Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Salvați-o pe Silica!

Free Willy

Salvați-o pe Silica!

Județul Ialomița are o tradiție în privința subprefecților impuși. De la celebrul Costică de la Albești până la actualul subprefect Vasilica Tudor, biroul de subprefect a fost populat veșnic cu oameni care încasează salariul, dar sunt absenți cu desăvârșire din spațiul public...

Depresie instituțională severă Ultima dată am văzut-o pe doamna subprefect Silica-Vali Tudor la ședința Consiliului Județean din 18 iunie 2019, unde președintele Moraru a invitat-o să se adreseze plenului. Noroc că am fost la instalarea ei în funcție altfel n-o mai recunoșteam. E pălită toată, plictisită și... incapabilă să mai deschidă gura. La șe­dința despre care vă vorbeam, sesizând, probabil, politețea formală a președinte­lui, doamna Silica a refuzat să se adre­seze consilierilor. Iar de-atunci, ca și până atunci, liniște și pace. De aceea noi credem că se impune să tragem public un semnal de alarmă asupra situației. Numai vizualizați grozăvia! Doamna Silica se trezește dimineața într-una dintre cele 3 case pe care le deține în Fetești, pleacă la muncă cu mașina instituției la Slobozia, face act de prezență la întâlnirile publice la care nu are chef să participe prefectul Gigi Petre... Și ia un salariu care se ridică la peste 60000 de lei anual. Nu știm exact cât în 2018, că doamna Silica, din cauza depresiei ăsteia instituționale, nu a postat pe site-ul instituției declarația de avere și interese. În aceste condiții, e normal să intri în de­presie... Nu tu sarcini de serviciu, nu tu atribuții.... Doar pereții biroului ăluia plin de microfoane care după 8 ore de stat parcă se iau după tine. De-aia a și ajuns, sărmana, să se ducă la coafor în timpul programului, cu mașina instituției... Ca să nu înnebunească, Doamne ferește!, și să ajungă să vorbească singură... Ca pe vremea când era viceprimar și n-o as­culta nimeni! Și noi de-aia venim și spunem. Domnule prefect, doamna Dăncilă... Fie-vă milă de un biet oficial ajuns în pragul sindromului ăluia japonez, Hikikomori. Salvați-o pe Silica!

11 Iulie 2019, 11:45 (2806 vizualizări - 6 comentarii)

Citiți și:
Consiliul Județean Ialomița patentează «metoda Costică» de numit subprefecți
Fostul viceprimar al Feteștiului, numit în funcția de subprefect al județului Ialomița!

Comentariile cititorilor:


cetatean:
(12 Iulie 2019, 09:10)
cum ajung oamenii astia pe functii ?! Doamne....nu mai inteleg nimic?! nu au rusine, bun simt, nu fac nimic....Doamne, nu-i ierta pe toti care au rapus tara asta ....
xxx:
(11 Iulie 2019, 16:02)
salvati-l SI PE Gigi !
Mehmet:
(11 Iulie 2019, 14:16)
De Jiji, omul lui Tariceanu nimic ?Are dosare penale pe la DNA ? Nu i-a venit randul la o arestare televizata, ca doar este campion ? Silica o coada de matura mananca si gura ei o franzela ca, o fii dat ceva malai sa ocupe postul ! Pline grajdurile statului de mancatori si fete ieftine. Asta este o parlita cu noroc mancat de mica ! Scrieti de apostolul Gigi Petre ca el este capul la peste.
Xxx:
(11 Iulie 2019, 13:47)
Ce este subprefect sunt depresivi toți!
@Slobozia:
(11 Iulie 2019, 13:17)
Empatic cum esti ar trebui s-o iei acasa sau macar sa-i platesti salariul din veniturile tale.
Slobozia:
(11 Iulie 2019, 12:38)
Ironie și subânțelesuri! Cam dur articolul. O fi ea o angajată de carton, dar totuși e o femeie! Câte fufe sunt pe-acolo pe banii statului, luați-le pe căteva la întrebări, dar fără venin în exprimare!