Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

POLITICĂ

«Administrația PSD din Ialomița va fi înlăturată în 2020!»

Gheorghe Tinel, deputat PNL

«Administrația PSD din Ialomița va fi înlăturată în 2020!»

În cadrul obișnuitei conferințe de presă săptămânale, deputatul PNL Gheorghe Tinel a prezis sfârșitul ad­ministrației PSD în Ialomița. El susține că acest pro­ces este unul natural, în condițiile în care niciunul dintre proiectele PSD din ultimii 3 ani nu a fost finalizat cu succes.

Tinel nu obosește niciodată Președintele PNL Ialomița, deputatul Gheorghe Tinel, continuă seria conferințelor de presă anti-PSD. Vineri, 28 iunie 2019, el a criticat din nou prestația administrativă a oficialilor ialomițeni. «Cine te mai votează pe tine, Morarule?! Platforma IMM, nimic! Groapa Marianelor din centrul Sloboziei, nimic! Podul de la Dridu, aeroportul de la Alexeni, problema gestiunii deșeurilor... N-ai făcut nimic, Morarule! Și nu doar el, la fel și primarul Mocioniu... Parcă acești oameni și-au pierdut suflul, nu mai au idei, nu sunt în stare să le ducă la capăt pe cele care sunt în derulare. În aceste condiții, de ce domnul Moraru face campanie de imagine pe bani publici?! De ce cheltuie banii publici pentru a se lăuda cu investiții care nu există? Aaa... dacă s-ar fi lăudat cu școala sa de călărie de la Amara, aș fi înțeles... Cum o cheamă pe iapa aia pe care o călărește... Că am înțeles că nu călărește decât iepe... Sara, parcă... Îi sugerez să ofere lecții de echitație. Și-a greșit biroul, meseria, che­marea...» a declarat deputatul PNL Gheorghe Tinel, printre altele.

Nimic nou la orizont În pofida atacurilor verbale la adresa liderilor PSD din Ialomița, Gheorghe Tinel nu a putut preciza care sunt alternativele pe care PNL le poate oferi ialomițenilor. Solicitat să ofere câteva nume din PNL care ar reprezenta o alternativă viabilă la guvernare în Ialomița, acesta a evitat răspunsul. «PNL a no­minalizat candidatul pentru funcția de primar în 2020! Dragoș Soare este candidatul nostru și va învinge orice candidat al PSD. (...) Avem oameni care pot prelua orice funcție, inclusiv pe cea a lui Moraru, în cazul în care se va vota pentru alegerea uninominală a președintelui Consiliului Județean. Până în toamnă vor fi făcute nominalizări și în acest sens!» a mai declarat el. Gheorghe Tinel consideră că principalul motiv pentru care PSD va pierde alegerile locale în Ialomița îl reprezintă lipsa unor realizări concrete. El a mai declarat că, în această perspectivă, PNL Ialomița este pregătit să preia majoritatea orașelor din Ialomița. Printre orașele vizate se numără Țăndărei, Fetești, Slobozia și chiar Amara, unul dintre fiefurile oficiale ale PSD.

Nici Mariana Iancu nu a scăpat
În cadrul conferinței de presă, deputatul PNL Gheorghe Tinel a criticat dur managerul Spitalu­lui Slobozia, cerând încă o dată demiterea acesteia de către președintele Victor Moraru. «Există o serie întreagă de ne­reguli grave patronate de doamna Iancu! De la scandalul de la ORL, până la cel de la UPU... Nu înțeleg de ce Moraru se încăpățânează să o păstreze în funcție...» s-a între­bat, retoric, Gheorghe Tinel.

10 Iulie 2019, 11:10 (2350 vizualizări - 10 comentarii)

Citiți și:
«Vom avea candidați proprii pentru toate cele 66 de administrații locale. Și pentru Consiliul Județean!»
«De la 1 ianuarie 2020 va crește valoarea netă a salariului minim!»
Prefectul Gigi Petre rămâne pe poziții

Comentariile cititorilor:


AOLEO:
(18 Iulie 2019, 08:54)
Reformati PNL daca vreti succes . Tot cu Tinel nu aveti credibilitate, nu mai pacaleste pe nimeni! Udrea e martora
vaidenoi:
(13 Iulie 2019, 07:17)
Adica, Tinele draga, in 2020 o sa avem fericirea de a te avea pe tine "mare conducator "?  Adica din lac in put? Ce misto!
@Relu:
(12 Iulie 2019, 09:34)
Stai linistit si voteaza in continuare psd, nu te enerva ca-ti creste tensiunea mai rau ca nivelul de trai sub guvernul psd-alde.
RELU:
(12 Iulie 2019, 09:08)
Mai Tinel,chiar habar nu ai in ce lume traiesti,chiar ai un limbaj de lemn.De fapt este o scapare de_a mea, profesia dumitale, care observ, ca ti-a intrat in sange, ai invatat ce ti-a placut, este lemnul,silvicultura. Ce cauti in Ialomita ,unde profesia de baza este agricultura ?
Vi cu critici idioate ,numai sa critici.Habar nu ai de documentare, de a fi informat.Observ ca nici macar un autodidact nu esti (inclin sa cred ca sti ce inseamna acest cuvant).Obser,v ca-ti place, sa dai interviuri, sa iesi in fata atunci cand de fapt nu ai ce spune. Ai uitat,era un dicton, "Critica ne indreapta", acum se zice feedback. Nu am nimic cu primarul si nici cu presedintele, dar ai luat la pas cartierul tineretului,ai luat la pas strazile din Slobozia,ai stat pe o banca in Piata Revolutiei,Ai mers pe jos pe podul de la Dridu ,ai constatat ca in spitalul din Slobozia este disci[lina,ai,ai,ai...
Esti paralel nu ce se intampla in Slobozia. Mergi ,te rog pe teren si daca ai curaj ,DATI DEMISIA sau stai linistit pana la alegeri ,ai  invatat sa critici , fara sa asezi ceva in loc, este o moda veche in PNL de a fi in opozitie, pe care dumneata o sti ca pe statutul PCR. Amin.
Vigi:
(11 Iulie 2019, 17:04)
Stai linistit nea Tinele chiar dca nor mai fi la conducerea județului Moraru si Slobozia Mocioniu ,,,,se vor gasi altii,,,,,Judetul si Slobozia Tot de PSD va fi patronat ca de la revoluție incoace nu a reusit alt Partid sa se impuna ,asa ca nici o sansa si apoi ati fost la putere si chiar si la presedintie cu Base in frunte 10 ani de zile nati miscat un pai in toata tara dar mite in judetu asta care si aeru aproape nu mai misca de sărăcie !,,,,
Emil:
(11 Iulie 2019, 13:21)
Da,probabil nu va mai iesii PSD -ul,dar solutia nu esti tu,nici Doina sau alte ciurucuri,Psd-ul a fost impus in Judet de Savu si regretatul Pinter dupa care prostimea nu a mai stiut sa voteze oamenii ci partidul.In Slobozia  ( ca si in multe alte comune judetene)daca pui un boschetar sa candideze pe listele psd-ului iese primar...asta e nivelul judetului Ialomita,iar opozitia cu Martin ,Tinel ,Cazacu etc nu au facut decat sa sterga frimiturile si sa se inchine
Eu:
(10 Iulie 2019, 14:44)
Esti penibil.,,Dezvoltă-ți personalitatea astfel încât să poți fi de folos celor din jur. Tu din ce categorie faci parte? A celor care cer sau a celor care oferă?'' Oameni mai sus amintiti de dumneavoastră au facut, fac si vor face ceva ptr județ.
cetatean:
(10 Iulie 2019, 14:11)
......si o sa veniti voi si va curge numai lapte si miere ?!
Tandarean:
(10 Iulie 2019, 13:36)
Cu cine vrei sa castigi (...)? Cu M. si alti consilieri. Nu cred ca ai sanse de castig.
Mary:
(10 Iulie 2019, 12:09)
  Stai "nitel"!!! Înseamnă să stai de vorbă cu 80-90% cu votanții psd, să mergi din ușă în ușă, să-i convingi și (atenție!!) este posibil ca ei să te convingă să votezi psd :))))