Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Cinci elevi ialomițeni au luat medii de 10 la Evaluarea Națională!

Cinci elevi ialomițeni au luat medii de 10 la Evaluarea Națională!

Marți, 25 iunie 2019, s-au afișat rezultatele preliminarii la Evaluarea Națională 2019. Potrivit reprezentanților Inspectoratului Județean Ialomița, cinci elevi ai județului au obținut media 10. Dintre cei 1838 elevi înscriși, 56 elevi au fost absenți la Limba și Literatura Română și 58 la Matematică.

5 medii de 10 Potrivit informațiilor publice, la Evaluarea Națională 2019 în județul Ialomița s-au înscris 1838 de elevi, prezenți în sălile de examen fiind doar 1782 la Limba și Literatura Română și 1780 la Matematică. Reamintim faptul că, în județul Ialomița au fost 22 centre de susținere a Evaluării Naționale 2019 și 2 Centre Zonale de Evaluare. Revenind, 589 de elevi au obținut medii sub 5. Oficialii Inspectoratului Școlar Județean Ialomița susțin faptul că au fost obținute 5 medii de 10. Elevii care au primit notele maxime sunt Raluca Ioana Dinu și Maria Ioana Șerban de la Școala Gimnazială nr. 3 Slobozia, Mihai Andrei Orânceanu de la Școala Gimnazială «Alexandru Odobescu» Urziceni, Alexandra Cristina Orboiu de la Școala Gimnazială «Ion Heliade Rădulescu» Urziceni și Melania Maria Oprea de la Colegiul Național «Mihai Viteazul» din Slobozia. «Școala Gimnazială nr. 3 Slobozia nu a mai avut de 3 ani elevi cu medii de 10... Eu sunt mândră de ei! Sunt copii buni care au participat la concursuri, olimpiade. La sfârșitul anului școlar 2018-2019 am avut 9 elevi de clasa a VIII-a cu medii de 10! Îmi doream tare mult la toți să obțină și la Evaluarea Națională media 10...» susține Claudia Stoica, director Școala Gimnazială nr. 3 Slobozia.

25 Iunie 2019, 13:10 (4731 vizualizări - 12 comentarii)

Citiți și:
Profesorii din Ialomița cresc «hoțește» rezultatele la Evaluarea Națională și Bacalaureat
Rezultatele Evaluării Naționale arată cele mai slabe școli din Ialomița
Elevii din Ialomița susțin Evaluarea Națională

Comentariile cititorilor:


vaidenoi:
(27 Iunie 2019, 07:41)
Dacă și la acest articol aveți comentarii răutăcioase și ofticoase....................e clar, suntem bolnavi rău, nu ne mai facem bine!!!!
@maresal:
(26 Iunie 2019, 18:01)
Au fost nominalizați copiii cu media 10 .Media 10 inseamna 10 la romana plus 10 la matematica impartit la 2.Note de 10 la romana sau matematică au fost mai multe .E complicat , nu ? Sa nu înțelegi despre ce a fost articolul ?
Pițurcă:
(26 Iunie 2019, 15:52)
Bre, da ce note de 10 au luat cei din Sălcioara? Faceți mișto?! Sălcioara și 10 le mate...haida de!
Doina V.:
(26 Iunie 2019, 14:52)
Bravo bre! Să nu vă dezumflați in timpul studiilor liceale! Veți avea multe motive de dezamăgire! Țineți steagu sus! Liceul nu vă-nvață nicio meserie! Tociți mult ca să ieșiți peste încă vreo 8 ani din cheltuiala părinților, săracii! Succes și multe performanțe sportive!
Ion:
(26 Iunie 2019, 12:52)
Bravo bre!
Monica:
(26 Iunie 2019, 12:28)
Câte ore de meditații, pe bani mulți, au in spatele lor cei medii 9-10....! Au plătit meditații și alții, dar atât s-a putut din partea meditatorului/ meditatului! Rezultatele sunt slabe! Nu mediile de 10 sunt relevante, media generală pe județ!
Slabă promoție!:
(26 Iunie 2019, 12:22)
Baaai comentatorilor, una e media 10( zece) la tot examenul, și nota 10 la una din cele două probe! E greu de înțeles? Felicitări absolvenților din Sălcioara pentru matematică!
Salciorean:
(25 Iunie 2019, 16:05)
Si la Salcioara toti au luat 10 la matematica
@Maresalul:
(25 Iunie 2019, 15:36)
Știi sa faci diferența între medie si notă?
Maresalul:
(25 Iunie 2019, 14:59)
Ar mai fi cel putin un elev cu nota 10 al carui nume nu il vad in articol. Se numeste GRIGORE V.ROBERT MIHAIL de la SCOALA GIMNAZIALA MUNTENI-BUZAU. Felicitari acestuia, parintilor sai si nu in ultimul rand doamnei profesoare de limba si literatura romana.
Mareșalul:
(25 Iunie 2019, 14:27)
Sunt mai mulți elevi cu media 10,00 la disciplina limba și literatura română. Vedeți și pe la rural!!!! Și acei elevi merită menționați!!!Acum, de, depinde cine a "comandat" articolul!!!!
cetatean:
(25 Iunie 2019, 14:25)
Felicitari !