Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

POLITICĂ

«Partidul va decide cine vine primar la Slobozia!»

Ex-primarul PSD Alexandru Stoica

«Partidul va decide cine vine primar la Slobozia!»

Alegerile Locale de anul viitor se apropie și, implicit, PSD Ialomița își manifestă preocuparea pentru identificarea unui candidat viabil pentru (re)câștigarea fotoliului de primar al Sloboziei. Suplimentar, conducerea social-democrată a decis și realizarea unui sondaj în acest sens... Revenind, singurul candidat cu suficientă notorietate pe care PSD îl are ar fi ex-primarul Alexandru Stoica. Acesta nu declină oferta, dar susține că «partidul este cel care decide!».

Mult a fost, puțin a mai rămas Scenariile privind nominalizarea unui candidat pentru Alegerile Locale din 2020 la Slobozia în cadrul PSD sunt sumbre. Surse social-democrate creditează ideea potrivit căreia majoritatea candidaților sugerați electoratului au un grad de notorietate care nu depășește 5%! În aceste condiții, singurul candidat «cu șanse» ar rămâne ex-primarul Alexandru Stoica. Acesta declară că gradul lui de notorietate la nivelul Sloboziei este de 90%, dar că decizia finală aparține PSD Ialomița. «Da, gradul meu de notorietate e mare... Adică 90%! Dar asta nu înseamnă intenție de vot... Și, oricum, nu eu decid! Partidul va decide cine cine vine primar la Slobozia, în urma unor sondaje...». Reamintim că celelalte nume vehiculate la nivelul PSD pentru candidatura la funcția de primar al Sloboziei sunt Valentin Băcanu, fostul viceprimar al Sloboziei, actualii viceprimari Gabriel Mușat și Rudolf Gradea și Ștefan Țintă, președintele TSD Ialomița.

28 August 2019, 15:15 (3821 vizualizări - 20 comentarii)

Citiți și:
Mocioniu, Potor și Mușoiu candidează pentru Slobozia
«Cameleonul» Puia, variantă de candidat PSD la Primăria Slobozia
Un voluntar politic pentru locul mortului

Comentariile cititorilor:


prost de impung:
(18 Septembrie 2019, 10:25)
`traiti dom` apevist, permiteti sa raportez: am pana in 30 de ani si sunt prost de impung, puteti sa-mi ziceti si "#hai sictir", dupa ce va suflati non-stop fluidele nazale, obiceiuri care v-au facut "celebru". Doar ati rupt netul cu prostiile emanate. Bun tare raspunsul referitor la "groapa lu stoica" noi de ce sa n-avem parcare subterana? suntem mai de la tara? Ia si plateste-o matale bre distinsule, lasa-ne pe noi fara parcare, sa fim asa mai de la tara. Preferam o apa devenita potabila, nu o groapa inutila generatoare de paguba. Oricum, nu ai avut nicio realizare memorabila, (in sensul bun al cuvantului) ca sa ne intelegem. Ne-ai bagat la propriu in groapa, ingropand veniturile orasului pe multi ani (ionascu tu si mocio = trei pesedei), ai jucat alba neagra cu statuile (mos craciun), nu ai rezolvat problema apei, dar ai marit pretul totusi, ai asfaltat cu lopata Bdul Unirii de zici ca mergi pe valuri, iarna nu ai deszapezit nimic de era tot orasul un patinoar, ai taiat stejarii batrani ca sa pui niste pavele aiurea (puteai sa lasi unul, doi in spatiul trotuarului, uite-te la mocio cum pune toti stalpii de iluminat in mijlocul trotuarului, ia si invata!), ai facut fara autorizatie un panou de catarat in parc supraevaluat (doua tevi si 10 scanduri pe care ai cheltuit de 100 de ori pretul lor), infochiosc si ala supraevaluat, inutil ca nu avem oricum turisti, blat cu constructia ilegala niktour si benzinaria de langa, ai scapat basma curata de plangeri ca te-a albit partidul? Si multe alte mizerii! Ai bagat in belea subalternii, obligandu-i sa samneze ilegalitatile tale ca sa scapi. Fugi tare mai "gluga de ciocani" si lasa orasul in pace, poate mai avem vreo farama de sansa fara tine. Mananca-ti linistit pensia normala si aia speciala de apevist, nu o mai cumula cu salariul de primar (fost si doamne fereste viitor). `traiti!(prost ca poporul)
Vecin:
(5 Septembrie 2019, 08:57)
Șoferul primarului Mocioniu a fost lăsat de Stoica..... Respectiv Stoica știe pas cu pas ce face Mocioniu,cu cine vorbește ,cu cine se întâlnește .... etc.Paznicul de la cimitir și pușcăriașul de șofer este un informator al PSD ,el își asuma asta!!! D.D. face abuzuri pt ca nu îl deranjează nici măcar Abaza,pt ca a mai fost mustrat din cauza lui!!! Bravo domnu’ șofer -primar.
CATI:
(4 Septembrie 2019, 18:44)
Stoica a fost un retard dar cel mai prost primar al Sloboziei ,daca ma pot exprima asa este Mocioniu .
Costel:
(3 Septembrie 2019, 23:18)
Cel mai idiot primar pe care l-a avut Slobozia din toate timpurile. O sluga retardata a PSD-ului,care nu se ducea nici la W.C. fara ordin. Ceilalti candidati se scalda in acelasi mocirla. O parte dintre ei fosti anchetati iar ceilalti,slugi fara minte,care doar stiu sa execute. TREBUIE SA FII PROST RAU SA MAI VOTEZI VREUN HOT CA ASTIA ....
Andrei:
(30 August 2019, 10:32)
Trebuie sa ai probleme mari cu capul ca sa mai votezi PSD si in 2020.
Dar deh, judet rosu... Ce ar fi sa mai incercam si cu altii, pentru ca ne-a lamurit ce este de capul astora.
#pasajladrajna:
(29 August 2019, 18:28)
Ai fost un primar de tot rasul! Sa vedeti voi cum veti pierde primaria, noi alegem primarul, voi doar propuneti o persoana din partea partidului.Cum este normal la voi, spre sfarsitul mandatului ii puneti in carca tot ce nu s-a realizat fiindca ati furat. Nu cu mainile voastre,ci prin interpusi. Asa ca, mare grija la vot!
gigi:
(29 August 2019, 17:26)
Pentru Radu :de asa judecata dreapta sa ai tu parte cum a fost condamnat Stoica si alt dosar pe rol nu are doar daca esti unul care poate  ca sa ii fabrice vreun dosar ca se poarta
Confuzie:
(29 August 2019, 14:32)
Mare confuzie facem intre edili. Ba cu apa, ba cu groapa. Cine si ar pierde postul de ales local pentru neindeplinirea unui edificiu de necesitate? Legile, cele ce si bat joc de oamenii de buna credinta. Liciteaza si 8 luni. Dar ce? Fac piramida lui Keops? Mizerabilitati, pe care le inghit alezii. strambe, care permit unora sa si bata joc de noi si de primari , consilieri de buna credi nta
Emil:
(29 August 2019, 13:53)
Nu are importanta in Slobozia orice boschetar daca e pus pe lista psd va iesii primar,orasul asta nu isi revine niciodata la fel ca toata Ialomita si nimeni nu are ce sa le faca-PNL are aceiasi cotoi batrani iar USR cu ce are acum e dupa alta lume sunt paraleli cu totul cauta si ei niste banuti pt partid
Un cetatean:
(29 August 2019, 11:08)
In poza aia vedem 2 Mafioți,la noi politica e o mafie iar cu mafia e foarte greu sa te lupti cand șefii IPJ sunt puși de ei,justiția,SRI si alte structuri sunt slăbite si divizate.SUA au luptat o suta de ani pentru a destructura cosa nostra,mafia ce inca mai activează,noi suntem inca departe si ei doar își întăresc alianțele si aduc in ograda lor interlopi si persoane publice pentru a le baga la înaintare.E trist dar la cum merg lucrurile,nu schimbam nimic,vor pleca PSD si ne vom trezi cu alți vânzători gen Blaga,orban sau alți fomisti din USR sau alta structura puși doar pe imbogatire.Momentan se ocupa cu divizarea populației,a mediului privat de cel bugetar si alte bagatele,nimic concret pentru tara cand in orice democrație avem si bugetari.Nu ii aud de restructurare cand vine vorba de secretari peste secretari de prin ministere si reducerea nr de parlamentari,ca doar nu lovesc in ei.E o alta Păcăleala ce va pica in cârca poporului.
Radu:
(29 August 2019, 09:35)
Primarul "hai sictir".Pai nu are condamnare ? Si inca un dosar pe rol ? 
Sofocles:
(29 August 2019, 09:28)
intr un oras in care sunt 7 pensionari la 10 locuitori, nu ai ce asteptari sa ai ... 
SLOBOZIA:
(28 August 2019, 23:45)
Hai mai taceti toți..ca tot ăsta iese primar,asa vrea partidul,partidul e slobozia,ce n ati inteles?cetatenii sunt proștii orasului,nu au cuvant si nici putere să se impună.ei hotarasc totul.imputitii dracului de fomisti cretini cu diplome pe bani.ah,banii prostilor de cetateni..
PSD ist:
(28 August 2019, 22:08)
Dragi colegi de partid la alegerile de la anul trb.sa defilam ' daca nu cu stoica' cu Zainea. Om capabil si inimos. Avem nevoie si de o femeie primar.
PSD in putrefactie:
(28 August 2019, 19:56)
Stoica va merge in alegeri cu lozinca ce ii apartine in totalitate(aparuta si intr-un interviu dat pt 'Adevarul' acum vreo patru ani):"Slobozenii sunt prosti de impung". Cugetarea asta, din (pre)putul gandirii, i-a venit dupa ce a medidat indelung in fata oglinzii cam cu aceeasi fata ca in poza de mai sus..