Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Bătrână agresată în propriul apartament, autorii sunt încă neidentificați! Bătrâna a murit a doua zi...

S-a întâmplat în centrul Sloboziei

Bătrână agresată în propriul apartament, autorii sunt încă neidentificați! Bătrâna a murit a doua zi...

Tragedie într-un bloc din centrul Sloboziei. O bătrână a murit la Spitalul Județean de Urgență Slobozia după ce a fost agresată și batjocorită în propria casă. La aproape o săptămână de la producerea faptei, autorii sunt încă neidentificați de organele de cercetare penală...

Vecinii sunt în stare de șoc Tragedia s-a petrecut în noaptea de duminică spre luni, 9/10 iunie a.c., într-un apartament situat la etajul 1 al unui bloc din centrul Sloboziei. O bătrână de 84 de ani, bolnavă de Alzheimer, a fost batjocorită și agresată în propria locuință de persoane necunoscute. Femeia a fost descoperită inconștientă în casă a doua zi, de către rude. Victima a fost transportată de urgență la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, însă la o zi de la internare a murit. Vecinii bătrânei sunt în stare de șoc și spun că nu au auzit nimic. «Nu am auzit nimic... Suntem cu adevărat șocați de ceea ce s-a întâmplat!» spun oamenii. Deși în acest caz a fost deschisă o anchetă penală, procurorii și polițiștii nu au reușit să-i identifice pe autori.

Citiți mai multe amănunte despre acest caz în ediția de miercuri, 19 iunie 2019, a ziarului Independent

14 Iunie 2019, 11:20 (5061 vizualizări - 6 comentarii)

Citiți și:
Agresorii bătrânei din Slobozia, monitorizați de 3 instituții publice!
Doi minori din Slobozia au fost reținuți de polițiști, în cazul bătrânei agresate în centrul orașului

Comentariile cititorilor:


Ionescu B.:
(16 Iunie 2019, 09:47)
@prahova. Mulțumim pentru vestea bună! Sigur au colaborat mormolocii de pe scară, niște lași! Așa sunt in toate blocurile din Slobozia! Să bârfească, să spioneze vecinii, să facă mizerie, dar când e vorba să colaboreze pentru o faptă civică....mucles!! Fug, n-au văzut, n-au auzit! Și organele sunt vinovate că nu protejează martorii și pe cei care vor să deconspire o ilegalitate! Îți cer toate datele și apoi pârăsc cu infantilism ,,ăsta te-a demascat”!! Urmarea? Răzbunările!
prahova:
(15 Iunie 2019, 23:21)
au fost prinsi criminalii
Video scara :
(15 Iunie 2019, 09:31)
Sigur,cum dracu sa auziti voi ceva,daca se rostogoleau bancnote pe scari,se auzea,stiati tot!Daca urci sau cobori cu amant a 2a zi stie tot cartierul!Doar nu veneau de la Vaslui peste batrana!Au fost din zona,scursuri ce stiau de starea batranei.
Slobozia:
(15 Iunie 2019, 08:57)
@alo. Tot e bine că amendează! Când ți se ocupă repetat locul de parcare, de către aceeași persoană, Poliția....avertizează!!! De câte ori trebuie să înduri jigodismul ca să se ia măsuri? Avertizare până se ajunge, ferească Dumnezeu, la lupte greco romane prin fața blocului....Polițiști lași!
Vio:
(15 Iunie 2019, 08:39)
@alo , corect , exact asa se intampla .
alo:
(15 Iunie 2019, 01:16)
politia nu face nimic doar amendeaza soferi atit stie hop viteza hop centura hop ai parcat cam rau etc atit face in privinta hotilor nimic NIMIC