Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Criza continuă

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia-CS Tunari 2-2

Criza continuă

Actualul final de sezon parcurs de Unirea Slobozia seamănă izbitor cu cel de acum 2 ani. Și atunci, ca și acum, s-a vorbit de lupta pentru promovare, iar în ultimele etape victoria devenise intangibilă. Sâmbătă, 18 mai a.c., cu CS Tunari, galben-albaștrii au bifat al patrulea meci consecutiv fără succes și nu mai știm al câtelea joc pierdut în ultimele secunde. Ilfovenii au început mai determinați, iar acest lucru s-a concretizat prin des­chiderea scorului. În minutul 20, o incursiune pe partea dreaptă a oaspeților l-a prins pe picior greșit pe apărătorul Adrian Ghe­rasim. Centrarea a fost reluată în poarta lui Călinoiu de Vălimăreanu. A venit apoi re­plica Unirii și execuțiile unui jucător ale cărui calități trebuiau mai intens exploatate în cei 6 ani de când se află în lotul mare al Unirii.

Eurogolurile lui Teodorescu
Mijlocașul central Gabriel Teodorescu și-a anunțat pofta de gol în minutul 28, cu un șut de la distanță care a trecut puțin peste transversală. În minutul 30, lovitura liberă de la 30 metri este executată perfect de «Caramea» și Unirea egalează. Urmează atât în prima, cât și în a doua repriză un iureș ofensiv al Sloboziei, marcat de trei ocazii ratate de Năstase și una de Nelu Bucă. Pentru golul de 2-1 este nevoie de inspirația aceluiași Teodorescu. Acesta prinde în minutul 75 un șut superb de la 20 metri, ușor la­teral stânga, iar mingea mușcă vinclul porții adverse. Meciul merge spre victoria Unirii, dar nu este de acord veteranul oaspeților, Alin Ilin, care profită de letargia apărătorilor noștri și egalează în al patrulea minut de prelungiri. Se termină 2-2, iar Unirea este în pericol să piardă podiumul. La acest semieșec au participat următorii jucători: Călinoiu-Ene, Ibrian, Suciu, Gherasim-Adăscăliței, Șerban, Teodorescu-Năstase, Bucă, Toma. Au mai jucat Topor, Răduca, Bălan și Milotin.

21 Mai 2019, 19:05 (1635 vizualizări - 9 comentarii)

Citiți și:
Remiză cu Progresul Spartac
Primul succes în amicale
Pregătiri pentru retur

Comentariile cititorilor:


!:
(28 Mai 2019, 14:59)
I.. , daca te da afara de la Unirea, mori de foame! Nu mai poti pacali pe nimeni!
Darius G:
(28 Mai 2019, 00:08)
I., decat sa comentezi pe aici , mai bine iti vezi de grupa ta de copiii. Poate mai pacalesti vreun parinte, sa-ti mai dea si tie o cafea ca esti bun de asa ceva. Are C.I. grija de tine, dupa ce nu i-ai mai primit copilul la antrenamente......te vede de sus de acolo si iti ia inapoi tot ce ti-a dat ATARNATORULE PS: Ai aflat numarul de la politie , ca mai deunazi nu il stiai:)))
Pentru Aldo:
(27 Mai 2019, 18:49)
Nu depinde nici de Lemnaru , nici de Enache, nici de nimeni! Ai putere financiara ,promovezi! Nu ai...stai frumos in banca ta si te zbati la mijlocul clasamentului ! Rapid buget de 1 milion de euro... turnu măgurele la fel...miercurea ciuc la fel! Despre ce vorbim? Atat primim atat oferim !
Pentru Aldo:
(27 Mai 2019, 18:32)
Aldo, nu stiu cum sa iti zic dar cand ai zis sa vina antrenori precum Ionescu... e clar! Esti unul din cei maxim 10 prieteni ai acestui om care a păcălit pe unde a fost! A luat grupe gata formate de alti antrenori si el doar a cules roadele! Si sa nu uitam ca atunci cand a promovat echipa in liga 2 si pe tudorica daca il puneam antrenor..promovam! Enache este antrenor bun, dar cum sa mai motivezi jucători cand nu sunt platiti cu lunile! Dar stii cum e: ai salariu 20 milioane , joci de 20 milioane sau aduci jucatori de 20 milioane! Vrei fotbaliști mai buni da salarii de peste 30 milioane si o sa ai performanță! Dar atata timp cat nu ai bani ,nu poti face performanță ! Nu vine nimeni sa stea pe 20 milioane si din banii astia sa isi plateasca si utilitățile la apartamente!
Aldo:
(23 Mai 2019, 19:37)
Voi ăștia bătrâni din echipă nu vedeți ca nu va mai duc picioarele, lăsați fraților pe cei tineri sa joace. Ce aveți cu Teodorescu sau cu ceilalți in floarea vârstei(vezi Ibrian care aleargă ca un maratonist meci de .meci-bravo Ibri)...Echipa trebuie recladita in jurul unor jucători potenti fizic, nu ca voi bătrânii care jucați odată la 3 meciuri. Bătrânilor, va tot plangeti ca jucați accidentați si neplătiti,dar lasati-va băieți de fotbal dacă nu mai puteți. Dacă vine un antrenor pus pe treabă precum Ionescu sau altul de pe la București(care vrea performanță),unii bătrâni pleacă in secunda doi din lot.Asa cu Enache va mai fofilati si fentati fotbalul. Ps.Caramea abia acum si-a dat seama ca vrea sa faca ceva cu cariera lui,deci lăsați băiatul sa joace .
Andrei:
(23 Mai 2019, 14:20)
Stați liniștiți comentatori de doi lei si suporteri de carton că o să renunțe bătrânii la echipă,ii lăsăm pe acești tineri fenomenali care au ajutat echipa decât la cărat echipament si apă,ii lăsăm să stea neplătiti cu lunile si sa joace accidentați cum au facut o bătrânii,il lăsăm pe caramea sa joace ca a jucat 10 meciuri in 3 ani
Vasi :
(23 Mai 2019, 00:33)
Antrenorul e pus din cauza primarului nici de Cum sa aibă stofa de antr..Și adevărat soare da indicați mai mult ca antrenoru de pe banca ,nu sa mai văzut așa ceva și vrei sa promovați
Aldo:
(22 Mai 2019, 21:54)
Clar trebuie schimbat antrenorul,echipa nu are nicio idee joc.Nici măcar autoritate nu are sa se mai impună antrenorul, a ajuns sa vorbeasca Soare peste el si sa dea indicații mai multe ca antrenorul .Degringolada asta de pe bancă se vede si pe teren. Si la nivel de lot este nevoie de jucatori,renunțați la cei bătrâni si aduceți tineri,măcar jucători de 23-24 de ani, ne-am săturat de jucători bătrâni precum Buca(care in meciurile cu echipe care au fundași buni nici măcar nu mișcă). Echipa trebuie construită cu jucători precum Teodorescu, Gherasim,Suciu sau Adascalitei-tineri in floarea vârstei. Dacă Ilie Lemnaru continuă tot cu antrenorul acesta slab, înseamnă ca este mână in mână cu el.... Ps:Caramea tine-o tot așa, dacă renunți si la vicii ,poți ajunge chiar la liga 1,tu ai talent cu carul tinere !!
Iuli23:
(21 Mai 2019, 21:42)
Schimbați antrenorul și aduceți jucători de calitate nu 2 la leu dacă vreți performanta