Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Președintele Moraru «spală» podul de la Dridu

Președintele Moraru «spală» podul de la Dridu

Miercuri, 15 mai 2019, după 8 ani de așteptare, autoritățile județene inaugurează podul de la Dridu peste râul Prahova. Valoarea acestei investiții, reluată de 3 ori, se ridică la 10,3 milioane de lei. Vineri, 10 mai a.c., la orele prânzului, zona din imediata vecinătate a podului se afla în plin proces de... «ecologizare». Un autoexcavator toaleta drumul județean, iar o echipă de muncitori spăla asfaltul turnat recent pe pod. Potrivit declarațiilor locuitorilor din Dridu, motivul pregătirilor l-ar reprezenta vizita lui Liviu Dragnea. Reprezentanții Consiliului Județean Ialomița nu au confirmat oficial această informație. Podul de la Dridu este finalizat încă de la jumătatea lunii aprilie, dar accesul pe pod nu a fost permis până la tăierea panglicii inaugurale...

10 Mai 2019, 17:20 (2576 vizualizări - 6 comentarii)

Citiți și:
Moraru-omul și opera (VII)
Politica demografică a președintelui Moraru
Moraru-omul și opera (VI)
Istoria podului de la Dridu

Comentariile cititorilor:


@Mary:
(14 Mai 2019, 07:01)
"Decat ca mocioniu"-suna a "lasa ba, ca merge-asa!".Incapatanatul ala de pod pietonal,(Bora) nu a avut 2 studii de fezabilitate si nu a fost inaugurat,pur si simplu a fost nevoie de el!Si ca sa faci un pod la Dridu in 2900 zile(8ani!!)dovedeste iscusinta psd ului in a batjocori oamenii si banii.victor si mocio erau in aceeasi barca,sub pod:psd!Ca ciolanul este gustos si din politica nu mai pleaca niciunul,cautand alte partide(sanchi) - asta e altceva! Auzi Mary,dar Str Lacului,nu este in judetul Ialomita,unde este victor mare prezident de CJ? Intreb pentru un lrieten...
Mary:
(13 Mai 2019, 12:47)
  Decât ca Mocioniu care spală putina, mai bine așa. Niciodată nu am văzut Slobozia mai plină de gropi în asfalt ca până acum. În jurul gurilor de canal sunt adevărate cratere, cei de la URBAN fac câte o groapă și o astupă cu piatră și pământ ca la țară. Domnul Cilibeanu fiind foarte mulțumit de lucrare, parcă așa prevede!!! 
  Vin alegerile iar în oraș vezi câte o mașină a poliției comunitară și  un agent plin de zel care dirijează circulația protejând trecerile de pietoni proaspăt vopsite fără să fie reparate. Practic direct prin gropile din carosabil!!! Stau și mă minunez de prostia lor, a primarului, a subalternii primarului, de parcă ei nu se uită la PRO TV, unde descoperi că în țară, în fel de fel de orașe, se pun bazele unui trai mai bun, unde frumosul și lucrul bine făcut se îmbină cu utilul, unde se vorbește despre orașe românești europeane care nu sunt mai prejos cu alte orașe europene, curate, bine întreținute, cu o infrastructură rutieră care te obligă, dacă ai bunul simț, să nu arunci un muc de țigară la întâmplare, etc, în comparație cu mârlănia, jegul și dezinteresul edililor din Slobozia și iau la întâmplare strada Lacului, unde gropile și asfaltul turnat în dorul lelii, te duce cu gândul la drumurile de țară, dar și alea sunt mai bune. 
  Fac un exercițiu de memorie și îmi amintesc că în urma cu patru ani în preajma alegerilor europarlamentare, se asfaltau parcările!!! Da, parcările care nu necesitau un asemenea tratament!!! Ori suntem luați de proști, ori proștii care ne conduc sunt mai proști ca proștii!!! 
  Vă întreb stimați edili: URÂȚI ACEST ORAȘ???!!! Și dacă nu, ce aveți cu el, ce aveți cu noi???!!!
Sa iasa soarele si la noi...:
(13 Mai 2019, 09:15)
Auziti ma psdistilor,in Olanda in 2011 s a construit"Podul lui Moise",monument arhitectural facut dintr un lemn special,pentru ca podul e scufundat.Deci,ba tantalailor planetari,podisca de la Dridu refacuta in 8 ani e de fapt un fas,ce va fi reabilita peste 5 ani si dupa 2 studii de fezabilitate ce vor dura 4 ani, cat va fi podul functional.Bă victore,te plimbi inutil prin Europa,in Olanda spre exemplu poti vizita si altceva decat vestita zona a prostituatelor!
Cisterne cu #puiemsd:
(13 Mai 2019, 07:01)
Foarte emotionanta invitatia genialului presedinte victor oficial la inaugurarea redeschiderii podului de la Dridu.Doamne!Cat patos!Cata lacrima si tremuratura!Parca a realizat legatura peste Oceanul Atlantic ori podul dintre Marte si Terra!Cata dementeala exprima inca psdul!Bre nea victorase!Podul pietonal Bora este construit de germani si fara reabilitari/inaugurari este foarte util!Asa megalomanie nici Ceausescu nu arata!Daca faceai o piramida?Iti faceai o biserica ori o catedrala pentru pomenire!E un amarat de pod bre victore la Dridu!In 8 ani se puteau reface toate podurile din judet,autotconstuitorule care te numesti!Mare inaugurare!Zici ca ai inventat apa calda!
Baraj:
(11 Mai 2019, 13:29)
Lovitura cu batul de biliard data direct in bilele primarului din Dridu. Tranportul de calotori cu microbuze prin paravanul din Voluntari a fost lovit in plin.
jean:
(11 Mai 2019, 07:44)
cei care au fost prin vestul Europei povestesc că străzile orașelor sunt spălate zilnic cu "șampon". Prin Slobozia noastră colcăie praful cotidian. Oare cum o fi mai bine? Să vină Dragnea sau Ponta și pe la noi să mai scăpăm de praful ce nici ploaia nu îl dovedește