Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

ULTIMA ORĂ

Firmă din Vlădeni, amendată de Poliția Economică

Marți, 23 iulie a.c., polițiștii de Investigare a Criminalității Economice au desfășurat o serie de activități de verificare a unor unități economice de pe raza județului Ialomița, privind comercializarea produselor agroalimentare. Astfel, la sediul unei firme de pe raza localității Vlădeni au fost identificate nereguli, respectiv faptul că au fost comercializate peste 2800 kg de produse agroalimentare fără a fi evidențiate veniturile obținute. În cauză a fost aplicată o sancțiune contravențională în valoare de 20 mii de lei, iar suma de bani rezultată, respectiv 12410 de lei, a fost confiscată.

25 Iulie 2019, 15:30 (2025 vizualizări - 2 comentarii)

Comentariile cititorilor:


Alegator:
(29 Iulie 2019, 14:12)
Si la magazinul Primarului din Andrasesti puteti face o descindere ....Evaziunea este la mare arta....
Axinteanu2018:
(26 Iulie 2019, 12:22)
Fratilor...stimati domni din conducerea IPJ-Il..aveti mila de noi si trimiteti controale de acest gen si in zona de APUS a judetului ...(a se citi Axintele) pentru ca nu veti regreta deplasarea ..vet gasii de toate pentru toti ...de la functionar de buticuri si garaje inproprii comertului care functioneaza ilegal si au produse dubioase de provenienta si pana la o evaziune fiscala fara precedent..si multe altele care imbraca forme penale...Poate aude cine trebuie sa mai rezolve ..ce se mai poate rezolva!!!