Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Fotbal, Liga a III-a

Enache Costea rămâne antrenorul Unirii Slobozia

În sfârșit s-au limpezit apele în ceea ce privește spinoasa problemă a bugetului pe care se va baza echipa de fotbal a Unirii Slobozia în viitoarele stagiuni. Consiliul Județean Ialomița a aprobat finanțarea galben-albaștrilor în anii calendaristici 2019 și 2020. Din această sumă se va susține financiar atât echipa de seniori, cât și Centrul de copii și juniori. Prin urmare, această problemă fiind rezolvată, gândurile conducerii se pot îndrepta exclusiv către partea sportivă, mai cu seamă că în curând se va da startul pregătirilor.

Reunire pe 8 iulie Unirea Slobozia va miza și în sezonul 2019-2020 pe antrenorul principal Enache Costea și pe secundul Adrian Cristea. Aceștia vor suna adunarea pentru pregătirea viitorului campionat, luni, 8 iulie 2019. Momentan nu sunt date precise privind programul de pregătire sau mișcările de trupe. La capitolul plecări, singura certitudine este încă de la finele sezonului trecut portarul Leonida Dobre. În privința noutăților, se anunță o listă interesantă pe care vom avea prilejul să o detaliem săptămâna viitoare.

2 Iulie 2019, 09:55 (1351 vizualizări - 6 comentarii)

Citiți și:
Unirea și Recolta și-au aflat adversarele
«Grupa 2005», triumf la Memorialul «George Isac»
Atacanții au ieșit la rampă

Comentariile cititorilor:


Pentru "Suporter sport" de la :
(4 Iulie 2019, 22:56)
Cum să îi înlocuiască ei pe seniori dacă unii dintre ei nu au fost învățați de către antrenorii mai sus menținerii ,nu dau nume(mă refer la Prepeliță și Enache ) ABC-ul fotbalului, mai exact preluare de bază, pasă cu latul și poziționare în teren.Aparent niște chestii banal, că na suntem șmecheri și jucăm la balon și ne dăm fotbaliști la Unirea!
Deliu:
(3 Iulie 2019, 22:15)
Asa se spunea si de fostii republicani(ionescu stie)...si acum au promovat cu Doja in C
Suporter sport:
(3 Iulie 2019, 19:34)
"Pentru Parinte " hai sa iti spun cum ar trebui sa stea lucrurile daca era ar fi normale si ar fi facute logic , dar din pacate atat Lemnaru cat si Enache habar nu au de ei dar de asemenea lucruri. Echipa de republicani trebuia tinuta sa fie ca o trecere de la juniorat la seniori , indiferent ca luau bataie cu 10 la 0 asa cum spui , deci obiectivul care este ? Castigarea campionatului la republicani ( NICIODATA ) sau cresterea jucatorilor din ograda proprie sa devina schimbul seniorilor batranei de acum ? ( soare , buca , etc)...dar cine sa se gandeasca la asta ca cele doua personaje mai sus amintite se intrec in prostie sa fim corecti totusi si sa spunem adevarul.
Pentru Părinte :
(3 Iulie 2019, 18:00)
Copii de care spui dumitale nu fac față la Liga4.Dacă erau așa buni la republicani de ce scorurile erau de handbal(de la 10-0 în sus), nu de fotbal ..așa că valoare 0.Te pup!
Părinte :
(2 Iulie 2019, 23:23)
Lemnarule, înființează republicanii iar ! Ca nu am chef sa imi duc copii sa joace la liga 4 ! Lasa copiii sa joace la nivelul lor cu adversari de talia lor !ai buget si mai mare anul asta !
yuri:
(2 Iulie 2019, 22:31)
Enache, daca nici anu asta (cand sau suit bani pe voi)sa ne lasi tata si sa ti vezi de treaba ta la directie!