Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

POLITICĂ

Senatorul PSD Marian Pavel nu vrea președinte la Senat

Senatorul PSD Marian Pavel nu vrea președinte la Senat

Senatorul PSD Marian Pavel a declarat că nu dorește funcția de președinte al Senatului, ce urmează a se vacanta după demisia actualului președinte, Călin Popescu Tăriceanu. Șeful PSD Ialomița susține că «am prea mult de lucru în teritoriu...».

Pavel rămâne în umbră Secretar al Senatului României, senatorul PSD Marian Pavel este unul dintre potențialii candidați pentru funcția lăsată vacantă de Călin Popescu Tăriceanu, după demisia acestuia de la șefia Camerei Superioare a Parlamentului. Senatorul PSD Marian Pavel susține însă că nu își dorește această funcție. «În momentul de față sunt unul dintre liderii informali ai PSD... Dar nu voi candida la președinția Senatului! Eu îmi cunosc locul și competențele, consider că este o pălărie prea mare pentru capul meu... În schimb, vă pot spune cine sunt oamenii pe care îi voi susține. Robert Cazanciuc pentru președinția Senatului și Radu Cosmin Preda pentru funcția de lider de grup!» a declarat Pavel. Senatorul PSD Marian Pavel susține că decizia sa de a nu candida are o motivație întemeiată. «Urmează trei runde de alegeri... Am prea mult de lucru în teritoriu ca să pot face față unei astfel de funcții!» a declarat senatorul PSD Marian Pavel.

28 August 2019, 15:40 (2363 vizualizări - 5 comentarii)

Citiți și:
«Dacă mi se va cere, voi candida la funcția de președinte al Consiliului Județean!»
Parlamentarii PSD au inițiat un proiect de lege pentru despăgubirea fermierilor
«Dublu standard pentru COVID-19 în Ialomița!»

Comentariile cititorilor:


Urmașul lui urmașul lui Sava:
(31 August 2019, 16:16)
Sunt curios cum răspundea Tinel la provocarea asta.
Marean:
(31 August 2019, 09:46)
Pai nu stiti ca tractorul ara doar inainte tovarasi? Sta pe ciuci acum. Oricear fi va deveni om de afaceri de la stadiul de tractorist. Iar M. sa fie hopa mitica la dexter- claun adica. Nau nicio alta meserie
Urmașul lui urmașul lui Sava:
(29 August 2019, 17:14)
Alde Ialomita= ZERO. Intrebarea este ce faceți cu Moraru? Sau Psd si Pro România sunt acelasi partid in Ialomița?
Carmen:
(29 August 2019, 11:47)
Nu spui nimic de ieșirea ALDE de la guvernare?
Ce faceți cu Prefectul (Gigi Mușchi), vicele Gae,și cu ei din deconcentrare  care au ajuns pe  funcțiil susținuți de ALDE?
PSD trebuie să-și pună urgent oameni competenți în locul lor! 
Fidel Castro:
(28 August 2019, 16:12)
Marean e băiat de nota 7, de la noi de la țară, băiat bun, calculat. Nu dă el vrabia din mână, pe cioara de pe gard.