spital din județ, îl are față de subordonații săi. Conform documentului oficial, aceasta este acuzată de folosirea unui limbaj licențios, dar și de cheltuieli nejustificate ale fondurilor destinate funcționării unității medicale. Deși petiția a ajuns pe masa de lucru a Ministerului Sănătății și Consiliului Județean Ialomița, niciuna dintre cele două instituții nu a luat vreo măsură...

«Eu fac ce vreau, dacă vreau!»
«Comportament greu de admis pentru o femeie, din toate punctele de vedere, gen: „băi doctore n-auzi în ... mea că la tine strig!”, e vorba de dr Viorel Ciupitu din secția Chirurgie; „făi doctoreaso, cu tine vorbesc...”, e vorba de dr Ana Maria Andrei medic pediatru; „ia uite ale dracu’ c.rve cum umblă cu fuste până la c.r”, e vorba despre fetele de pe Chirurgie, ATI. (...) Nu are nicio treabă cu legea sau morala. Mariana Iancu spune că „așa vreau eu!“», sunt doar câteva dintre aspectele pe care angajații Spitalului Județean de Urgență Slobozia le-au sesizat prin petiția pe care au înaintat-o Ministerului Sănătății. Fără să rezolve însă problema, oficialii de la București au pasat responsabilitatea către Consiliul Județean Ialomița, instituție care administrează cel mai mare spital din Ialomița. «Vă rugăm să dispuneți verificarea aspectelor semnalate» se arată în răspunsul dat de Ministerul Sănătății.
Citiți mai multe amănunte despre acest subiect în ediția de miercuri, 15 mai 2019, a ziarului Independent

10 Mai 2019, 19:10 (12198 vizualizări - 56 comentarii)

Citiți și:
Un nou conflict de muncă la Spitalul Județean de Urgență Slobozia
Concurs cu scandal în cadrul celui mai mare spital din Ialomița
Medicii Spitalului Slobozia reclamă neregulile din cadrul instituției
Asistentă agresată de medic în fața bolnavilor

Comentariile cititorilor:


gicu :
(11 Mai 2019, 08:15)
Mocio , ai dreptate , zamfirel si clica lui vor sa "apuce ciolanul " ....
Valentin:
(11 Mai 2019, 07:31)
Asa campanie împotriva unui singur om eu nu am văzut. Cine muncește, deranjează, cine vrea sa facă treaba în tara asta trebuie îndepărtat. La comuniștii ăștia trebuie sa le aduci voturi și oameni sa le facă jocurile. Cum sa vreo sa pui manager pe Zamfir care a vândut jumătate din spital? Poate asta este scopul, sa mergem la București pt o injecție.
PSD ist :
(10 Mai 2019, 21:54)
Bai COLOMBO academic...mergi pe la sala de lectură...Ca sa nu rămâi analfabet functional...Ca amica... te doare undeva.? Simplu...fa politica si ti trece. Auzi COLOMBO....Bai parca suna bine si COLOM BOU
Paula...mea:
(10 Mai 2019, 21:52)
Da, vorbește vulgar! Dar, în acel spital, așa trebuie ca să priceapă și angajații! Le dă exact ce merită!
Colombo:
(10 Mai 2019, 21:46)
@PSD ist e paralel cu articolul. Unde dai și unde crapă! Ce vrei tu să arăți, intelectualule?
Gogu:
(10 Mai 2019, 21:42)
Nu pun la-ndoială că au fost citate corect vorbele directoarei. Totuși, cu tipele de ATI are dreptate, numai că nu-și alege cuvintele. Adică, spune adevăruri cu obidă și va fi pedepsită că ,,vorbește urât”....Are curaj să le arunce adevărul în față!
Gogutzu:
(10 Mai 2019, 21:41)
Nu stiu ce o recomanda, ce talente sau aptitudini are. Nici ce pregătire sau performanțe. Prima si ultima data am vazut-o pe "duamna" Iancu in sala de judecata a Tribunalului Ialomița. Avea poziția ghiocelului in fata completului de judecata. Ceva legat de Vivani. Sa va stăpânească ..... sănătoși!
Anonim:
(10 Mai 2019, 21:13)
Domnule Nicu...nu prea intelegeti cum functioneaza un spital si de cati oameni e nevoie ca totul sa mearga bine.
Mocio:
(10 Mai 2019, 20:49)
Tot scandalul asta e provocat de Zamfir care i s-a propus scaunul de manager daca o denigrează pe Iancu.
PSD ist:
(10 Mai 2019, 20:32)
Hopa, hopa, incep, incet, incep sa iasa la lumina incompetentele PSD. S-a scapat de generala cea mai slaba (adica prostovana frate si cam dusa...cu cognitia) din 90 incoa , poate scapa jud. si de cea mai nebuna managera existenta. Cum de v ati procopsit cu nulitatile astea frate??? alooo, votez PSD de atata amar de vreme. A fost Ciuperca cum a fost, dar parca la conducerea unor institutii nu era  emanatia asta de voioșie a prostie și nebunie. Morarule te credeam baiat destept dupa actiunile in forta adoptate la inceput. Incet,incet uite cum prostia iese la lumina. Ce cautati baaaai in politica? Aloooo, babele inebunite ca imbatranesc potoliti va si fiti DOAMNE nu nebune. Dar...pana la urma e frumos.NU? daca nu ar exista astfel de personaje parca totul ar fi mai anost. Asa parca e mai frumos...chiar daca e si cam grotesc. Pai nu??? 
nicu:
(10 Mai 2019, 20:25)
650 angajati pentru 400 paturi e cam mult!