Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Probleme cu Podul de la Dridu?

Nefinalizat, dar inaugurat!

Probleme cu Podul de la Dridu?

La nici 3 săptămâni de la inaugurare, Podul de la Dridu peste râul Prahova ar avea ceva «probleme». După cum vedeți în fotografii, constructorii lucrează atât la refacerea carosabilului, cât și a structurii de rezistență. Martori oculari susțin că lucrările au fost demarate marți, 4 iunie a.c., și sunt executate într-un ritm alert. Până la acest moment, Consiliul Județean Ialomița, beneficiarul lucrărilor, nu a oferit niciun punct de vedere oficial. Precizăm că Podul de la Dridu a fost inaugurat miercuri, 15 mai 2019, în prezența oficialilor locali și județeni. Reamintim că deputatul PNL Gheorghe Tinel a tras un semnal de alarmă cu privire la această situație încă din luna aprilie. El susținea atunci că «lucrările sunt făcute de mântuială» pentru ca podul să fie inaugurat în perioada campaniei electorale. Un filmuleț care circulă pe rețelele de socializare ar confirma faptul că structura Podului de la Dridu ar fi fost «afectată de o viitură».

5 Iunie 2019, 16:05 (2280 vizualizări - 5 comentarii)

Citiți și:
Istoria podului de la Dridu
«Demolarea» podului de la Dridu a costat 2,5 milioane de lei
Podul de la Dridu a fost distrus

Comentariile cititorilor:


Anto ce toarna beton:
(8 Iunie 2019, 17:55)
Banda de sens dinspre Dridu era deja la alt nivel dupa 7 zile de la inaugurare.Daca nu reduceai la urcarea pe pod adio baie de ulei la auto.Credeti ca nu stiau autoritatile? E prea vizibila denivelarea respectiva.
ion:
(8 Iunie 2019, 12:55)
ce dracu faceti am asteptat 8 ani si tot lucruri de mintuiala faceti sinteti niste hoti
@Moraru:
(7 Iunie 2019, 08:46)
Ce dracu ai inaugurat don Presedinte? asa se va intampla si la spital? vei taia panglici ca sa faci poze sa arati cat de competent esti? Pacat de oamenii care sunt pusi in situatia de a fi reprezentati de un bufon si dupa aia ne intrebam de ce ne alunga oamenii cu pietre
LG:
(5 Iunie 2019, 21:45)
Blestemele lui Vali. Morarasule ziceai tu miezule ca lasi primarul cu castigul la jumate, ete ca poate de poimaine se reiau cursele pe ruta ocolitoare. Mai tine podul inchis cativa ani ca mai strange si Vali niste bani, tu nu te gandesti ca mai are i nunta de facut si datorii la banca. Nisanul il plateste daca merge podul. Ma voi sunteti normali la cap? Moraras si pe Apolodor din Damasc daca il inviai sa faca pod de legatura dintre Moldoveni si Dridu nu tinea mai mult de 2 luni. Pietrele strambe, cimentul din lesie, betonul din balega de tap, asfaltul din nisip marin, cauta buba dle presedinte, cauta cauza si interesul dupa care efectul.
Pfa:
(5 Iunie 2019, 19:06)
Primaru cu omul lui da cu ciocanu in picioru podului, cade betonu, ramane feru, vine taganu aduna feru care merge la turcia cu vaporu. Asa se pune din nou de curse ocolite si bani mai multi care merg usor grabis in orasubvoluntari. Castiga primaru, taganu, si voluntaru. Tata lui de pod cu interesele lui financiare ascunse. Ce nu intelegeti voi ziaristilor, cat va sta primar talanul otetit cu cearcane la ochi cat genunchele taurului, nimic nu o sa merga in perimetru podului. Nimic vara pinca la buzunar.