Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Luați la bătaie pentru că doreau să urmărească meciul România-Germania

S-a întâmplat la Slobozia

Luați la bătaie pentru că doreau să urmărească meciul România-Germania

Trei tineri au ajuns în noaptea de joi spre vineri, 27/28 iunie 2019, în stare gravă la spitale din București și Constanța după ce au fost agresați pe o terasă aflată în zona Gării CFR din Slobozia. Se pare că scandalul a început din cauza faptului că agresorul era nemulțumit de programul difuzat la televizorul din incinta terasei, pe care aceștia îl urmăreau.

Cercetările sunt în curs Din primele informații, victimele agresiunii petrecute în noaptea joi spre vineri, 27/28 iunie 2019, pe terasa din Slobozia sunt trei tineri cu vârste cuprinse între 25 și 35 de ani. Aceștia au fost preluați de medicii Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița și paramedicii SMURD și transportați la Spitalul Clinic Județean de Urgență Constanța, Spitalul Bagdasar Arseni și Spitalul de Arși, ambele din București. Victimele prezentau plăgi tăiate în zona capului, dar și pe brațe, spun surse medicale. În cauză s-a întocmit un dosar penal, ancheta fiind coordonată de procurorul criminalist al Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița. Faptele reținute vizează infracțiunea de «tentativă la omor în formă calificată». Se pare că tinerii ar fi fost agresați de o singură persoană care, în prezent, este audiată la sediul Parchetului Județean. Atacatorul ar fi fost nemulțumit de programul pe care tinerii voiau să-l urmărească la televizorul terasei.

28 Iunie 2019, 13:10 (4333 vizualizări - 14 comentarii)

Citiți și:
Poliția Locală, acuzată că protejează scandalagiii
Încă o vară fără ștrand
Slobozia: L-a atacat cu o lopată
Păltiniș: I-a desfigurat fața cu un par
Platonești: Luat la pumni după ce vacile au intrat în porumbul vecinului

Comentariile cititorilor:


Parepas:
(3 Iulie 2019, 22:36)
Prin parcuri nu mai vezi picior de jandarm sau polițist nici ziua nici noaptea. În Orașelul copiilor se aciueaza după orele 23.00 o gașcă de minori cerșetori din Bora care se apucă de jucat barbut din banii cersiti in timpul zilei. Mai nou s-au apucat si de mici furturi... dar nu îi vede nimeni. E greu din mașini sa vezi ceva, mai ales când au si folii negre precum cele ale jandarmeriei. Apropos au autorizație de de folii că timbrele RAR specifice nu se văd.
Obositii orasului :
(2 Iulie 2019, 08:08)
Gata comandante? Ti-au obosit jandarmii?Nu mai vezi unul in patrulare pe jos.Nici politist national,localii cel putin s au aliniat primii la dotari auto si plimba Loganele de le-au ametit.Bravo baieti!Puneti afise mai jamdarmilor,in care scrieti ca daca se mai bate cineva,iarasi veti patrula printre blocuri 5 zile!Daaaa,scrieti-le voi ceva pe afise,eventual puneti si poze din ziua de 10 august 2018, ca puteti fi rai,d-alea, d-alea...Probabil sunteti obositi,probabil v-ati facut echipe ca pompierii si zugraviti,faceti instalatii,in timpul liber si va odihniti putin la serviciu... Normal.
Vecin bloc Z:
(30 Iunie 2019, 23:40)
Sa ii mai controleze autoritatile si sai linsteasca cu AMENZII MARI si pe N.M. ca tine terasa pana dupa miezul noptii pentru cateva beri in plus si cativa mici deranjeaza toata zona garii cu scandaluri  si nu doar  pe el si pe cei din zona ! Si la cafeneaua  RUSH KAFE tot la gara vin numai smecheri cu bani stau la cafele toata ziua  cu mese si scaune in strada pe trotuar numai rasete si tipete la pranz cand lumea se odihneste . Politia locala ce paziti ????
Dube intre blocuri:
(30 Iunie 2019, 10:47)
Au inceput exercitiile de mers pedestru jandarmii si politistii nationali!Nu va sta rau in patrulare printre blocuri,mai ales ca multe zone intunecate favorizeaza micii sau marii infractori.Ce sa facem sa fie asa agitati,sa legitimeze continuu,sa fie prezenti langa salile de joc,civili,cum am vazut,chiar si cu"rutiera"pe oras e mai liniste pe la"non stopuri"-a trebuit un scandal sa va faceti datoria!Am vazut jandarmi cu mistouri ieftine,rasuflate,insa fiind neobisnuiti sa mai mearga pe jos,punem pe seama oboselii.Chiar!Stiati ca forma de abordare a cetatenilor poate cuprinde apelativul"buna seara"-insotit de motivul opririi sau abordarii,ca uniforma nu iti da dreptul la a fi nesimtit,chiar provocator? Iritarea voastra ca nu mai zaceti cu smartfoanele in brate,înghesuiți in dube si ca este nevoie de voi pedestru nu permite abordari tembele ale cetatenilor ce nu sugereaza decat calm si liniste.Chiar si noaptea,pe banci pot fi cetateni onesti.
Anonim:
(30 Iunie 2019, 00:43)
,,Medic,,multumesc ca esti corect si stii ca sunt nevinovati..cei 2 băieți care au fost transportați la București sunt bine si băiatul transportat la Constanța la fel!Intr.adevar se gasesc persoane care nu au ce face decât să dea cu presupusul...astăzi pe strada mai erau 2 cucoane care aduceau acuzați că de drogați ce erau au fost tăiați!Sa le fie rusine celor ce vorbesc fara sa stie ce s.a întamplat pt ca asa se gasesc,,atotstiutori,,care defapt au auzit de prin vecini si arunca cu noroi!Repet ce am spus si cu o zi în urmă,nu va doresc sa fie nmni in locul parintilor si sotiilor celor 3..Si,,vecin,,în ziua de azi toata lumea se distrează iar asta nu inseamna ca sunt betivi,drogați cum au putut spune acele nesimțițe si asta nu da dreptul la criminali sa omoare lumea doar ca se distrează.. cand puneti capul pe perna sa va gânditi daca ,,eram eu in locul lor,,sau cum e sa suferi din vina la un nenorocit!
Vecin:
(29 Iunie 2019, 21:07)
Nu stau pe balcon la unu noaptea sa numar cai verzi cum cred unii. La unu noaptea sunt trezit din somn din cauza zbieretelor si batailor de pe terasa cu pricina. Cand ai autorizatie de functionare pana la 12 noaptea, la 11 iei ultima comanda si la 12 inchizi. Punct.
Cetatean:
(29 Iunie 2019, 16:04)
La toate bodegile si birturile din oras se strang la ore tarzii din noapte golani, betivi, drogati,pe scurt scursurile societatii care deranjeaza evident populatia ce a doua zi merge la munca. Politia locala vaneaza doar soferii ce nu au unde parca in loc sa vwgheze la liniste si ordine.Asteptati sa moara oameni ca sa luati masuricu pleava orasului???
Anonim:
(29 Iunie 2019, 15:29)
Știe cineva în ce stare sunt cei 3?
Soso:
(29 Iunie 2019, 13:09)
daca e vorba de terasa lui Matache ... sunt la ordinea zilei astfel de altercatii, unele putin mai grave decat altele.acum cateva saptamani pe la aceeasi ora era unul cu capul spart in bataie inconjurat de politie si cei de la ambulanta. 
Medic:
(29 Iunie 2019, 12:22)
Toate informatiile "pe surse" sunt gresite, de la transportul Direct la Bucuresti si Constanta, pana la motivul si desfasurarea conflictului. 
Eu zic sa va schimbati "sursele"...
Cat despre cele trei victime, pentru ca erau victime, deci nevinovati... nu va doresc sa fi fost de fata...
Anonim:
(28 Iunie 2019, 19:39)
Persoanele agreate nu erau persoane care sa faca scandal sau sa nu aibe o chifla in stomac...se gasesc persoane,, deștepte,,care dau cu presupusul sau care nu au somn noaptea si sta pe balcon urmărind fiecare persoana care trece si acuza ca sunt scandalagii care le strica liniștea.. Mi.as dorii sa fiti in locul mamelor,țatilor sau soțiilor celor 3 ca sa vedeti ce se afla in sufletele lor si sa nu se mai dea cu parerea ca isi pierd vremea aiurea si fac scandal...iar dumneata,,vecin,,cum te intitulezi multumeste lui D.zeu ca nu ai fost in locul celor 3 si ca ai încă timp sa stai noaptea pe balcon si sa inumeti mașinile care trec..Nu sunt o persoana care ii place sa ia foc insa vreau sa se stie clar puneti.va in locul părinților celor 3 tineri si dupa comentați si daca si stiti ce s.a intamplat cu adevarat nu doar ce presupuneri!!
Client:
(28 Iunie 2019, 19:37)
Ca si client, pot spune ca la 12.00 nu se mai servesc clientii.Am inteles si eu asta. Dar nici ei nu pot sa-i alunge de pe terasa.Trage de o bere dar se muta afara. Cine din angajati s-ar certa cu unul din ei pe tema stricta a programului?.. D-voastra ati putea? Schimbati putin locurile si-mi veti da dreptate.Aburul alcolului ii fac viteji. Nu cred ca exista local in oras sa nu aibe altercatii. 
Aseara sa produs in strada pe domeniul public, chiar au iesit si in sosea printre masini.
Cetatean:
(28 Iunie 2019, 15:47)
Poate agresorul era dirigintele de la posta de la gara care acum cateva saptamani era cel mai tare....
Vecin: