Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Doi minori din Slobozia au fost reținuți de polițiști, în cazul bătrânei agresate în centrul orașului

Doi minori din Slobozia au fost reținuți de polițiști, în cazul bătrânei agresate în centrul orașului

30 de zile de arest preventiv pentru agresori

Polițiștii și procurorii au reușit să-i identifice și să-i rețină pentru 24 de ore pe cei care, în urmă cu o săptămână, au agresat o bătrână de 84 de ani, într-un apartament din centrul Sloboziei. Este vorba despre doi minori, de 16 și 17 ani, cunoscuți în rândurile consumatorilor de substanțe interzise din oraș. Aceștia au fost prezentați duminică, 16 iunie 2019, judecătorilor cu propunere de arestare.

Ridicați de pe stradă
Surse judiciare susțin faptul că cei doi minori o cunoșteau foarte bine pe bătrână, însă aceștia ar fi refuzat să ofere detalii cu privire la motivele pentru care au agresat-o. Reamintim faptul că, din cauza rănilor suferite, femeia a murit la spital. Agresorii au fost ridicați de pe stradă, în timp ce ar fi încercat să ajungă la una din plajele din stațiunea Amara. Ei au fost reținuți pentru 24 de ore, pe bază de ordonanță. Duminică, 16 iunie 2019, au fost prezentați instanței cu propunere de arestare preventivă pentru 30 de zile.

UPDATE Judecătorii din Slobozia au soluționat favorabil solicitarea procurorilor Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița privind arestarea preventivă pentru 30 de zile a celor doi agresori.

16 Iunie 2019, 13:30 (8920 vizualizări - 36 comentarii)

Citiți și:
Agresorii bătrânei din Slobozia, monitorizați de 3 instituții publice!
Bătrână agresată în propriul apartament, autorii sunt încă neidentificați! Bătrâna a murit a doua zi...

Comentariile cititorilor:


Gabi:
(16 Iunie 2019, 20:09)
Ar trebui puși pe scaunul electric familia nu i a văzut pe nenorociti când veneau drogați acasă. Politia unde se afla când se vând droguri
dalia:
(16 Iunie 2019, 19:43)
nu va suparati , dar eu de multe ori am fost nedumerita cind citesc articolele dvs..in care prezentarea ,,personajelor " este evaziva. Mentionati numele celor doi minori . Ii protejati pe ei sau noi sa fim expusi in cazul cind nu fac puscarie ???? Protejati familiile ??? Minori cu virstele lor trec zilnic pe linga noi cu zecile ...de cine sa ne ferim ...cine consuma droguri ??? Televiziunile prezinta si imagini cu asa cazuri si dvs.va este frica ??? de cine si ce ??? Sau ati scris sa ne panicati pe noi ,cititorii ziarului dvs . Eu nu citesc decit ziarul dvs ....dar as dori articolele mai complete ....Va multumesc frumos in eventualitatea in care publicati ce am scris si -mi dati un raspuns plauzibil .
Maria:
(16 Iunie 2019, 19:12)
Cum sa o cunoasca foarte bine pe batrana? Mai bine mai cercetati inainte sa scrieti, sau sa folositi alte exprimari. Iar acesti nemernici nu mai au dreptul la o viata, poate doar o viata chinuita.
Sicomor:
(16 Iunie 2019, 17:53)
Nici chiar asa, suntem sau nu o societate CIVILIZATA! Dar PARINTII, SCOALA, societatea civilă, societatea noastră in general, face ceva ???!!!
Popa:
(16 Iunie 2019, 17:13)
Profesorii nu se implică. Cum? Cu teoria? Lucrurile sunt scăpate demult de sub control. Dumnezeu s-o ierte! Poate animalele ,,minore” vor primi pedepse pe măsura faptei, deși....nimic nu este de ajuns.
George:
(16 Iunie 2019, 16:32)
Părinții și profesorii trebuie sa ia măsuri pentru toți elevii care sunt consumatori de droguri.Daca se fac că nu observă comportamentul lor, la asta se ajunge. Iar cei doi nemernici ar trebui sa fie castrați!