Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Fake-media electoral

Fake-media electoral

Iată o fotografie care ar putea face istorie, dacă nu ar ascunde un fake-media electoral flagrant. Vă rugăm să ne permiteți să vă explicăm. Ei, bine, aleșii din imagine, prezenți vineri, 17 mai 2019, în Piața Revoluției din Slobozia girează o ilegalitate crasă și jenantă. Oficial, această emisiune electorală se filmează sub umbrela Antena 3, pentru o informare corectă și imparțială a alegătorilor în cadrul campaniei electorale. Numai că difuzarea emisiunii (ca de altfel a tuturor emisiunilor acestui post tv local!) se face ilegal. Spre exemplu, surse mai bine informate decât noi confirmă faptul că pe facturile înainte spre decontare către mandatarii financiari ai partidelor figurează Antena 1 Media SRL Bucu. Potrivit listei Consiliului Național al Audiovizualului privind situația licențelor TV, Antena 1 Media SRL Bucu NU are licență TV în Ialomița. Pentru a salva aparențele și a putea tăia facturile, (re)Producătorul&comp. explică fără să mai fie întrebat că facturile pentru emisiuni se eliberează în baza unui contract între Antena 3 și firma finului domnului președinte Moraru, adică Antena 1 Media SRL Bucu aka, mai nou, Antena 3 Slobozia. În rest, toate bune și frumoase, iar discursurile celor cinci crai ai alegerilor locale din Ialomița la fel de searbăde și veștejite cum le știți...

17 Mai 2019, 19:05 (2629 vizualizări - 7 comentarii)

Comentariile cititorilor:


Cetățean :
(20 Mai 2019, 19:07)
Nu a aruncat nimeni cu ouă in ei? Mare păcat, o meritau.
cine sunt astia?:
(19 Mai 2019, 13:09)
Scrieti si voi cine sunt astia. Eu unul nu recunosc decat pe primi trei din stanga, adica cei trei frati de cruce la hotie ! Ceilalti doi din dreapta si femeia nu ii cunosc.
100 de ani:
(19 Mai 2019, 13:05)
Bannerul ala cu 100 arata la toata lumea ca Romania datorita coruptiei si conducatorilor incompetenti este cu 100 de ani in urma tuturor tarilor din UE.  De cat mai multa UE sa aibe parte astia din poza si la vot sa aibe maxim 100 de voturi
Floricica dansatoarea:
(19 Mai 2019, 09:15)
Sa va fie rusineeee !!!! Sa fie paceeeeee !!!! Huoooooooo ipocritilor , penalilor !!!!!
Cetățean :
(18 Mai 2019, 17:12)
Mizerii umane!
vax:
(18 Mai 2019, 12:34)
Cinci crai si doua craite la Barul orasului.
Un cetatean:
(18 Mai 2019, 09:47)
Doar la circ își mai gasesc loc semioligifrenii astia,pardon si in ialomita asistatilor si a intinzatorilor de mâini.ZDRENTE.