Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

POLITICĂ

«Incompetența primarului Sloboziei ne costă 8 milioane de euro!»

Deputatul PNL Gheorghe Tinel contabilizează

«Incompetența primarului Sloboziei ne costă 8 milioane de euro!»

Deputatul PNL Gheorghe Tinel a susținut marți, 13 august a.c., în cadrul unei confe­rințe de presă că «incompetența lui Adrian Mocioniu costă Slobozia 8 milioane de euro!». Parlamentarul ialomi­țean susține că cei vinovați de acest eșec administrativ trebuie să plă­tească cu funcțiile și din buzunarele proprii...

Bilanțul e dezastruos
Deputatul liberal Gheorghe Tinel continuă să monitorizeze activitatea administrativă a edililor locali. El susține că nota de plată a guvernării Mocioniu se ridică la 8 milioane de euro! «La cele 2 mili­oane pe care trebuie să le returnăm pentru groapa din fața Prefecturii se adaugă cei 25,4 mi­lioane de lei împrumutați de Primăria Slobozia pentru conti­nuarea lucrărilor... Adică alte 6 mi­lioane de euro! Mocioniu și Moraru nu se mai pot ascunde la nesfârșit în spatele votului din 2016. Sunt incompetenți și trebuie să plătească cu funcțiile! De fapt, a fost atinsă limita de jos a incompetenței și nu credeam că acest lucru este posibil... Nu ialomițenii trebuie să returneze acești bani, ci ei personal, din buzu­narele proprii!» a mai precizat deputatul liberal. Gheorghe Tinel consideră că acest eșec administrativ al tande­mului Moraru&Mocioniu este dezastruos și că ialomițenii îi vor sancționa la vot, atât la alegerile prezidențiale, cât și la cele locale. El speră că a convins electoratul ialomițean că PNL reprezintă o alternativă, în condițiile în care echipa propusă pentru preluarea administrației județene și locale este una profesionistă și decentă: «Da, electoratul este greu de convins că există și altfel de oameni în politică... Dar noi am demonstrat și vom demonstra permanent că suntem responsabili și transparenți, singura alternativă politică viabilă care poate salva județul de la dezastru!».

15 August 2019, 08:20 (3072 vizualizări - 10 comentarii)

Citiți și:
«Asistăm azi la o exacerbare a abuzurilor împotriva copiilor!»
«Statutul de principală forță politică a județului ne obligă să avem candidat!»
Gheorghe Tinel promite retrocedarea terenurilor exploatate de Consiliul Județean

Comentariile cititorilor:


Nini:
(24 August 2019, 09:15)
Dacă acest Pinocchio - Cretinel al politicii îmi va spune un singur lucru bun făcut de el pentru județul Ialomița în atâtea mandate, eu chiar o să cred și bâlciul asta ieftin făcut de el. Vă rog să-l întrebați in conferințele de presă ce a făcut el pentru județul nostru pentru banii ce-i încasează? De ce mai face pe el că știm că este fan PSD, tot timpul a susținut în funcții anumiți PSD-isti (pe timpul guvernării PDL l-a susținut pe dnul Puia in detrimentul colegului său Șincan și exemplele pot continua). La jumătatea celui de-al doilea mandat nu știa unde este localitatea Valea Ciorii.
gogu:
(20 August 2019, 12:28)
Tinel comunistul e mai compromis decat multi ciumati rosii. Trebuie infuzie de tineri curati la drepata politicii daca vrem normalitate si progres.
Vaideei:
(19 August 2019, 12:58)
Vaideei, nume predestinat pentru slobozia (eliberarea rromilor din sclavie).
Are dreptate ce sustine dnul de la PDL. Credibilitate nu are! A sustinut regimul base-udrea cu toate nenorocirile facute si de aia, iar acum vrea sa para curat si bine intentionat, mizand pe prostia si memoria scurta a electoratului. A fost la putere in diverse conjuncturi politice, ba si cu psd si ponta prim-ministru. Nu a facut nimic bun. Daca vrei sa faci ceva pentru cetateni, da-ti demisia, cereti scuze pentru faptul ca, dupa aia rosii voi portocalii ati mai distrus si furat ce se mai putea; lasa pe altii mai tineri si mai  curati. Poate uitarea si trimiterea dvs in anonimat ar fi o binecuvantare. Demisia din politica si ia-i cu tine si pe astia de conduc p`aici pe meleagurile noastre! 
Vedem ca peneleul lui peshte racoleaza pesedisti in partid; deci nu politica este o c...va ci politicienii!
vaidenoi:
(18 August 2019, 19:50)
Să ne ferească Dumnezeu și de incompetența ta, măi Tinel! Deși se pare că vom avea de ales intre lac și puț...........
Un cetățean:
(18 August 2019, 08:23)
Esti cel putin la fel de slab si HOT ca astia de sunt acum.
mitu:
(17 August 2019, 20:15)
Referitor la groapa:  Un candidat de la alegerile trecute pt. primaria Slobozia ,nu stiu sigur care ,avea in program sa abandoneze lucrarile la groapa, spunand ca sa o termine cine a inceput-o .Motiva acest lucru ca ne-am afunda si mai mult in datorii. Atunci am ras de ineptia sa. Acum imi dau seama ca a avut dreptate.
Turmentat:
(17 August 2019, 13:48)
Tara noastra nu are clasa politica. Este enorm de mult spus. Clasele polit9ce au ideologii si c9nvingeri clare. Avem doar grupări de tip mafiot. PSD excelează. Au vandut tara dupa 1990. Apoi vânzarea au continuat o următorii. Poporul e disperat si dispersat toata europa. Am o varsta înaintată. Nu ne vom mai reveni. Doar cu credinta la Dumnezeu si cu preoti care iubesc tara si poporul. Politicienii, în marea lor majoritate, sunt neoameni.
Mocio Flocio Slobocio:
(16 August 2019, 08:07)
Pentru ca opozitia este repetenta in politica,pentru ca mecanismul psd a mers mai bine.Astia 8 milioane de euro se adauga la cele 100 miliarde euro,datorie istorica a Romaniei.Pentru ca Romania nu are barbati politici.Are d alde udrea,firea,fustarite d astea.Ce ai reusit tu,personal pentru tara?Nimic.Sa iti tragi pensie speciala.Esti alaturi de ei,Tinele.Sunteti cu totii niste nenorociti!Aici va balacariti iar in Bucuresti va puneti camasi albe,va pupati,sunteti inlantuiti.Lasa ne papagal de campie.
CETACEAN:
(15 August 2019, 16:35)
Tinele la Primaria Slobozia trbuie sa veniti cu o echipa competenta . Datorii mari pentru 25-30 ani la banci guvern ,trbuiesc dati afara T.A.,Pu.etc.,si imputate toate daunele facute .Pe urma usor cu investitiile intrucit nu mai sunt bani. Cine va veni va avea viata grea .Contribuabili deasemenea sunt de compatimit ,dar o merita pentru ca au ales PSD ul
Turmentat:
(15 August 2019, 15:39)
E clar. Ăștia s mai buni.pe ei sa i votăm. Poate ca PNL era mai atrăgător fara ticnel. Pe cine votăm? Pe cei care sunt acum ? Sau pe altii care vor dori să vină? Cum sa facem?