Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

ULTIMA ORĂ

IPJ Ialomița: Acțiuni de prevenire în școli

Joi, 23 mai a.c., polițiștii ialomițeni din cadrul Compartimentului de Analiză și Prevenire a Criminalității, împreună cu polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au desfășurat activități informativ-preventive ce au avut ca scop prevenirea delincvenței juvenile și victimizării minorilor. Acțiunile s-au desfășurat la Liceul Tehnologic «Al.I. Cuza» și Liceul Tehnologic Special «Ionel Teodorescu» Slobozia. Polițiștii le-au prezentat elevilor informații despre măsurile de autoprotecție, consecințele ce decurg din săvârșirea de infracțiuni, precum și măsurile educative care pot fi dispuse în asemenea situații.

24 Mai 2019, 15:55 (2328 vizualizări - 4 comentarii)

Citiți și:
Activități preventive ale polițiștilor în școlile din Fetești
IPJ Ialomița: Acțiune preventivă pe tema consumului de droguri
IPJ Ialomița: Acțiuni preventive împotriva delincvenței juvenile

Comentariile cititorilor:


Fulger:
(31 Mai 2019, 14:33)
Implicați și verificați și cadrele didactice! Elevii au părinți, profesori și alte ,,modele”. Fac și ei ce văd, aud, li se permite. Poliția vine in misiune, semnează și gata. Nu schimbă cu nimic normalitatea din școlile actuale.
Aurelia :
(31 Mai 2019, 06:57)
S au prezentat consecintele ce decurg din săvârșirea de infractiuni. Zău?? Aoleo, ce speriati au fost dupa plecarea voastra!Le mirosea transpiratia a vodca si absint de asa emotii ca au fost nevoiti sa isi cumpere al doilea pachet de tigari de asa mare consum psihic.Ce sperietură le-ați tras!Le-ați făcut-o!Pentru deblocarea karmelor ziceau ca o vor face si fara prezervativ si chiar in trei,cu filmări și foto,să rămână amintire in loc de Oracol.Aveti niste actiuni expirate politistilor...Vai mintea voastra!
Slobozia:
(30 Mai 2019, 10:52)
Ajungeți pe la TOATE LICEELE! Nu numai cel de chimie/construcții! Se-ntâmplă cam tot ce scrie @ recreație. Profesorii nu vor sau nu mai pot face față dezmățului! Se apropie finalul și e dublă nebunia! Nu uităm cazul cu drogații din vara 2018 de la CNMV. CNMV!!!
Receatie:
(30 Mai 2019, 07:01)
Domnii politisti, da'de ce nu ajungeti voi cu preventia aia in zona liceului de chimie?? In parcari,in spatele blocului 36,spre comisariat,unde cu geamul deschis auzi cele mai strasnice partide sexuale,poti scrie o carte cu noile injuraturi,tot acolo vezi cum una bucata fata plimba tigara la 4-5 copile in gura, sa nu miroasa decat ea a fum si tutun, zau de ce nu dati o tura doua, pe acolo,CIVILI...?