Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Doi minori din Slobozia au fost reținuți de polițiști, în cazul bătrânei agresate în centrul orașului

Doi minori din Slobozia au fost reținuți de polițiști, în cazul bătrânei agresate în centrul orașului

30 de zile de arest preventiv pentru agresori

Polițiștii și procurorii au reușit să-i identifice și să-i rețină pentru 24 de ore pe cei care, în urmă cu o săptămână, au agresat o bătrână de 84 de ani, într-un apartament din centrul Sloboziei. Este vorba despre doi minori, de 16 și 17 ani, cunoscuți în rândurile consumatorilor de substanțe interzise din oraș. Aceștia au fost prezentați duminică, 16 iunie 2019, judecătorilor cu propunere de arestare.

Ridicați de pe stradă
Surse judiciare susțin faptul că cei doi minori o cunoșteau foarte bine pe bătrână, însă aceștia ar fi refuzat să ofere detalii cu privire la motivele pentru care au agresat-o. Reamintim faptul că, din cauza rănilor suferite, femeia a murit la spital. Agresorii au fost ridicați de pe stradă, în timp ce ar fi încercat să ajungă la una din plajele din stațiunea Amara. Ei au fost reținuți pentru 24 de ore, pe bază de ordonanță. Duminică, 16 iunie 2019, au fost prezentați instanței cu propunere de arestare preventivă pentru 30 de zile.

UPDATE Judecătorii din Slobozia au soluționat favorabil solicitarea procurorilor Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița privind arestarea preventivă pentru 30 de zile a celor doi agresori.

16 Iunie 2019, 13:30 (10187 vizualizări - 36 comentarii)

Citiți și:
Agresorii bătrânei din Slobozia, monitorizați de 3 instituții publice!
Bătrână agresată în propriul apartament, autorii sunt încă neidentificați! Bătrâna a murit a doua zi...

Comentariile cititorilor:


Așa ceva??:
(23 Iunie 2019, 20:05)
Acum am citit ,vai de părinți, ăștia sunt din familie dezorganizate, cică el e de vină dar tu "mama" când ai copii nu ai atribuții? Mamă de criminal la 16 ani?! Dacă era mama sau bunica ..... mizeriile dracu drogații dracu! Dumnezeu să o ierte pe biata mamaica i-ar pentru criminali moarte cat mai grea. Toți avem părinți sau bunici și vin niste.drogati și .... criminalul de la G7!
Anonim:
(22 Iunie 2019, 12:46)
Mai vedetiva de treburile voastre si nu mai comentati de familia altuia nui treaba nimanui ce fc asa zisa valy sicum o mai chemao daca a fost plecata in anglia sau daca traeste cun puscarias asi creste copii si îi iubeste nu mai aruncati cu vb jignitoare toti aveti copii nu comentariul care la facut asa numitul din este de fap o femeie car însira barbati ca pe margele si o alcolista ne nota 10 nu mai judecati pe altu uitativa in gradina voastra
Dinu:
(22 Iunie 2019, 10:24)
Ce exemplu să ia Marian de la Maica sa(Vali-Vasilica),care acum 6-7 ani și-a lăsat copii într-un ap.la b-uri in 500 cu niște amărâți de prin centre plecând în Anglia,vecinii anunțând protectia de ia luat iar ea când a venit a fost huiduită și dată afară din cauza scandalurilor și chefurilor care deranjau locatarilor,dar ideea este cum a avut legea curajul să îi redea copii, acum trăind pe la o gars.g7 cu două fețe cu handicap și una c-am de 10 ani și cu unul plin de pușcărie fără muncă niciunul (întrețină duse din banii copiilor)și deranjând in mod repetat tot blocul cu injurii și amenințări atât fetelor de către acest individ zis șobolanul, cât și ea către tot ce-i stă în cale!O mamă își apără copii ea pune bărbații înaintea copiilor, cum își plătește chiria, utilitățile și multe altele,ce ex.poate fi când ea este activă în stop pe diverse saituri de socializare și stând pe șanț afară fără să aibă vreo remușcare la copiii ei bârfind și plină de râs cu gura până la urechi de răsună cartierul? Așa educație așa copii, protectia trebuie sesizată până nu e prea târziu și cu ceilalți copii!
Miner fara lampas:
(21 Iunie 2019, 07:08)
Asa e Vali,ii stim,pacat de Radu si Marian,ce bine ca ii sti!Poate ti vor lua si tie neamul la bubuiala,ca tare linistiti ii sti tu!Cum sa nu!Sa te vezi cu colivele in sacosa,ca asa baieti buni,nu ar avea cum sa ti ia secaturile astea familia la bumbaceala,nu.Ce mare scofala ca au batut o batrana pana au lesinat-o?Tu ii cunosti,au batut-o incet,milosi, rar,nu cu violenta,cu ploaie de pumni si suturi,sa moara incet,nu brusc!Da,milosi,mizerabilii,ii sti tu!
Gabi:
(19 Iunie 2019, 16:22)
@vali, poti sa le zici ca au un caracter deosebit de criminali. Pana si Ted bundy ar fi oripilat de ceea ce i-a facut batranei. Poti sa google sa vezi cine a fost Ted Bundy, nu cel din familia Bundy. Asa ca scursurile acestea nu mai au ce cauta in societate. Iti pare foarte rau de ei? Dar de femeia aia? Ce vina a avut?
Nicorești:
(19 Iunie 2019, 15:57)
@cetătean. Nu-i așa că polițiștii, in general, nu au curaj? Tot se bate unu cu pumni-n piept in comentariu că nu știu ce mari isprăvi au ei.
Cineva:
(19 Iunie 2019, 15:52)
Da ce caracter deosebit au,de asta umblau drogati de dimineata si pana seara in cartier la piata.
Vali:
(19 Iunie 2019, 15:13)
Eu ii cunosc numele lor este Marian si Radu, dar ei sunt niste baieti cu un caracter deosebit si nu ar face asta.. Imi pare foarte rau de ei.
cetatean:
(18 Iunie 2019, 08:02)
........verificari pe strada ? politia locala, municipala ?! alcoolici sa nu mai faca copii ? este tara plina de centre, centre de educare, reeducare?bani publici ? tineretul un pericol pe strada ?varstnici neajutorati ? vai mama noastra?!
Eu:
(17 Iunie 2019, 12:40)
Articolul este adevarat Părinti acestora sunt niște alcoolisti
Anonim:
(17 Iunie 2019, 01:18)
Comentati si va dati cu parerea aiurea, acesti minori nici nu se mai duc la scoala, pentru ca am auzit eu de ei, iar ei din catr stiu fac ce vor, nu are nimeni grija de ei, sunt pe pielea lor, asa incetati cu" sa ia parintii sau profesorii masuri"
Robert:
(16 Iunie 2019, 23:49)
NU SUNTEM NICI EDUCAȚI, NICI CIVILIZAȚI! PENTRU CEI CARE NE VOR SCLAVI, TREBUIE SĂ RĂMÂNEM CÂT MAI ANIMALE...
viorica:
(16 Iunie 2019, 22:04)
niste nenorociti si niste ratati.halal tineret avem.o sa ajungem sa nu mai putea iesi pe strada,nu avem niciun fel de siguranta nici in casele noastre
Ioana:
(16 Iunie 2019, 21:52)
Va intreb eu pe voi, “dragi jurnalisti” dornici de senzational, unde va este profesionalismul, unde? Ce fel de articole scrieti, bazate pe ce anume?! Puteti avea decenta sa respectati durerea familiei si atunci cand publicati un articol sa fiti siguri de informatii, nu sa aberati si sa infloriti diferite variante, doar de “dragul meseriei”!
Acelasi eu :
(16 Iunie 2019, 21:45)
Ma mira faptul ca au reusit sa gaseasca asa repede fatasii ,dar pe cei care vind droguri si etnobotanice sunt ani decind tot se vb si nu ia nimeni masuri ,ba din contra sau inmultit precum ciupercile .Chiar nu ii stie politia ma indoesc ...au distrus copii ,pling parintii pe la usile lor ....dar nimeni nu aude si nu face nimic .Rusine cade in spinarea unor copii care au probleme de comportament ,iar cei inteligenti sunt scapati ...asai la noi .