Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Academia de Fotbal «Moraru»

Intenții matusalemice

Academia de Fotbal «Moraru»

După «asfaltarea» Căii Lactee și reabili­tarea «Cape Canaveral 2-Alexeni», președintele Moraru propune ialomițenilor un nou proiect administrativ. Luni, 8 iulie a.c., în cadrul unei conferințe de presă, el a mărturisit ialomi­țenilor că își dorește să înființeze o Academie de Fotbal ca la Barcelona și Ajax: «Am avut deja discuții cu primarul în acest sens... Dorim o suprafață de 7-8 hectare de teren unde să construim o Academie de Fotbal, cum există și la Barcelona, și la Ajax... Nu la nivelul respectiv din punct de vedere al performanțelor, dar din punct de vedere al infrastructurii doresc să avem aceeași infrastructură pe care o au și ei! (...) Eu cred că o Academie de Fotbal unde să existe un singur lot, un singur loc unde să vină copiii (...) și cu antrenori emeriți... Vom face analize serioase și cred că în următorii 4-5 ani vom crea această infrastructură!» a explicat, ușor agramat, președintele Moraru. Evident nu este prima dată când domnul președinte promite finanțarea unor baze pentru elevi. Anul trecut domnia sa promitea că va face demersuri pentru a investi 7-8 mili­oane de euro în Taberele pentru copii de la Amara... Intențiile creionate luni confirmă însă faptul că obiectivele electorale ale domniei sale nu se reduc doar la următorul mandat. Nu! Viziunea sa este una de-a dreptul matu­sa­lemică, el dorind să investească azi, în grupele de copii care îl vor vota peste 3-4 mandate doar pentru că în locul Educației le-a oferit o bășică după care să alerge ca să uite de foame și că s-au născut în Ialomița. Nu ne înțelegeți greșit! Și noi, ca și domnia sa, credem că sportul este important pentru dezvol­tarea armonioasă a copiilor, bla, bla, bla... Dar suntem convinși că infrastructura sportivă nu ține nici de foame, nici de locuri de muncă pentru părinții lor, nici de un viitor mai bun pentru cei care nu vor avea talentul lui Hagi sau șansa de a deveni cetățean de onoare al Sloboziei, precum Adrian Mihalcea.

17 Iulie 2019, 11:35 (2376 vizualizări - 9 comentarii)

Citiți și:
Moraru-omul și opera (VIII)
Președintele Victor Moraru plătește 165000 de lei pentru «producție de televiziune» și «televiziune on-line»
Moraru-omul și opera (VII)

Comentariile cititorilor:


Spp:
(14 August 2019, 04:51)
Esti o mizerie corupta la puscarie cu tine sper sate salte cat mai repede
Turist:
(19 Iulie 2019, 18:20)
Amara a rămas după plecarea ipochimenului o comuna cu pretenții de stațiune intr-o stare deplorabila ! Drumuri desfundate , apa nepotabila , gunoaie , stație de epurare nefuncțională , parc din care s-au furat pomii milioane de euro ! A lăsat un edil incompetent care își vede doar de treburile lui și doua iepe neconsolat , celelalte iepe sunt consolate pe rind, cea balana in Weekend !
Geo:
(19 Iulie 2019, 14:17)
Ai dreptate “fan Doja”!!! Prepeliță a făcut și face in continuare rau sportului Ialomițean. In viața mea nu am văzut un om mai dușmănos și parșiv ca el!!! De Ionescu: No coment......(analfabet la propriu)
Fan Doja:
(19 Iulie 2019, 00:19)
Dacă antrenori la această “academie” vor fi Prepeliță (care nici nu te învață bazele fotbalului precum preluarea) sau Ionescu (care era să-mi dărâme tortul de ziua mea din cauză că era beat), mai bine mă apuc să vânez pești zburători.
maria:
(18 Iulie 2019, 11:03)
Interesant aceasta intentie, dar cu ce banii ? Da, tot ne minte cu fel si fel de intentii, dar daca domnul Bratu este pus acolo de Moraru sar putea sa iasa ceva, cu iz de bani.Dar tot smecherie este domnilor, made Moraru hai ca ne minte frumos.
Civic@civic:
(18 Iulie 2019, 08:26)
De ce nu-l întrebați pe Marian Moraru cum a ajuns la aceasta performanta? Cu siguranta daca l-ati intreba, ati înțelege! Clubul Sportiv Amara și secția de lupte sunt proiecte începute de Victor Moraru acum 19 ani!!! Este greu sa credeti in proiecte mari atât timp cât ati fost obișnuiți cu proiecte mici si minciuni!
MMC:
(17 Iulie 2019, 22:31)
Orasul este plin de gunoia, caini vagabonzi, rahati de caini, praf, gropi... Si asta viseaza la academii de fotbal... Abia astept alegerile viitoare sa dispara astfel de personaje bolnave PSDiste din peisaj...
Un cetățean:
(17 Iulie 2019, 17:06)
Cum ar putea un tăran frustrat sa aduca un orasel la standarde europene?peste tot prin oras dai de mizerie,balega si caini fara stăpân.nu il poate păstra curat si noi vorbim de investiții.
Civic:
(17 Iulie 2019, 16:44)
Marian Moraru face performanta și fără așa mare investiție cu copii de la lupte talente sa avem ! Oare Victor Moraru a făcut tot ce a promis în campanie și a adus județul la condiții europene ?