Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

POLITICĂ

«Victor Moraru a greșit!»

La judecata Comitetului Executiv al PSD Ialomița

«Victor Moraru a greșit!»

Acuzațiile făcute de Victor Moraru la adresa organizației PSD Ialomița atrag repercusiuni. Joi, 6 iunie 2019, la orele 16,00, el va da explicații Comitetului Executiv al PSD Ialomița. «Am pledat întotdeauna pentru unitate în cadrul filialei. Victor Moraru a greșit!» a declarat președintele PSD Ialomița, Marian Pavel, în cadrul unei conferințe de presă.

Declarațiile costă Președintele Consiliului Județean Ialomița, Victor Moraru riscă să fie sancționat pentru acuzațiile făcute împotriva propriei Organizații. El a declarat public că există lideri PSD angrenați în ceea ce domnia sa a numit «sistemul mafiot mizerabil». Ca reacție la aceste declarații, președintele PSD Ialomița, Marian Pavel a precizat în cadrul unei conferințe de presă că Victor Moraru va trebui să explice ce a declarat în cadrul unei ședințe a Comitetului Executiv al PSD Ialomița. «Am pledat întotdeauna pentru unitate în cadrul filialei. Victor Moraru a greșit! Trebuia să discute aici, cu noi, despre problemele pe care le are... El este președintele Consiliului Județean Ialomița susținut de PSD. Astăzi, în cadrul CEx, Victor Moraru va trebui să dea niște explicații pentru declarațiile sale... O eventuală sancționare a sa nu ține de voința mea! Vom hotărî împreună ce e de făcut...» a declarat Marian Pavel, printre altele. Surse din cadrul PSD au confirmat faptul că, pentru declarațiile sale, Victor Moraru riscă retragerea sprijinului politic. Reamintim că nu este prima dată când Victor Moraru face acuzații belicoase despre Organizația PSD Ialomița. El a declarat, cu diferite ocazii, că «nu lucrează cu penalii partidului» și că «unii primari PSD sunt proști, incompetenți și corupți». Poziția președintelui PSD Ialomița, Marian Pavel a fost susținută și de deputatul Ștefan Mușoiu, președintele executiv al Organizației, precum și de Costel Brateș, secretarul general al PSD Ialomița.

6 Iunie 2019, 15:40 (3516 vizualizări - 14 comentarii)

Citiți și:
PSD Ialomița cere demisia de onoare a primarului Adrian Mocioniu
«Marian al nostru» versus «Moraru necuvântătoru’»
Exclusiv: Senatorul Marian Pavel, noul președinte al PSD Ialomița
«Abuzații de serviciu» ai PSD Ialomița
PSD Ialomița a împrumutat bani de la viitorii parlamentari

Comentariile cititorilor:


pentru sabina:
(11 Iunie 2019, 23:57)
ce inseamna pentru sabina un partid de ,, batrani si  senili'' Varianta cu care defilati incostienti adica ,,promovati tineretul'' uitativa in toata politica europeana/ mondiala care este media de varsta si parcursul/performanta profesionala a celor care conduc destinul unui popor/tara/natiune etc. in cazul asta eliminati va fizic parintii bunicii si strabunicii si rezolvati problemele cu promovarea tineretului ca peste 15 ani veti avea aceeasi soarta din partea muciosilor de azi. vai de voi si apoi de noi!
vasile:
(11 Iunie 2019, 12:01)
sfat pt dnul pavel : jos cu moraru daca vreti ca psd-ul sa renasca. va rog sa va ganditi bine la acest aspect
slobozean:
(10 Iunie 2019, 15:27)
"Intarata-i drace ..." cand sunt imaculati , cand sunt ca din troaca porcilor, fiecare dupa cum are interes. Sictir !
1 plus 2:
(7 Iunie 2019, 15:07)
in poza se vede 1 puscarias si inca 2 puscariabili. Doamne ajuta !
vio:
(7 Iunie 2019, 10:41)
Cred ca in scurt timp Moraru va deveni istorie, stie partidul cind sa il articuleze pe acest increzut, impertinent. Vine timoul cind va fi executare finala pentru Moraru.Desi acum are morcovul in c.r mister, sta cuminte sa nu il execute partidul.Dar partidul o sa i dea latul sigur, asta daca nu va pleca in alta barca. Cred ca acum nu stie cum sa isi faca carte idiotul, dar oricum latul se scrie in jurul lui.Asteptam cu nerabdare, finalul acestui nemernic.
istorie:
(7 Iunie 2019, 09:36)
ultimele spasme ale pisdeului....au ramas tot la stadiul de amenintare, razbunare egal sistem mafiot mizeerabil.dl moraru spuse adevarul, ce va agitati?/s a imputinat numarul primitorilor de sacose, duceti va de unde ati venit, poporul nu va mai vrea, nu v-a vrut niciodata, sunteti penibili si penabili
RELU:
(7 Iunie 2019, 08:57)
Hei dragilor PSD isti ,alegerile europarlamentare v-au dat un semnal.Dati-va la fund,nu va mai imbatati cu stafii ale comunismului. Suflul nou din stanga,vine de la Pro Romania. Nu va mai considerat pe scena unici.Ati pierdut , v-ati ridicat pe cadavre si acestea au intrat in putrefactie.Vreti sa improspatati pertidul ,cu ce ? Tinerii vostri nu au niciun crez .Evolutia si improspatarea se face cu constiinte si idei aduse de cei care au lucrat,lucreaza si revin din strainatate. Ei aduc cultul muncii,dorinta de transformare,cinstea ,corectitudinea contractelor prin strangeri de mana. Ce ati invatat voi pe tinerii care vreti sa va reimprospateze partidul fantoma ? -cum sa se eschiveze si sa pacaleasca pe cei slabi in gandire,pe cei fara idei de progres adevarat ?
Spuneti de Moraru , nu an nimic cu el,dar cred ca s-a saturat de tracasari ,cred ca din deplasarile facute des pe alte meleaguri,a inteles esentialul ,pe care voi il negati. A inteles ca in ProRomania evolutia este corecta si modernista.Dragilor infatuati,daca nu sunteti convinsi ca ProRomania este un pardid care aduce un suflu nou,stati la coada istoriei.Veti primi aprecieri ca ati incercat cu pretul scump platit de romanii nostri , dar nu ati reusit.
Diana:
(7 Iunie 2019, 08:34)
Asta cam asa e cu cel din dreapta sefului....... Musoiu un om ieftin , fara coloana vertebrala , care e foarte slugarnic. De la Ciuperca, pe urma Neacsu si acum Pavel. Omu e stergar, nu mai are ce cauta
@Haiduc :
(7 Iunie 2019, 07:15)
Acum mi-a picat fisa.... sunt supărați pe Moraru pt.ca l-a pus la plata pe Dl.Profesor....Si acum dl.Profesor este iar sforarul sef...
Varvara:
(7 Iunie 2019, 06:58)
Foarte grava si adevarata afirmatia lui Moraru.A baut apa dupa Tariceanu-ala mai berbec:a recunoscut ca niciodata nu a facut ceva legal.Oare le pun ceva"serviciili"in cafelute si au inceput sa spuna adevarul??Don Moraru,vei fi sanctionat in CpEx sa mergi cu rotile lasate la 1.6atm,luna iunie,sa nu folosesti aerul conditionat la birou si sa mananci fara paine 7 zile.Dealtfel nu vei mai primi nici zahar la cafea,la sediul central,sa vii cu pliculetele de acasa.Sa iti fie rusine pentru afirmatia ta!(dar de unde naiba ai avut ideea cu"mafioti"??)
@Haiduc:
(6 Iunie 2019, 22:33)
Mie imi place de cel din dreapta Sefului, a pupat 15 ani ... Domnului Profesor, iar acum, ce sa vezi pupa .... Printului de Lazar. 
Aruncati filfizonul de la masa, faceti si altora loc.
Yo:
(6 Iunie 2019, 19:59)
Nu a invatat nimic Pavel! Nu o sa faca ordine in ograda... Doar amenintari si atat! Pe vremea lu Neascu era disciplina totala. Cand aparea la orizont se facea liniste. Ala a fost sef adevarat! "Marian al nostru" e moale... Neascu sta in loja si rade de circul din psd... asteptam transferurile
Tandarean:
(6 Iunie 2019, 17:54)
Moraru are dreptate, sunt primari PSD, care sunt penali, prosti, corupti si incompetenti, care culmea sunt si sustinuti.
Sabina:
(6 Iunie 2019, 16:57)
Nu stiu de ce se mai bate moneda cu Moraru, cand se stie ca dupa pierderea presendentiei partidului, este pe linie moarta. E cu un picior pe la Pro Romania. Nu inteleg de ce Marian Pavel nu pune piciorul in prag , sa faca curatenie generala in partid. Moraru out, Stoica out in primul rand. Si sa inceapa reimprospatarea filialei si sa aduca un suflu nou .....tineret domnu Marian! Invatati ceva din votul din 26 mai, ca altfel o sa ramana doar un partid de batrani si de oameni senili. Apucati si urcati-va pe valul nou care a venit si incepeti reconstructia partidului, daca nu, veti fi istorie la anu. Succes Marian Pavel...... alegatorii sunt cu ochii pe voi.