Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Doi minori din Slobozia au fost reținuți de polițiști, în cazul bătrânei agresate în centrul orașului

Doi minori din Slobozia au fost reținuți de polițiști, în cazul bătrânei agresate în centrul orașului

30 de zile de arest preventiv pentru agresori

Polițiștii și procurorii au reușit să-i identifice și să-i rețină pentru 24 de ore pe cei care, în urmă cu o săptămână, au agresat o bătrână de 84 de ani, într-un apartament din centrul Sloboziei. Este vorba despre doi minori, de 16 și 17 ani, cunoscuți în rândurile consumatorilor de substanțe interzise din oraș. Aceștia au fost prezentați duminică, 16 iunie 2019, judecătorilor cu propunere de arestare.

Ridicați de pe stradă
Surse judiciare susțin faptul că cei doi minori o cunoșteau foarte bine pe bătrână, însă aceștia ar fi refuzat să ofere detalii cu privire la motivele pentru care au agresat-o. Reamintim faptul că, din cauza rănilor suferite, femeia a murit la spital. Agresorii au fost ridicați de pe stradă, în timp ce ar fi încercat să ajungă la una din plajele din stațiunea Amara. Ei au fost reținuți pentru 24 de ore, pe bază de ordonanță. Duminică, 16 iunie 2019, au fost prezentați instanței cu propunere de arestare preventivă pentru 30 de zile.

UPDATE Judecătorii din Slobozia au soluționat favorabil solicitarea procurorilor Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița privind arestarea preventivă pentru 30 de zile a celor doi agresori.

16 Iunie 2019, 13:30 (10068 vizualizări - 36 comentarii)

Citiți și:
Agresorii bătrânei din Slobozia, monitorizați de 3 instituții publice!
Bătrână agresată în propriul apartament, autorii sunt încă neidentificați! Bătrâna a murit a doua zi...

Comentariile cititorilor:


Vali:
(28 Iunie 2019, 20:01)
Ba @anonimule nu te mai crede erou ca i-ai denuntat! Nu trebuia facut de la bun inceput asta? Si nu inteleg de unde pana unde sa arunci vina pe baiatul batranei. Asta ii scuza pe prietenii tai? Asa crezi tu ca e cu dreptatea? Ai tai prieteni, scursuri sau monstri (cum vrei sa le spui) vor putrezi in inchisoare, si sper ca si in chinuri! Vorba aia “ceea ce tie nu iti place, altuia nu ii face”. Si inca ceva - foloseste telefonul cand vei invata sa scrii.
@Anonim:
(26 Iunie 2019, 19:47)
Propria postare iti vine manusa, incearca sa ti-o recitesti in fata oglinzii.
Bora:
(26 Iunie 2019, 14:58)
Mulți repetenți scriu pe-aici! Habar n-au să scrie, să se exprime limpede, dar au păreri! Democrație țigănească! Ar trebui o lege ca un com. cu mai mult de trei greșeli ( de orice fel ), să nu fie admis. Băgăm toți idioții in seamă și ei se cred buni....
Dănuț:
(26 Iunie 2019, 13:25)
Ce atâta tam-tam cu criminalii ăștia,drogați ies de la pușcărie și omoară pe altcineva...la 16- 17 ani daca mamele lor nu ia educat atunci cine?Erau la școală?De unde bani de droguri...din alocație??In pușcărie o să se "educe"! Fetițe vin când o intra pe mana la veterani!
Anonim:
(26 Iunie 2019, 12:50)
Toti va dati cu parerea ce mama dracu tot aberati de prostitutie si betive va credeti tare destepti aveti copii nu mai huliti atit uitativa in gradina voastra la dracu cu voi toti cu vorbele voastre este lege nui judecati voi are cine sai judece luavar dracu ds jegosi alt ceva naveti ce fc decit sa stat sa comentati
Anonim de duzină:
(26 Iunie 2019, 06:28)
Dacă tot suntem "anonimi"ca ce dracu mai avem buletine, terminați dracu cu "anonim-ul" și asumați-vă,iar acea sau acel agramat (ă) să învețe să scrie, suntem în 2019 și avem tel.inteligente și app.de acești criminali, dacă le spunea cineva să se arunce de pe undeva se aruncau???? Simplu a fost alegerea lor unul să "facă" și altul să tragă...complice,de ce nu și la măicuțele lor "sfinte" care le cunoaște toată bora și Ciulnița Slobozia pentru ele nu mai e pe hartă, bețive și prostituate de 2
@Anonim:
(25 Iunie 2019, 22:54)
Incearca sa-ti citesti cu glas tare postarea si o sa vezi ca lesini fiindca ramai fara aer. Asa e cand ai "taeato"prea repede cu scoala..
Anonim:
(25 Iunie 2019, 15:37)
Nu le iau apararea dar fiul batrânei si golani care îi ducea in casa trebuie facuta dreptate nu numai doi copii care au fost drogati sau cum au fost sa fie pedepsiti si fiul batrinei sa mearga la puscarie cu ei dragi cititori ai ziarului cum e posibil ca un fiu al barinei sa lase necunoscuti in casa sa doarma la iel in camera stind ca mama lui este bonlava si cu probleme cum a putut sa lase un anumit claudiu carui mama este o alcolista si la lasat in grija statului sinare habar de el el este autorul crimei care a batuto pe batrina si a taeato daca vorbesc stiu ce zic sint unul din prieteni care a avut grija de claudiu unul care îi duce pachet unul care lam dat pe mina politiei decite ori am avut ocazia unul care am fost la plaja cu cei doi siam avut microfon pus de politie unul care lam dat pe claudiu si tovarasi lui pe mina politiei decite ori a facut o prostie unul care are de cistigat dupa toate astea tin sa va anut ca unul singur care a batuto pe batrina si a taeato este asa zisul claudiu celalalt a avut chinion sa fie cu el sint prieteni mei dar asta e miam asumat riscul sai denut mama lui claudiu si concubinul ei stiau cea facut copilul lor
@anonim:
(25 Iunie 2019, 12:36)
Offff ce lume rea!!Daca batrana se preface ca a murit?Daca e reincarmata?Sau daca i-au facut un bine acesti copilasi carora "anonim" le ia apararea??Poate batranei chiar i-a placut sa fie taiata si batuta de cretinii planetei!Ti-ai dracu de nenorociti cu descreieratii ce beau si se drogheaza si apoi ttebuie sa fim cu ei milosi,intelegatori ca au crescut vitregiti!I-auzi pu§ș mea! Dar de ce??La puscarie cu nenorocitii! Auzi anonimule !Sa te duci dracu de mana cu mizerabilii astia doi la dracu!Sa zaca in puscarie 20 ani fara drept de reducere.Ucigasi fara scrupule!
Anonim:
(25 Iunie 2019, 07:14)
Mai asa numit dinu tu nai ce comenta decit la adresa numitei vali comentezi aiurea de ceva ani in urma femeia nu bea ni nici jegoasa cum o faci tu nu este veti in morti tai de familia ta mai jogos de taximetrist ai trait tu cu femeia asta in casa sai sti toata viata va treziti sa vorbiti aiurea fiul batrinei si toti golani care ai ducea in casa
Dinu:
(25 Iunie 2019, 01:21)
Eu sunt taximetrist de peste 16 ani fost vecin cu Vali in 500 la V-uri mama lui Marian numai eu știu unde o duceam și cum o aduceam.... îi cunosc toată viața și când trec cu mașina și o văd mi-e silă,o aduceam băută și nespălata,ce exemplu să ia copii,și mai am un coleg care la fel...ce tupeu de .....,normal nu are mamă nu are tată, mamă de criminal și ea și natalița, să-și facă calculul amândouă daca îi mai apucă în viața, pedeapsa cu moartea la amândoi și chinurile să le aibe la fel! numai să ne gândim la părinții și bunicii noștrii!
@Anonim:
(24 Iunie 2019, 22:59)
Dupa cum scrii s-ar parea ca si tu esti unul din cei care se "dregheaza"..
Anonim:
(24 Iunie 2019, 21:54)
Și dacă erau amărâți și crescuți prin orfelinate.trebuiau sa chinuie o biata bătrână de 84 ani!Din păcate .legile la noi sunt prea blânde cu criminalii și violatorii!
Anonim:
(24 Iunie 2019, 06:40)
Este criminalu de la 13 cu o mama alalcolica si crescut prin camine vavai mama lui tot aruncati cu vb inurite si jignitoare este omul lui feraru care al punea sa sparga sa fure pentru el si apoi mergea la politie si denuta faptele facute niste copii amarâti sint totusi copii toti aveti copii nu se stie nicio data cum îi duce soarta mai ciminali sinteti voi care judecati este lege îi judeca legea nu voi G
Anonim: