Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Miss Slobozia 2019 vrea să devină polițistă

Miss Slobozia 2019 vrea să devină polițistă

Elena Georgiana Zlotea are 18 ani, iar recent a câștigatul titlul de Miss Slobozia 2019. Este al treilea an în care participă. Și pentru prima dată când atinge această performanță. «Este emoționant. Probele nu mi s-au părut grele. Cât despre mo­deling, este doar o pasiunea de-a mea. Eu vreau să devin polițistă» susține câștigătoarea.

Portretul unei Miss Elevă în clasa a XII-a a Liceului Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» Slobozia, Elena Zlotea a câștigat, în cadrul concursului Miss Slobozia 2019 organizat cu prilejul Sărbătorilor Sloboziei, premiul suprem. Conform juraților, Elena Zlotea este cea mai frumoasă fată a orașului. Cu toate acestea, modelingul este doar o pasiune pentru ea. Ultimul concurs la care a participat a fost în cadrul evenimentului Miss Boboc 2017, organizat de Liceul «Al. I. Cuza», unde a ocupat locul II. «M-am înscris la concursul Miss Slobozia 2019 cu speranța de a câștiga... Probele nu mi s-au părut complicate, aveam experiența anilor precedenți. Din punctul meu de vedere, probele au fost potrivite pentru acest concurs. Am făcut doar câteva repetiții înainte cu celelalte concurente, atât...» susține câștigătoarea. Printre pasiunile ei se numără fotogra­fia și dansurile. «Îmi place mult să ies în natură și să surprind cele mai frumoase momente. Din păcate pentru mine, timpul nu îmi prea permite acest lucru. Cât despre dans, am vrut să încerc ceva nou, pentru mine... Nu a durat mult, dar îmi place să învăț lucruri noi. Și mai ales îmi place să fiu diferită! De aceea am ales să port costumul unui sabrer. Deși nu am nicio legătură cu acest sport...» adaugă Elena. Anul acesta, fata a ocupat funcția de consilier în cadrul Consiliului Județean al Elevilor.

De la tocuri la pistol Deși este clasa a XII-a, iar examenul de Bacalaureat se apropie, Elena Zlotea nu a neglijat școala. Miss Slobozia 2019 repetă din greu ultimele lecții. Printre operele lui Sadoveanu și «Războiul de independență», aceasta a exersat mersul pe tocuri și a probat rochia de seară. Elena Zlotea vrea să devină polițistă... «Din punctul meu de vedere, este meseria care mă atrage cel mai mult. Îmi plac disciplina și adevărul! Cât despre uniformă, aceasta im­pune respect... În paralel cu Aca­demia de Poliție, vreau să urmez și cursurile Facultății de Drept. Consider că această facultate vine în completarea primei. Mă vor ajuta amândouă, în egală măsură, în formarea mea profesională!» a mai precizat Elena Zlotea, câștigătoarea Miss Slobozia 2019.

26 Iunie 2019, 14:25 (3448 vizualizări - 19 comentarii)

Comentariile cititorilor:


Hopital:
(13 Iulie 2019, 11:29)
Păcat ca n a luat bacu :)))
Urziceni:
(30 Iunie 2019, 20:55)
Nu i-as dori acestei miss să citească comentariile înainte de bac....Poate este o fire sensibilă!
Ștefan:
(30 Iunie 2019, 20:53)
Lăsați fetele să aleagă ce vor! E viața lor, au părinți, unele sunt majore.....deci, go, lențo! și altele ca tine!
@Go Lenuto..:
(30 Iunie 2019, 19:11)
Repet( acum pe limba ta), educa-ti tu fetele din familie cu marlanismul tau perfect. Bafta, mizdosule!
@@goLenuțO... :
(30 Iunie 2019, 14:51)
Voi urma sfatul tau intocmai.Dar auzi? De ce ai tu impresia ca ce este scris acolo nu este real?De ce sa nu spunem lucrurilor pe nume?Ironic,artistic,insa cu prezentarea relatiilor umane dintre o EA si un EL.Daca aceasta"mizdă"slobozeanca e prea pudica pentru 18 ani,trecuti si ea nu cunoaste sistemul mizerabil al copularii la serviciu,al testosteronuluiin exces dar si al provocarii continue din partea feminitatii... esti pe langa actualitate puritanule.Fetele trebuiesc educate ca prezenta menstruatiei indiferent de varsta e o schimbare majora.Ca tinerii se provoaca natural,ca o subalterna isteata a"inflorit"un mosgalau de sef,de ce sa nu scriem toate astea?Stai jos,esti repetent,sfatuitor al pustoaicelor cu nuri perfecti!
#pasajladrajna:
(30 Iunie 2019, 10:21)
Mitică, ia-l pe Fănică, Costică si Georgică si beti o bere la Fetesteanu. Sau mai bine o vodcă mică, are aromă sovietică!
Zoica:
(28 Iunie 2019, 11:34)
E clar! Oricât ai fi în trend, nu poți să nu suspectezi miss-utile de....drumul mare! Nu vedeți ce exemple elocvente sunt pe canale tv.?! Ți se face greață cât de proaste sunt! Iar cu Frumusețea.... depinde ce sponsori au.
@Go Lenuto, go:
(28 Iunie 2019, 11:06)
Pastreaza-ti postarea pt vreo sora a ta sau  pt cand, familist fiind si avand fete,  sa le citesti aceasta proba de "experienta de viata si intelepciune" in momentul cand iti vor impartasi planurile lor de viitor.
Mitică:
(28 Iunie 2019, 09:41)
@pasaj...Da, unii oameni GÂNDESC! Alții se miră ca proștii!
@go lențo:
(28 Iunie 2019, 09:39)
@go lento.., Bravo, ai talent! Adevărat tot ce scrii! Personal, te felicit pentru aciditatea exprimări! Crve sunt in acest ,oraș’, excelentă parabola ta cu ,spadasinele’....
Go Lenuțo, go :
(28 Iunie 2019, 08:14)
Parca titlul de Miss la Slobozia ar fi echivalent la inventatorul wireless!Usor din balans,un ciocan,poate si nepoata cuiva,podiumul unui oras de provincie nu este echivalat cu cele din Paris,New York.Mai dureaza.Apoi stie fata ceva daca vrea politizdă pe aici.Mirune,Adriene,Andree,e cladirea plina de manuitoare de spade puternice cu maner scrotal si fire pubiene in locul snurului de matase.Dar ce conteaza?Lirismul tineretii nu are limite,bine ca nu a urcat pe scena cu un flaut,sigur,fara a avea de-a face cu acesta,asa cum spunea si despre sabreri.Georgico, din pacate,pentru succesul tau in uniforma dorita,in inspectoratele mici se imbraca foarte des însoțită de"buna dimineata sefu,hai ca intarziem iar la birou!".Si foarte importamt sa nu te ingrasi,ca e etajul plin de pulpanoase pe tocuri turcoaz,galbene,ce merg la sala dar... deh, varsta si sarmalele nu iarta nici chiar fesele inghesuite in uniforma.
#pasajladrajna:
(26 Iunie 2019, 22:37)
Stau și mă minunez cum pot gandi unii oameni...
Gabriela:
(26 Iunie 2019, 22:21)
Drept faci și la Academie, dar dacă tu te etalezi pe scena în loc sa te antrenezi sau sa înveți...e clar!
Nico:
(26 Iunie 2019, 21:46)
@mihaela. Fetele intr-adevăr frumoase nu se bâțâie pe o scenă de doi bani pentru miss Slobozia. Cred că nici părinții serioși nu le lasă,
Florian: