Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

POLITICĂ

Președintele PMP Ialomița, debarcat pentru că spală cadavre politice

Președintele PMP Ialomița, debarcat pentru că spală cadavre politice

Președintele PMP Ialomița, consilierul local Nicu Pericli, a fost destituit din funcție pentru că a falsificat o adeverință de membru. Adeverința i-ar fi servit lui Vasile Ștefănescu, președintele COTAR și prieten apropiat al lui Pericli, pentru a accede în funcția de președinte al PMP în locul lui Eugen Tomac.

Cum nu vii tu, Țepeș Doamne... Accident al istoriei politice de provincie, Nicu Pericli tratează filiala PMP Ialomița ca pe centuristele care se sprijină de gardul autogării pe care a ridicat-o ilegal la intrarea în Slobozia. Profitând de faptul că este lider județean, el i-a eliberat lui Vasile Ștefănescu, un bastard politic de la PMP Sectorul 6, o adeverință din care reieșea că este membru PMP în Ialomița. Adeverința, susțin surse autorizate din PMP, i-ar fi slujit lui Ștefănescu la preluarea partidului de la Eugen To(lo)mac care se joacă acum de-a europarlamentarul la Bruxelles în numele românilor verzi căror le place whisky-ul cu un singur cub de gheață.

Jumătatea plină a paharului Până aici nimic nou sub soare, că doar Pericli nu e nici primul, nici ultimul care întinează nobilele idealuri ale electoratului sedus și abuzat de hăhăitul naționalist al Marinarului. Ceea ce contează e că luni, 24 iunie 2019, Colegiul Național al PMP l-a destituit cu o majoritate de 43 din cei 49 de membri prezenți, împingându-l pe senatorul Gabi Ionașcu pentru a doua oară în funcția de interimar al PMP Ialomița. Asta înseamnă că Pericli a ajuns, în sfârșit, acolo unde i-a fost dintotdeauna locul, la lada de rebuturi a politicii de mahala, iar cei 5647 de ialomițeni care au votat PMP la Europarlamentare au șansa să se trezească la realitate.

27 Iunie 2019, 12:45 (2529 vizualizări - 5 comentarii)

Citiți și:
Nimeni nu-l cumpără pe «senatorul lui Dumnezeu»!
Senatorul Ionașcu se reinventează politic
Ionașcu+Pericli=LOVE(LE)

Comentariile cititorilor:


Paine cu covrigi:
(28 Iunie 2019, 09:52)
Mă Pericli,te comporti cu colegii de partid de parca ai fi cu snapanii de vulcanizatori sau spalatori auto cu care ai avut de-a face.E greu sa te dezbari de obiceiurile si matrapazlacurile zilnice,ca doar nu ai absolvit "fo" Politehnica.Si sigur la Ghe.Lazar,educatia celor opt clase nu pot suplini lipsurile mari din povestea-ti de viata.Esti un norocos!Faci parte din generatia incorporatilor in dec'89 si acolo te-ai jm jm jmekerit oleaca.Ai citi:cu 2 de jm!Bă,dar cat de prostanac sa fi, sa crezi ca prosteala este permanentizata?Colegii tai cu 8 clase,"filială" si"Ghe Cristea"sunt nitelus mai abili.Hai,noroc!
Adi:
(28 Iunie 2019, 07:32)
Pentru Ue Pna...heeei d-l Pericli, este mult prea corect și drept,nu putea răzbi în c....ăsta de politică, este uman,milos și cu frică de D-zeu.A făcut ce a fost mai bine, dar ce te faci că nu are oameni de calitate în jurul dumnealui.Si tractoristii sunt tot oameni nene,dar aici te contrazic...d-l Pericli este un bărbat frumos, distins și cu o familie frumoasă, lucru care ție îți lipsește cu desăvârșire.
Coruptia ucide:
(28 Iunie 2019, 07:06)
Catre UePNa
corect dar pe bilet este inscrisă suma de 1,9 lei
Ue PNa:
(27 Iunie 2019, 18:45)
Ce om de 2 lei, vechi....dovedeste ori de cate ori are ocazia . Ajunsese mare politician, el nu e in stare sa schimbe cotetele alea in care inghesuie lumea, dar are pretentii . Are fata de tractorist...dar tractoristii sunt oameni de nadejde!
cetayean:
(27 Iunie 2019, 17:23)
Bietul Pelici  si batut si cu banii luati Bravo GABITA -pentru cite a facut bietul Nicu pentru tine trbuia sa refuzi functia.